Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 3 éves múlt a kislányom és...

3 éves múlt a kislányom és direkt bepisil. Miért?

Figyelt kérdés

Szeptember óta ovis. Első hónapban nem pisilt be egyáltalán, októberben beteg lett, bepisilt és azóta elég sűrűn direkt bepisil. Sűrűn is pisil. Nem tudom már, mit tegyek :-(. Kértem mindenhogy, jutalmaztam, magyaráztam és múlt hét kedd után ma megint bepisilt :-(. Január közepe óta szobatiszta, ha elmegyünk sem pisilt be 1x sem. Éjjelre péntek óta nem kap pelust, nem csurgott még be sem. Tudom, hogy ez csak 3 nap, de akkor is.


Adjatok tanácsot, mit csináljak? Teljesen el vagyok keseredve és nem tudom mi miatt van ez :-(. Nem szeretném, hogy emiatt kitegyék az oviból, mert októberig nem volt ilyen :-(.


Bocs a hosszúságért!


2013. nov. 11. 17:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kistesó van, aki otthon maradhat veled, amíg neki oviba kell menni?
2013. nov. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nincs kistesó :-(. Arra gondoltam, hogy azért pisil be, mert amikor először bepisilt, beteg volt és bent vele foglalkozott az óvónő és a dadus is.
2013. nov. 11. 17:23
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, igen, nekem is ez jutott eszembe, azért is kérdeztem. Az jutott eszembe, hogy figyelemre, törődésre vágyik, még ha negatív figyelem, akkor is. Nem a pisilésről beszélnék vele, figyelmen kívül hagynám, ellátnám, amit kell, ha baleset van, de egyébként ennyi. Több közös programot szerveznék, esténként egy mesével többet olvasnék neki elalváskor, sokat ölelgetném, simogatnám, stb., ha lehet kétszer annyit, mint eddig. És ha megkapja a választ akkor is, ha nem pisil be, akkor szerintem idővel abbahagyja magától.
2013. nov. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Itthon maximális figyelmet kap, ezért is nem értem, hogy miért csinálja :-(. Fél 5 körül érek haza és 1 percre sincs szinte nélkülem, azt csinálunk, amit szeretne. Itthon nem pisil be sűrűn, de azért amióta benn bepisil, azóta itthon is :-(
2013. nov. 11. 17:57
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat, ment a kéz :-)
2013. nov. 11. 17:58
 6/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy pont azért, mert túlzottan hozzá van szoktatva, hogy minden körülötte forog. Ezért nem tudja kezelni, ha épp nem így van.

Szerintem lassan, fokozatosan szoktassátok rá, hogy egyedül, figyelemmentesen is ellegyen.


Hasonlóan nevelt egyke vagyok, közel 20 éves koromig szívtam a szociális lemaradásommal. Iskolában már érezhetően hátrány volt, hogy nem tudok mit kezdeni a kortársaimmal, megszoktam, hogy nem én vagyok a kezdeményező fél, hanem alanyi jogon jár a figyelem.

Ez eredményezett egy folyamatosan életkortól lemaradt szociális készséget, aránylag magányos kamaszkort.


Fiatal felnőttként egy vagon önsegítő könyvvel sikerült feltornásznom magam korosztályi szintre, illetve valódi barátságokat kötni, emberekkel bánni.


Ne akard ugyanezt a lányodnak, hidd el nekem, hatalmas hátrány.

2013. nov. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kicsit később érthető, de pszichológiai szemmel 3 évesen még nem az a megoldás, hogy magára kell hagyni, had szokja. Új környezet az ovi is, neki szerintem túl gyorsan jött a figyelemmegvonás, nem ugyanaz, mint egyke tizenévesként elszállni magunktól, szerintem.
2013. nov. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi nektek is, ment a kéz:-).


Ő egyébként nagyon barátkozós, vannak barátai, ezzel nincs baj. Játszik egyedül is, de ha igényli játszunk vele. Dícsérik az óvónők, nagyon szereti az ovit, ez az egyetlen gond, amit valahogy meg kéne oldanom, de nem tudom hogyan :-(

2013. nov. 11. 19:02
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyik gyerek sem direkt pisil be, a 3 éves meg főleg nem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Úgy kezeld, hogy sehogy, komolyan. Ne szidd, ne jutalmazd, ne magyarázz, ne alkudozz, kicsi hozzá! Ha befolyik, csak annyit mondj, Nem baj, kicseréljük, vagy Semmi probléma veszünk fel tisztát.


napközben az oviban sokszor nem isznak, ha hazaér kínáld többször, de 18 h után ne adj neki, és lefekvés előtt mindíg pisiljen!


NE görcsölj rá erre, ne stresszelj! Érzi, hogy feszült vagy, rontasz vele az ő bepisilésén.

Ja és rendezd a párkapcsolati gondokat!


Rengeteg gyerek bepisil 6-8-15 éves koráig is. Persze ha 5-6 éves korban megmarad, v. nem is lesz addigra szobatiszta akkor van mit kezdeni, de 3 évessel nincs és nem is kell.

Ha csíp v. bűzös, vagy ilyesmi akkor persze háziorvos, de egyébként kár ráparázni.

Könnyen beszélek az én lányom 6,5 éves múlt, és már a nehezén túl vagyunk, de most is vannak kisebb gondok, de mióta másképp gondolkodom, sokkal jobb a helyzet!

2013. nov. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja és attól még, hogy "szereti" az ovit, nem tudod milyen félelmei, szorongásai vannak, és még kicsi, nem győzöm elégszer hangsúlyozni.
2013. nov. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!