Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ti használtok textil pelenkát?

Ti használtok textil pelenkát?

Figyelt kérdés
Szerintetek jobb textil pelenkát használni,mint a boltban megvenni a pelust? Nem vennétek használt pelust? és lehet h nem is érné meg árban mosni meg minden.

2014. jan. 9. 16:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%

Textil pelenkát csak büziséshez, a feje alá alvás kor, meg az arcát törölni használjuk evéskor.

Lehet kapni mosható pelenka rendszert, de nem mindenkinek válik be.

Pl. Nekem nem közt be, hogy a kakit szépséges sem ki belőle, mossam, szárítsam. Nyáron meleg, télen alig megy a nadrág alá olyan nagy, nehezen szárad télen, penészedik a lakás hogy mindig szárad a sok pelenka.

Foltos, mert a kaka folt nem jön ki, gyakra kell cserélni.

2014. jan. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Na meg a mosás sem olcsó, hisz minden nap mosnom kell, hogy 2 nap alatt száradjon, s harmad nap tudjak rá mit adni, meg a kaki fogó papír sem olcsó bele, havi 2 tekercs elfogyott.
2014. jan. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Biztosan jönnek majd az okos textil pelenkát használók, de leírom én mit tapasztaltam. Nagyon lelkes voltam terhesség alatt a mosható pelus iránt, hisz mi is ezzel nőttünk fel és anyáink is kibírták az ezzel járó macerát, ma már egyszerűbb ez is hisz nagyon modern mosható pelusok vannak. Nagy reményeket fűztem hozzá, nem kevés pénzt költöttünk több márkás pelenkára, pelenka mosószerre, pelenka fertőtlenítőre, tényleg nem spóroltam és minden félét beszereztünk hozzá, rengeteget utána kérdeztem neten is és élőben is olyanoktól akik ilyet használnak. Aztán 2 hónapja megszületett a fiam, 3 hetes volt mikor elkezdtem kísérletezni a mosható pelussal, 2 hétig beleadtam anyait apait, de nem jött be. Hason alszik a babám és egy pisi után a második pisit már nem bírta egy pelus sem úszott az ágy, a ruhája, a pelenka. Popsikrém nem igazán használható ha ilyen pelenka van a babán, ezért kezdett pirosodni a babám popsija. Anyatejes a babám, a kakiból szinte semmit nem szívott be a pelenka, egy rakás kakiban ázott a babám feneke, nem egyszer ki is folyt. Néhány pelus teljesen elszorította a combját és hasát bárhogyan is próbáltam a tépőzárat/gumit/patentott beállítani. Több féle betétünk van, 3-4 alkalommal átmostan/használtam a pelenkákat (elvileg többedik mosás után éri el a maximális nedv szívást), csak pelenka mosószerrel mostam (mio bambino). Nekünk nem vált be én nagyon csalódtam, de még nem adtam fel talán ha nagyobb lesz és már nem csak hason aludva tölti a napja nagy részét és ha majd szilárdat kakil. Ja és a kakifoltot csak hosszú sikálások után sikerült kipucolnom. (próbáltam bio pelenka fehérítővel, mosószappannal stb. )
2014. jan. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy a ruha alatt valóban nem fér el, tehát abból is egy számmal nagyobb kell a pelenka miatt.
2014. jan. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
nem. nagy befektetés az elején. utána spórolsz ugyan, de nem annyit, mint gondolnád: rengeteg többlet víz és áram, energia a megnövekedett mosási mennyiség miatt, ráadásul a babáknak lényegesen kényelmetlenebb, mint az eldobható pelus, ami elvezeti a nedvességet és ha figyelsz a gumírozásra, konkrétan sosem ázik át. ami pedig az ökoegyensúlyt illeti: a rengeteg ivóvíz felhasználása mosásra, a sok mosószer legalább annyira ártalmas a környezetre, mint az eldobott bolti pelus. és akkor arról még nem is beszéltem, h több idő is - amit nem a babáddal töltesz
2014. jan. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves 3-as! sajnálom,hogy nem jott be neked, bár sztem teljsen felesleges volt mindenből extradrágát venni,meg pelenkamosószert , fertőtlenítőt... kidobtál egy csomó pénzt.

Kedves kérdező!

mi mossuk,igaz nem koltottem méregdrága hipermodern pelusokra,csak egy tetrát hajtogatok PUL külsőbe,ez így nagyon olcsó megoldás és nekünk nagyon bejott. nem szeretnék itt feleslegesen gépelgetni,ha bármi érdekel a témával kapcsolatban,írj privit,bármiben szívesen segítek!

2014. jan. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nah,az 5-os meg soha nemhasznált,ez maximálisan kitűnik az írásából...

halottál már öko mosószerről? mosódióról? mosószódáról? tudod,aki a pelusmosással óvja a kornyezetet,az ha hiszed,ha nem,a mosószerrel is óvja legnagyobbrész!

és hogy kényelmetlen lenne.. esetleg viselted már?

illetve az idő: mennyi idő alatt toltesz meg gy dobot és indítod el a gépet? szóval még ha nem is akkor mosnék,amikor a gyerek alszik,akkor is b. 1,5 perc minusz az életéből. soha ne legyek ennél tobbet távol tőle!

2014. jan. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%

Én az arany középutat választottam.


Szerintem nagyon nagy spórolási lehetőség a moható pelenka. Lehet olcsóbb fajtából is jót kapni. Nekem kb 30-40 ezer forint ment rá idáig. Ez kb 30 db pelenkát tartalmaz vegyesen mindenfélét. Olyanokat is vettem, mint az egyik válaszoló írt, aki csak kipróbálta, de 2 hónap után eladta mert nem jött be. De vettem újonnan is.


Az első babámnál vettem meg a pelusokat, de annak ellenére, hogy nekünk többnyire bevállt én csak otthonra és nappalra használtam.

Kakifogó ingyen van, mert a pospitörlőt kimostam (csak a pisiset) és egy-két hét alatt megvan a kakifogód 3 hónapra.. Mosószerként ecet+mosószoda+marhaepe szappan csodákra képes, nagyon szépen kiszedi a foltot és nagyon olcsók. Nagyjából heti 1-2 adaggal mostam többet, az semmiség ahhoz képest, amennyi a papírpelenka. Van pelennkám, ami nehezen szárad, azokat csak jó időben adom rá, de van olyan ami sec-perc alatt.


DE!!


Akárhova mentem, nekem problémát jelent hazahozni a pisis/kakis pelust, ezért ha pl. vendégségbe megyünk biztosan papírpelust használok. Rádásul utálok magyarázkodni, mert sokan hülyének nézik azokat, akik moshatóznak. "én ugyan nem kaparom ki a sz'rt" meg "mekkora popója van ebben a pelenkában" és hasonló megjegyzések engem idegeítettek. Éjszakáknál pedig azért használtam eldobhatót, mert az tuti nem ázik át, a textélnél bizony előfordul.

Egyszer az orvoshoz véletlenül textilben vittem, a dokinő csak lesett, hogy mi ez, aztán meg tök megdícsért, hogy ez mennyivel jobb a babának, mint az illatosított modern társai.

Popsikrémezni valóban nem kell, de az én gyerekeim popsija nem pirosodott sem a textilben sem a papir pelenkában. A nagy 2 évesen szobatiszta lett, a kicsi még csak 16 hós, így nála használhatom tovább az eredeti garnitúrát. EGyáltalán nem megterhelő azt a pár pelenkát kimosni. Én spec egybe mosom a világos-színes holmikkal.


Régebben volt egy oldal a neten, ahol még a víz és villanyktg-et is hozzászámolták a mosható pelenka kontra eldobható pelenka használat árának kiszámításához. Az a kategória, amit én választottam, kb 6 hónap alatt hozza be az árát, amennyiben csak azt használod. Így hogy én felesbe használom, kb egy év alatt hozta be, csak épp azóta a második gyerek használja plussz befektetés nélkül. Mindenképpen megéri, van akinek csak 3 évesen lesz szobatiszta a gyereke!

2014. jan. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
3-as vagyok: Nem csak drága pelusunk van, ha nem a tetrát is kipróbáltam pelenka védővel (azzal a zacskó szerű fehér külsővel ami már 30 éve is létezett) és PUL külsővel is és nekünk az sem vált be. Van kínai pelusunk is, van ebay-ről rendelt is van Vaterált használt is, és vannak drágák is amik újak. Én tényleg hatalmas lelkesedéssel minden erőmet és ismeretemet bevetve álltam ennek a dolognak, de amikor 2 héten keresztül szinte minden pelenka csere (2-4 óránként) komplett fürdéssel és ruha cserével járt akkor megelégeltem. Ennyi erővel kár volt a pelenkát is ráadnom, mert legalább azzal is kevessebbett kellett volna mosnom. Tudom, hogy van akinek be válik (bár inkább úgy látom a lányos anyukáknál) mert ismerősöm is esküszik a mosható pelenkára, de én nagyon csalódtam benne. Bár még reménykedek, hogy később majd tudjuk azért használni.
2014. jan. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat! igen,ilyen hasznos válaszokra volt szükségem! Még nem vagyok anyuka,de tervezzük a gyereket,és szeretnék felkészülni rá.

a 8-as válaszadó tippjeit sztem követni fogom. de az kicsit furcsának tünik h a szaros textilpelenkát mossam együtt mondjuk a párom egyik felsőjével.

és mi az a kakifogo amit írtál h ingyen van? a nedves popsitörlö vagy a pelenka?

2014. jan. 9. 20:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!