Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktattátok a kiskutyá...

Hogyan szoktattátok a kiskutyátokat a pórázhoz? Milyen típusú pórázt használtok/használtatok (lánc, textil, . )?

Figyelt kérdés
2010. okt. 10. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Hello, mi flexi pórázt használtunk kezdetekben mikor még pici volt nagyon, hogy ne kelljen rángatni, hanem szóval tudjam motiválni. Ezután, mikor megtanult jönni, átváltottunk rövid pórázra, hogy a lábunk mellett sétáljon. Most megint flexi van, füves területeken szaladgál, az úton láb mellett jön. :) Bár azóta póráz nélkül is elég szépen sétál, szóval egyre ritkább a póráz használata nálunk. :)
2010. okt. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én csak rátettem egy kölyöknek való könnyű anyagút és mentünk. Az utcán annyi érdekes dolog volt, hogy nem ért rá azzal foglalkozni, össze van kötve velem.

Láncot ne! A tenyeredet secperc alatt tönkre vágja. Zörög, erősebb kutyánál ujjat zúz.

2010. okt. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én rátettem a sima textilpórázt, vittem magammal egy adag jutalomfalatot, noszogtattam, hogy na gyere szépen, beszéltem hozzá, nem a póráz kötötte le a figyelmét és amikor megtettünk egy számára nagyobb szakaszt, akkor mindig kapott csemegét..mára már elhagytuk a nasit, jön szépen ahogy kell. Ha nincs a környéken senki,akkor a füves részeken póráz nélkül is jön mellettem, szóval lehet, hogy csak nekem volt könnyű dolgom, de nekem bevált a jutifalat. :)
2010. okt. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szóval a textil a legnyerőbb? Én a láncot azért tartom jobbnak, mert

1: egy csomó kutyusnál hallom, hogy szereti rágni a pórázt (a mi másik kutyánk is szerette anno, mikor kicsi volt), de ugyebár nem lehet elrágni

2: könnyű tisztán tartani

3: nem szakad vagy rohad el

Viszont tény, hogy nehéz és zörög, ami még engem i zavar, nem ám egy kutyust, akinek a füle mellett... A textileket vizsgálgatva csak attól félek, hogy elszakad vagy ilyesmi, de valószínűleg csak az szól belőlem, hogy most lesz először saját kölyökkutyám, és szeretném jól csinálni. :D

2010. okt. 10. 22:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem egy öt hónapos kis goldenem van.. Mi flexivel kezdtünk, rendes 50 kg rántásig elbírja, mindezt megvettük 7000 ft-ért.. Rengeteg problémánk volt ezzel. A kapuban amikor ráraktuk a pórázt, irritálta hogy "mászkál" ez a póráz, és nagyon rágta.. olyannyira szétrágta már, hogy használhatatlan.. A másik problémánk az volt, hogy miközben mentünk, eszébe sem jutott mellettem jönni,még jutalomfalattal sem. Ha rövidebbre beállítottam, fixre, addig húzott,rántott,vontatott ameddig nem engedtem ki maxra. Nekünk nagyon nem vált be. Aztán átváltottunk kutyasulis oktatói kérésre a sima textil fix pórázra, nekünk azóta semmi bajunk nem volt a sétálással. Nem rágja, akár otthon is gyakorolhatok vele, eszébe sem jut megrágni. Általában szépen szokott mellettem jönni, de ha nem is mellettem, akkor előttem, de nem feszül a póráz, nem fullad meg, normálisan tud sétálni. Nekünk a koszolódásával még nem volt semmi baj, igaz kb 2 hete használjuk.. Mondjuk nálunk általánosan mostmár kezd az bejönni, hogy póráz nélkül sétálunk, és csak nagyon ritkán veszem pórázra, akkor is csak ha muszály.. És nálunk abszolút bevált!
2010. okt. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nekem 4,5 hónapos a legkisebb kutyus, már szépen sétál pórázzal. Nálunk először a nyakörvvel is gondok voltak, nemhogy ráraktam volna a pórázt. A nyakörvet a hiszti ellenére se vettem le, azt kb 20perc alatt megszokta. Mikor ráraktam, egyfolytában jutalmaztam, amikor éppen nem nyüszített, és nem akarta letépni magáról.

Aztán jött a póráz. Hát az én vagány manókám eljátszotta a nagy halált. De nem vettem le róla. Először hagytam, hadd húzza csak maga után, aztán megfogtam, akkor arra mentünk amerre ő akart, aztán mikor rájött, hogy ez nem is olyan rossz dolog, akkor könnyű volt rávenni, hogy jöjjön mellettem.

Egyébként mind a 3 kutyámnál textil pórázt használok. Van 1 hengeres alakú, meg van az a sima lapos textil. Mindegyik jó, de a hengeres kényelmesebb a kezemnek. Volt bőr póráz, hát nem tartott sokáig. A lánc szerintem nem jó, túl merev. Könnyebben elpattan, minthogy elszakadna a textil. Ráadásul a 40-45 kg-os kutyáimnál nem is merném használni a kezem épsége miatt. Elég lenne, hogy egyszer megugrik a kutya, és van is egy-két törött ujjam. Biztos, hogy esztétikusabb, mint a többi póráz, de itt inkább a praktikum a lényeg. Ráadásul a textil pórázt, ha bekoszolódik, csak beteszem a mosógépbe. A láncon pedig a szemek közé lehet, hogy a szőr is beakad. A textil könnyebb is, és nem zizeg. Hát igen, textil-párti vagyok. :D Ja, és lehet kapni fényvisszaverőset is belőle, ami esti sétákhoz szerintem nagyon szuper.

2010. okt. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Elfelejtettem írni, hogy ha a kutya rágja a pórázt, akkor a láncosat is rágja, amitől még a foga is kitörhet. Ez persze csak kezdetben fordulhat elő, erről mindenképp le kell szoktatni, de jó, ha felnőtt korára épen marad a fogsor. :)
2010. okt. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!