Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Elméletben elakadtam picit....

Elméletben elakadtam picit. Szobatisztaság éjszaka?

Figyelt kérdés

2,5 éves lányom már fél éve szobatiszta nappalra. Elég sokáig tudja tartani, ha megkérem. pl. buszon közli, hogy kéne, de még 10-15 perc, mire wc közelébe érünk. Simán kibírja, elég ügyes. Én nem szeretem az utcán pisiltetni/kakiltatni.


Elmúlt 3-4 napban éjszaka felkiált/felsír, hogy pisilni kell. Ilyenkor kijövünk a wc-re és szépen megy is a dolog.

A pelus addig száraz. Van, hogy reggel is száraz még, de előfordul, hogy van benne.

Nem merem még levenni róla estére a pelust, de az lenne a kérdésem, hogy jó az, ha nem szabályos időközönként szól este/éjszaka, hogy pisilnie kell?


Persze, nyilván én sem óraműpontossággal megyek ki a mosdóba éjszaka, de náluk kell valami rendszernek lennie az elején?

pl. este 10, hajnali 1, hajnali 4 ?!


Vagy, ahogy esik úgy puffan?


Mikor próbálkozzunk meg az első pelenka nélküli éjszakával?


2014. jan. 13. 11:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Már leveheted róla! Így is már szól, de ha még bepisil pár éjszaka, az sem gond, normális. Vedd le róla, és meglátod le is szokik hamar, mivel már így is nagyon ügyes. És nem kell szabályosan pisilnie. Az én lányom is 2,5 évesen lett szoba és ágytiszta. Kb 3x bepisilt, kb 2 hétig éjjel 1x szólt, hogy pisilnie kell. Ezután pedig már nem is szólt, kibírta reggelig. Persze minden lefekvés előtt meg kell pisiltetni lehetőleg.
2014. jan. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Minden fekvés előtt - akár a délutáni, akár az esti - ő szól, hogy irány pisilni. Szóval ez a "reflex" megvan nála.

Pár hete - hónapja próbálkoztunk a pelust elhagyni, de akkor még maga alá pisilt.

2014. jan. 13. 11:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Vegyetek az ágyra olyan vízhatlan lepedőt, a rendes lepedője alá. Úgy az elkerülhetetlen balesetek nem okoznak majd akkora gondot, csak az ágyneműt kell majd mosni.

Bátran vedd csak le róla, teljesen rendben van már Ő, és senki nem ússza meg pisibaleset nélkül.

2014. jan. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!