Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Bilizni akar, de még teljesen...

Bilizni akar, de még teljesen éretlen rá! Ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

21 hónapos a kislányom. Már eddig is érdeklődött a bili és a wc iránt, pár napja viszont egyáltalán nem hagyja, hogy bepelenkázzam, hanem kiabálja, hogy "bilibe pisilek!", és szalad a bilire. Ez idáig szép is lenne, de egyáltalán nem tudja, hogy igazából mit kell a bilin csinálni. Elüldögél rajta, aztán pár perc múlva elégedetten közli, hogy "pisiltem!", ott hagyja az üres bilit, és hamarosan odapisil a szőnyegre.

Nincsenek illúzióim a témával kapcsolatban, a nagyobbik gyerekem 3 évesen lett stabilan szobatiszta, tudom, ő is bőven ráér még. Ez az egész bilizés is a bátyjáról ragadt rá, őt utánozza, én magam még el sem kezdtem volna vele.

Ti mit tennétek ebben a helyzetben? Hagynátok pelus nélkül legalább otthonra, hogy ráérezzen? Vagy pelenkázzam be "erővel", hiszen láthatólag még egyáltalán nem érett rá? Tanácstalan vagyok, mert nem szeretném hátráltatni a folyamatot, de napi 5-6 garnitúra pisis ruhát sincs kedvem innentől mosni.


2014. jan. 14. 08:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Én hagynám, hogy üldögéljen a bilin, szerintem mindenképp jó, hogy érdekli. Esetleg mondogatni neki, amikor nem engedi a pelust, hogy jó, de akkor szóljon mikor pisilni kell és akkor ráültetni a bilire, függetlenül attól, hogy lesznek balesetek. Amikor bepisil akkor említeni, hogy ennek a biliben lenne a helye. Biztos, hogy sokat fogsz mosni egy ideig, de lehet, hogy pár hét alatt ráérez.
2014. jan. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezzel a pár sorral dezsávű érzést keltettél bennem :)


Az én kisfiam is szinte ugyan ilyen volt mint a te kislányod :) Ha bilizni akar nem szabad megvonni tőle, tudom nehéz nap mint nap kimosni a sok pisis ruhát de ezért vagyunk :)

Abban az ellentétben, hogy a kisfiam nem akart bilizni hanem egyből wc-re akart menni.. Pelenkát nem viselte el, feladtam rá és már 5 perc után botlottam bele a szoba közepébe. Pelenkát ráadni? lehetetlen volt.. bár éjszakára muszály volt neki ezért volt esti fürdetés után háború..

Gyorsan beszereztünk wc ülőke szűkítőt és olyan édesen mászott fel és végezte dolgát. Napközben pedig egy ideig egy szál alsó nélkül rohangált amíg megtanulta, hogy időben szóljon.

Meg kell vele tanítani, hogy ne a szőnyegre hanem a bilibe dolgozzon. Bizony látja a nagyobbik tesójától és utánozni akarja. Ezzel persze nincs is gond. :)

Szerintem is egy ideig még fogod mosni a pisis rucijait. De idővel megfogja tanulni.


Sok sikert kívánok és boldog perceket!

2014. jan. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

fú, nálunk is ez volt, a lányom 2től 3 éves koráig ez ment, azt hittem már megvadulok...

Hát én vettem neki bugyipelust, és azt bizony néha mikor már kivoltam, és elegem volt, ráadtam, ha tetszett, ha nem...ez így jobb volt, mintha leszúrtam volna azért, hogy már megint bement a pisi/kaki. De még nagyon emlékszem az érzésre, mert a lányom most 3év 4 hós, és épphogy 2 hónapja, hogy stabilan szobatiszta..14 hónapig vergődtünk ezzel.

Hát kitartást Nektek is! :)

2014. jan. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A helyedben örülnék neki hogy ilyen fogékony időszaka van!! :) Érdemes megmutatni neki, ha a tesó bilizik hogy nézd csak, itt a végeredmény, látod, ide szoktak a gyerekek pisilni-kakilni. Ébredés után, fürdés előtt, amikor hazajöttök kintről, meg amikor a tesó is bilizik, szóval minden olyan alkalommal, amikor gyaníthatóan kellhet neki, rögtön érdemes felajánlani a bilizés lehetőségét. Plusz amikor a megérzésed azt súgja hogy "na most". Nyilván sok baleset lesz, amit pár hónapig nyugodtan, szemrehányás, csalódottság nélkül kell tudni kezelni, és igen, lesz olyan hogy az utolsó száraz bugyi+harisnyanadrág kombót adod majd rá, de hát ez ezzel jár. Max a nagytesó melegítőjébe öltözteted ha már nincs mit ráadnod.


Ha úgy gondolod, hogy kellhet neki, de nincs türelme üldögélni, nem elvetendő dolog egy rövid könyvet elolvasni közben, persze csak ha van kedve.

Én annak vagyok a híve, hogy ha egy kisgyerek hajlandóságot mutat AKÁRMIRE, akkor azt ki kell használni. A szobatisztaság a pelenka-, a popsitörlő, és a popsikrémgyártókon kívül mindenkinek jobb!! Ez legyen a legfontosabb szempont.

2014. jan. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!