Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mit csináljunk ebben a helyzet...

Mit csináljunk ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Lányom 3 éves múlt a nyáron, és még maradt 1 évet bölcsibe, mert nem alakult ki stabilan a szobatisztaság. Azóta nagyon szépen fejlődött, illetve inkább összezavar minket. Otthon van hogy egész nap önállóan szól kakinál, pisinél. De olyan is van, hogy hiába kérem meg pisilés után 3 órával, hogy legalább üljön a bilire, nem. Isten őrizz, majd ha ő mondja. Közbe meg persze becsorog, meg van olyan amikor be is kakil. Ébredés után majdnem mindig ráültethető, de egyébként teljesen hangulatfüggő. Azt beszéltem a gyereket nevelő gondozókkal is, hogy sokszor nem csak hogy belefeledkezik a játékba (ez még nem is lenne baj), de KÉNYELMES is. Úgy van vele, hogy anya úgy is tisztába tesz. Lehet hogy idétlenül hangzik, de bizonyos gesztusain látszik, hogy ez az igazság.

Sose erőltettük neki, büntetni se szoktuk miatta, csak elmondjuk hogy legközelebb szóljon, mert ilyenkor anya és apa szomorú.

Kicsit azt veszem észre hogy néha hisztibe megy át a dolog pedig nem görcsölünk rá otthon. Juszt se ül rá a bilire, ha én kérem, még ha már nagyon kell neki, akkor se. (meg apának se persze, és igen, a wc is fel lett ajánlva)

Ti mit tennétek ilyen helyzetbe?


2014. jan. 17. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
nálunk azt ajánlotta a nagyon karakán védőnő, hogy ilyenkor (amikor nem elfeledkezett róla és már elég érett) adjak egy rongyot a kezébe és törölje fel ő a pisit. 2x kellett megtennem, utána már rohant és hozta a bilit, ha pisilnie kellett.
2014. jan. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ugyanerre gondoltam én is, csak nem mertem leírni, nehogy leba***atok. De akkor Ti is így csináltátok:-) Mondjuk én lehet hogy még várok egy kicsit amíg jön a jó idő. Vagy nem is tudom...
2014. jan. 18. 10:14
 3/5 anonim ***** válasza:
A lányomnál is vannak ilyen sztrájkos pillanatok (igaz ő még csak áprilisban lesz 2 éves, de ővele 2 hónapos kora óta segített szobatisztaság elvén megyünk, szóval ebből a szempontból más tészta). Nála, ha juszt sem akar bilizni, pedig tuti hogy kell neki, vagy mennénk valahová, akkor az a játék működik, hogy elsorolom neki, hova mindenhová pisilhet (egyik bili, másik bili, wc, udvar, zuhanyzó, kád, mosdó). A végére már nevetünk mind a ketten, mert már csak viccből mondja mindegyikre hogy neeeem. Aztán általában kiválaszt egyet a lehetőségek közül. Szóval nem érdemes idegeskedni rajta, meg kell próbálni humorral venni a dolgokat.
2014. jan. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jó amit mondasz, a felsorolást én is próbálgattam, bár a kádat nem soroltam bele. De volt hogy fürdéskor nevetve közölte, hogy odapisilt, és hát nekem 8.

Igazad van, hogy nem kéne idegeskednem (meg nem is ebből áll az egész nap), csak azért az enyém nyáron már 4 éves lesz...:-(

2014. jan. 22. 10:14
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtatok, aki tud még tanácsot adni, vagy tapasztalatot leírni, jöhet:-)
2014. jan. 22. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!