Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nehéz a 4 éves kislányommal?

Nehéz a 4 éves kislányommal?

Figyelt kérdés

Kicsit el vagyok keseredve a lányom miatt, nagyon nehéz természete van. Olyanok tanácsát, ötleteit várnám, akik hasonló cipőben jártak és meg tudták oldani.

Szóval két gyermekem van, a nagyobbik fiú, 12 éves, kiskorában nagyon jó gyermek volt, már sajnos kamaszodik, jönnek a problémák, de ez valahol természetes.

A lányom viszont pont az ellentéte. Már a szülés után amikor hazahozta a feleségem előjöttek a problémák. Például sosem tudtam ölbe ringatva altatni, igaz fekve sem volt jobb a helyzet. Már akkor eltolt, lökött magától, ami a mai napig is megmaradt, bár már néha bújik. Ott kellett a kiságy mellett ülnöm, de a kezem nem rakhattam a hátára, kezére. A feleségem sokat kinlódott a szoptatással, mert már akkor olyan durva volt. Rettentően hisztis, akaratos, ha nem tetszik neki valami, akkor ordit velem, velünk. Ha véletlenül azt mondja, hogy bujjak oda hozzá az ágyba, akkor nem érhetek hozzá, mert elkezd nyavalyogni! Sokszor olyan szinten elutasitó, pedig annyira vágynék rá, hogy átkarolhassam és úgy aludjunk együtt. A bátyja még 12 évesen is szeret velem aludni, a karomra, vagy a mellkasomra feküdni este.

Semmivel sem másabb a kapcsolatom a feleségemmel, nem több, se kevesebb a vita, vagy veszekedés, mint régebben, amikor a fiu még kicsi volt, vagyis a háttér nem indokolja ezt. Például a nagyapját 4 év alatt egyszer puszilta meg. De annyi mindent tudnék még mondani...

Meg tud/fog idővel változni, vagy vannak jó praktikák?

A feleségem inkább az eréjesebb, katonásabb itthon, én az engedékenyebb, mindig a kedvüket keresem.

40F


2013. nov. 26. 21:38
 1/3 anonim ***** válasza:

én szerintem orvosi irányban kellene gondolkozni, mentális problémák vannak nála

feleségeddel hogy bánik, nem verekszik?

2013. nov. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én csak a mi példánkat tudom leírni. 3,5 éves a kislányunk és sokszor szinte már a terhemre van ( csúnya dolog ezt írni), annyira ragaszkodó. Állandóan ölelgetne, puszilgatna, ha kimegyek a konyhába jön velem és 10 cm-nél nem megy messzebb. Keveset lát, én dolgozom, ő oviban, azt a kevés időt amit együtt töltünk, szeretné teljes testközelben tölteni.


Szerintem is el kellene mennetek vizsgálatra, talán egy gyerekpszichológussal lehetne kezdeni. Van családsegítő mindenhol, szerintem ott tudnak nevet mondani, ahova mehetnétek a kislánnyal. Csak egy sima beszélgetés....

2013. nov. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szia, igen, nehéznek tűnik. a mentális szó helyett én inkább idegrendszerit mondanék, a másiknak kicsit olyan íze van, mintha a kislányod bolond lenne. terhesség,szülés alatt nem volt semmi gáz?

a testkontaktus elutasítása és az extra hisztisség szerintem nem normális. persze erőltetni nem szabad semmit, de el kellene vinnetek kivizsgálni. de én nem pszichiáterhez mennék, hanem tsmt-terapeutához. ha van gond, utána persze lehet oda is menni, de a tsmt sokkal hamarabb hoz eredményt, és mivel általában fizetős, hamarabb is kerültök az érdemi dolgokhoz, mint mondjuk a nevelési tanácsadóban, ahol a magyar hivatalrendszer érezteti áldásos hatásait.

2013. nov. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!