Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miért piszkál már mindenki...

Miért piszkál már mindenki azzal hogy még pelenkás a lányom?

Figyelt kérdés
21 hónapos a kislányom és még pelusos. Igazából próbáltuk már a bilit többször, de nem ül meg rajta, csak játszik. Sokszor van, hogy mondja hogy pisi, vagy kaki, de mire bilire érünk, már vagy a pelusba van, vagy a bilibe nem kakil és pisil, inkább visszatartja. Wc-re is vettünk már szűkítőt de ott se történik semmi, ül egy darabig rajta, majd megunja és leszáll. Amúgy már rendesen mondatokban beszél, mindent mond, és anyósék, meg anyuék is, keresztanyámék, meg még sokan a családban ezt hajtják nekem mindig, hogy olyan okos, hogy-hogy még mindig pelus van. Nekem már másfél évesen csak éjjelre volt pelusom, mindig ezt kapom meg anyutól. Most mit csináljak ha ő még nem érett rá?? Mikor azt mondom hogy nem érett a szobatisztaságra, mindig azt mondják hogy ez egy marhaság, csak egy kicsit erőszakosnak kell lenni vele. Én pont úgy olvastam hogy nem szabad erőltetni, és a párommal együtt úgy gondoljuk hogy majd nyáron leszokik. Nem tudom mit várnak még nincs 2 éves sem...
2014. jan. 21. 08:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól csinálod!

Szard le ki mit mond. Sokkal könnyebb lesz nyáron szobatisztaságra szoktatni, addig bőven ráértek!

2014. jan. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert az ő gyerekük már biztos ilyenkor szobatiszta volt,és ők könnyen beszélnek. Én is ezt hallgattam mindenhol,hogy még nem szobatiszta? És amikor a második gyermekem megszületett és még két évesen nem volt szobatiszta, de az ismerettségi körömből is több pelenkás volt aki 2éves volt visszagondoltam,hogy annak idején mért mondogatták,hogy már rég szobatisztának kellene lennie, pedig a fiam két éves kora előtt elhagyta a pelenkát... szeretnek az emberek beleszólni a mások dolgába, ne foglalkozz vele!
2014. jan. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy nem szabad erőltetni. Ti csináljátok jól. És azért piszkálnak vele, mert fogalmuk sincs hogyan működnek a gyerekek. Az erőszakolással csak károkat okoznak a kis lelkükben.
2014. jan. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
A fiam 19 hónapos múlt, a legkevésbé sem érdekli a bili. Én biztos, hogy nem fogok erőszakoskodni vele, megvárom, míg megérik rá (minden másban is így tettem).
2014. jan. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

"csak egy kicsit erőszakosnak kell lenni vele."


Szüleink így neveltek, na ez fatális hiba volt sok szempontból.

Kisgyerek korom óta emésztési problémáim vannak és szorulásom, 19 éves korom óta aranyérrel küzdök, mert addig nem kelhettem fel a biliről, amíg nem volt "termés". Hát köszönöm...


Nekem már két gyerekem szobatiszta, és szép nyugodtan haladtunk az ő ütemükben és az érdeklődésüknek megfelelően. Nem is lett stressz belőle.

A harmadik csak picivel fiatalabb a tiédnél, és hidd el, semmiről nincs lemaradva.


Ami különbség van a szüleinkhez képest, hogy az akkori pelusokkal a gyerek hamarabb érezte, hogy "elázott" és zavarta is ez, míg ma ez a "zavar" érzés később érkezik el.

2014. jan. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
39%
Nekem novemberben múlt 2 éves a fiam. Ugyan így vagyunk mint ti. De én se erőltetem. Megtanultam mikor a hozzátáplálás volt és anyámékra hallgattam. "erőltesd" "nyomd be a szájába" "ne foglalkozz vele, ha öklendezik és hány". Na és mi lett ennek az eredménye? A mai napig evés problémái vannak a fiamnak... Itt megálljt parancsoltam és mindent úgy csinálok, ahogy én érzem a fiammal kapcsolatban. Ezért nem erőltetem a szobatisztaságot sem.
2014. jan. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én lányom 19 hónapos. Eleve nem tervezem korábban az egész szobatisztaság kezdete kérdést, mint nyár. 2 évesen se lesz lemaradva semmiről. A fiam 2,5 volt, amikor nekikezdtünk, de őt totálisan nem érdekelte.
2014. jan. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
21 hónapos a lányom,csak ruhával ül a bilire,amint leveszem a nadrágot róla,mondja,hogy nem. :) Ne aggódj nyáron könnyebb lesz...
2014. jan. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
az én kicsim is 21 hónapos,csak játszik a bilivel,mindent megpisiltet benne,a babákat,lovakat,de ő nem ül rá,csak nevet és rázza a fejjét..de a legidősebb testvére 18 hónaposan lett szobatiszta,a középső meg 3 évesen,hát ez van semmit sem kell erőltetni
2014. jan. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
36%

Szia!

Azt hiszem, nagyon szerencsés vagyok - kislányom most volt két éves, és karácsony előtt leszokott már az éjszakai pelusról is. Kérdezték, hogyan csináltam - nem csináltam én sehogyan sem. Ő ilyen. Nyáron kapott bugyit - először csak kint, és zavarta, ha pisis...(nem adtam volna rá, ha nem kapok - fölöslegesnek gondoltam). Utána játékból ráült a bilire - evés után mindig pisil/kakil, így ekkor mutattam meg neki. Nagyon boldog volt, hogy belecsurgott :) utána viszont sokszor ült rá fölöslegesen, nem nagyon érdekelte. Amikor megint sikerült, még büszkébb lett - legközelebb a wc-t próbáltuk (azt nem kell mosni...). Meghallgattuk, hogyan csurgott, meg amikor kakilt,váz is csobbant egyet - nagyon élvezte. Ettől még pelusban volt. Aztán ahogy többször száraz maradt, itthonra már nem kellett, de séta/vonat közben sem pisilt be. Nem tudom, miért, pedig iszik eleget...viszont éjjel már mindenből kifolyt, alig találtam olyat, ami után nem kellett naponta hálózsákot mosni... Viszont abba meg nem pisilt már. Nem járt ki éjjel sosem, pedig többször felkel inni. Elhagytuk a pelust, mert dörzsölte a popsiját, legfeljebb mosok....de nem pisil. Ez van. Talán segített, hogy sosem erőltettem, ha heti egyszer 1-2 csepp a nagy játékban becsurog (mire szól, hogy pisilni kell, már nem ér ki), megbeszéljük, hogy semmi baj, kap másikat. Meg amúgy is (testileg és szellemileg is) nem kétéves-szinten van: 16 kg és a betűk 60-80%-át ismeri. Szórakozásból. Májusban születik az öccse, kíváncsi leszek, ő mit produkál. Ahogyan neki kényelmes lesz, az lesz...

2014. jan. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!