Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Más is úgy látja, hogy nagyon...

Más is úgy látja, hogy nagyon messze van még a lányom a szobatisztaságtól? 2,5 éves

Figyelt kérdés
Nyáron volt 2, próbálgattam néha, hogy csak bugyit adtam rá kint, érezze milyen is pisilni. Az első pár alkalom még zavarta, aztán nem érdekelte, így visszakerült a pelus. Most télen megint elkezdte a férjem hajtogatni, hogy próbálkozzunk már. Reggelente ráül a bilire, van hogy sikerül bele ez-az, de olyan is van, hogy üresen marad. Egyáltalán nem szól, hogy ingert érez, Sőt le is tagadja, hogy ő kaklit. Egyébként ha sikerül produkálni a bilibe, akkor nagyon örül neki, de ennyi. Nem látok benne semmi tudatosságot.
2014. jan. 25. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez így tényleg minden, csak nem érettség. De! Ne keseredj el, leírom a mi példánkat.

Én úgy vettem észre a fiamon, hogy megérett rá, hogy még rajta volt a pelus, de közölte, hogy neki pisilni kell, illetve a kakinál ő elvonult, elbújt és úgy végezte a dolgát, így annál is szólt, hogy ő most elmegy kakilni. Akkor került le a pelenka. Előzőleg mi is próbálkoztunk, amikor egyszer vagy kétszer szólt, de akkor még semmi eredménye nem volt, így hagytam. És amúgy hozzáteszem, hogy 3 hónappal a 3. szülinapja előtt jött el az a bizonyos pillanat, hogy szobatiszta lett.

Az óvodát a kislányod szeptemberbe kezdi? Mert akkor ott lesz a tavasz, főleg a nyár és hidd el, hogy szobatiszta fog lenni. Az én fiam júniusban lett szobatiszta, előtte májusban még el sem tudtam volna képzelni, hogy az lesz.:)

2014. jan. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, szeptemberben megy, ha felveszik. Remélem változik nyáron a helyzet, mert elég lenne egyet is pelenkáznom :D
2014. jan. 25. 18:13
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!


A lányom nemsokára 2,5 éves lesz. Dettó ugyanilyen, mint a te kislányod. Csak abban tudok bízni, hogy majd egyik napról a másikra érik meg a szobatisztaságra, te is bízz ebben. :)

2014. jan. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a cipőben járok. 2,5 éves a lányom, szeptemberben kezdi az ovit.

Ő 1,5 éves kora óta ráült a bilire, wc-re, bele-belepisilt, de esti fürdés előtt mindenképpen. Egyszer belekakilt a bilibe, egyszer a wc-be pár hete, nagy örömmel. Mostanában viszont rá sem hajlandó ülni, ha mégis, akkor azt mondja, hogy nem tud pisilni.... Majd örömmel közli, hogy belepisilt a fürdővízbe.

Amikor a nyáron levettem róla a pelust, simán befolyt, észre sem vette. Szóval érzem, hogy még nem érett meg rá akkor, de lehet, hogy hamarosan megint teszek egy próbát, és felvállalom a takarítást... Tegnap este pl. mondta játék közben, hogy pisilnie kell, de lusta volt abbahagyni a játékot...

A tesó nálunk 1 éves lesz 1 hét múlva, tényleg jobb lenne egyet pelenkázni, bár nem is tudom elképzelni, milyen lesz, mert a kicsi előszeretettel tör be a fürdőszobába, wc-kefét, wc-t fogdosni... :-)

De a nyárra úgyis szobatiszták lesznek nappalra, ne izgulj!

2014. jan. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4. vagyok: én amúgy nagyon bízom a mintás, cuki kis bugyikban, mert múltkorában azért vettem le róla a pelust, mert cuki bugyit akart. Igaz, akkor még becsurgott rögtön, de bízom benne, ha érzi az ingert, motivációnak jó lesz a bugyi, és könnyebb lesz.
2014. jan. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na az enyémet nem motiválja. Meg nem is beszél még úgy mondatokban, hogy ezt el tudná mondani. Mostanában meg nem sikerül semmi a bilibe. Lehet már a reggeli bilizéssel sem fogok próbálkozni, mert nagyon nem látok rajta semmit. Bízom a csodában és reménykedem, hogy még az ovi előtt sikerül.
2014. jan. 27. 18:42
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! A lányom 3 éves elmúlt karácsonykor, és még mindig pelenkás :( Fogalmam sincs, mit csináljak vele. A védőnő már azt mondta, hogy adjam be bölcsibe ( de ahhoz munkáltatói kellene, meg 3 évesen nem veszik fel), meg óránként tegyem rá a bilire. Oké, de akkor ez megint nem olyan ,hogy érzi, és szól, hanem megszokja, hogy akkor kell., és ennyi :( Fogalmam sincs, mit tegyek, műár nagyon el vagyok keseredve. Főleg azért, mert az apja is és a féltestvére is 1évesen szobatiszta volt, meg beszélt, meg " tökéletes" gyerek volt.. Nálunk ez azóta téma. Oké, párszor már 2 év3es kora óta szólt, sikerült.. Bele s kakilt, de akkor megijedt.. Azóta alig szól, átlag hetente 1 alkalommal. Levettem róla a pelenkát, mert már szólt. Kérdezgettem, hogy kell-e pisilni, majd a nemleges válasz után bepisilt. És az sem zavarta... :(

Most mióta meghallotta, hogy megy a bölcsibe a kisbabákkal, azóta már reggel felébresztett, hogy pisilni kell, meg este félálomban is szólt. Aztán ahogy elmúltak az ünnepek ( meg sokszor olyan esetben szólt, hogy nem volt hova elvinni, pl. akkor mentem be az orvoshoz, stb..)Azóta megint naponta, kétnaponta 1x szól.. :(

És már úgy érzem, hogy a páromnak és a családjának elvárásait nem tudja teljesíteni, így nem is méltó hozzájuk ( hogy is írjam... Szóval ő nem olyan tökéletes, mint a párom rokonsága...) Beszéddel ugyan ez volt... :( És ez így borzasztó nehéz... :(

2014. febr. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

És az a baj, hogy pl. ha sikerül neki, akkor sem az van, hogy jaj, de ügyes vagy , hanem az, hogy ügyes vagy, de már régóta így kellene, mindig, stb..

Illetve, amikor bepisilt, akkor az volt, hogy azért, mert még kisbaba vagy, meg és mentek a negatív jelzők. Persze nem csúnyán, de érezteti a gyerekkel, hogy ő nem ügyes, stb... :(

2014. febr. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!