Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mivel segíthetnék, ha 3 éves...

Mivel segíthetnék, ha 3 éves lányom csak pelusba kakil?

Figyelt kérdés
Pisil a wc-be, bilibe, de ha kakilnia kell, akkor csak pelusba kakil. Akár fél napig is visszatartaná, ha nem adnám rá.
2014. jan. 3. 11:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is így volt, mondogattam néha, hogy jó lenne bilibe, WC-be kakálni. Párszor próbálkozott, ott ültem vele, de nem tudott kakálni, pedig szegénykém még nyomott is, de nem jött össze. Szaladt többször a bilihez, de mindig jött , hogy nem jön a kaka, kéri a pelenkát. Egy nap egyet gondolt és megint ment a bilire és sikerült neki, onnantól kezdve nincs gond, Ő ekkor már 3 éves múlt 1 hónappal és a pisilést sem siette el, de azt is egyik napról a másikra magától sikerült, 3. szülinapja előtt 3 hónappal.
2014. jan. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk az óviban van egy kislány (óvónő vagyok) aki már 3,5 éves és még pelenkázzuk (magánovi,mielőtt kérdeznétek...).

Szerintem az lenne a jó megoldás,ha levennéd róla a pelenkát és egyszerűen annyit mondanál hétvégén,hogy elfogyott a pelenka és a bolt meg nincs nyitva,szóval a hétvégén ki kellene próbálnia a vécét. Többnyire a lányok több szépérzékkel rendelkeznek,mint a fiúk, így maximum 1x fog elkésni a vécéről és földre/ágyra stb kakilni, utána már tudni fogja,hogy mikor kell menni. Fő a határozottság (nem gorombaság vagy szigorúság) és nem szabad,hogy ellágyuljon a szíved (nekünk könnyebb ugye,mert nem saját gyermek, de az ő érdekében is jobb,ha minél hamarabb szobatiszta lesz).

Sok sikert, drukkolok :)

2014. jan. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

épp most írtam egy előző kérdéshez, de bemásolom mi hogyan voltunk. lányom egy napig is tartogatta a nagydolgát. ne erőltesd, én is hagytam a csudába, vártam majd megérik rá. ők úgy fogják fel hogy az övék az a kaki és nem akarnak megválni tőle! itt amit írtam:


lányom 3,5 éves és még éjszaka pelusos. van hogy száraz a pelus, van hogy nem, de ő még lefekvés előtt bevág 3

-4deci tejet.


nos amihez szólnék a pelusba kakilás...ugyanez volt nálunk is. kb 2 hónapja álltunk rá. volt hogy azt mondtuk nincs pelus, kakiljon bilibe. ha kellett csak másnap kakilt inkább, de volt hogy sírt hogy adjunk rá pelust. ahogy ráadtuk, egyből kakilt. na azt mondtam én nem kínlasztom a gyereket, nem kell több jótanács, majd kakil pelenka nélkül ha akar.

aztán egyszer mondtuk neki, hogy tegyük a bilbe a pelust és akkor ki tudjuk a tartályos bácsinak önteni a kakit, hagy örüljön....talán a 4-5 alkalomra ráállt. először csak ugy ült bilire hogy rajta volt a pelus. majd a pelust a bilibe tettük. volt hogy próbáltuk kicsempészni alóla, de szólt tegyük vissza....így ment egy hétig. aztán rávettem hogy tegyünk popsitörlőt e pelus helyébe, mert hát a pelenka drága, azért sok szép dolgot kaphatunk. majd jött a zsebkendő és a végén a wc papír a bilibe téve...s idővel már az sem kellett. ez kb 2-3 hetes folyamat volt. azóta eszébe sem jut hogy pelenkába kakiljon. emlékszem örömmel szaladt a vécébe és öntötte ki a nagydolgát a biliből és kiabálta (szó szerint kiabálta örömmel) hogy: tartályos bácsi vigyázz a fejedre, megy a kaki!!!......szóval türelem, de próbáljátok ki amit leírtam,, hátha beválik nálatok is. viszont ne erőltessétek semmiképpen sem!

2014. jan. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!