Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Tanácstalan vagyok: megérett...

Tanácstalan vagyok: megérett rá vagy nem? Bölcsi kontra otthon!

Figyelt kérdés

32 hónapos a lányom, értelmes, rendben fejlődik. Csak a szobatisztasággal van egy kis gond, vagyis dilemma inkább.

A bölcsiben a gondinénik azt mondták, megérett rá, és levették a pelust. Pár nap múlva egész nap száraz volt a bölcsiben, pár hét után már alváshoz sem tettek rá pelust. Szerintük itthon se adjunk már rá, teljesen "kész" a dologra.

CSAKHOGY: itthon alig akarja levenni a pelust. Ha mégis, nem szól, ha kell neki, szinte soha! Hiába kérdezem, ültetem rendszeresen (kiswc-je van, de bilit is választhat, nem fél tőlük, nem azzal van a gond), dícsérem, mégis szinte mindig bepisil. Utána diadalmasan szól, hogy "bepisiltem"! Nem beszélve a nagydologról :(

OK, következetesség, de olyan nehéz már jó képet vágni a napi tíz bepisiléshez (pl. hétvégén), amikor a világon mindenhova odacsinál: játékos dobozba, könyvekre, porszívóra, ágyra stb. Folyton veszekedni meg nem akarok vele. Már arra gondolok, hogy visszaadom itthonra a pelust. Csak attól félek, hogy a szíve mélyén kudarcnak éli majd meg. Amúgy is most olyat mondtam az ikszedik bepisilés után, hogy "bölcsis maradsz, nem mehetsz oviba jövőre!" - ezt tök bánom, és nem szeretném, ha megint kicsúszna a számon. Mi lehet az oka, hogy így vagyunk? És mi lenne a helyes?


2014. febr. 14. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy megérett rá, mert képes visszatartani a bölcsiben.

Otthon viszont más a helyzet...hiszen otthon több mindent megtehet, kiadhatja a feszültséget. Lehet belőle úgy jön ki a bölcsis-fegyelem elleni tiltakozás, hogy otthon csak azért is bepisil.

Hogy mit csinálnék? Hát agyam szerint levenném róla a pelust, és tűrném, ha bepisil, és ezerszer is jártatnám a számat (nem bántóan), hogy ne pisiljen be. Szívem szerint pedig otthon megkapná a pelust, és hagynám, hogy otthon magától elengedje majd a pelust, amihez szerintem most csak "feszültségoldásként", "tiltakozásként" igényel.

Azt nem tudom mi a helyes, de hallgass a megérzéseidre, szerintem annál jobbat nem tehetsz.

2014. febr. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyon jól írja az első, a megérzéseidre kell hallgatni...

Kicsit hasonló történet a miénk, mint a tiétek. Kisfiamról 3 hónappal 3 éves kora előtt vették le a pelenkát a bölcsiben - pont úgy, mint a Te kislányodról. Ott teljesen flottul ment a dolog, így igyekeztem én is partner lenni. Igenám, de nem szólt, hogy pisilnie kell, viszont ha küldtem, akkor ment, és a bölcsiben is ez volt a tendencia. Szóval "szobatiszta" lett, csak magától nem ment soha pisilni (a kaki viszont sima ügy volt). Aztán elkezdtem itthon nem küldözgetni, akkor az lett az eredménye, hogy mindig becsorgott a pisi eleje. Nagyon kellemetlen volt ez, mert nem csak itthon, hanem vendégségben is. Éjszakára még pelenka kellett, mert full teli volt minden reggelre. 1 évet és három hónapot stresszeltem végig ezen. Ki is vizsgáltattam, nincs-e szervi baj (szerencsére nincs). Aztán egy hónappal a 4. születésnapja előtt közölte, hogy ő aznaptól kisgatyában, és nem pelusban alszik. Egyik napról a másikra gyakorlatilag nem pisilt éjszaka, vagy ha kellett, akkor felébredt rá. És ezzel párhuzamosan a nappali dolog is megoldódott. Mint amit elvágtak.

A több mint egy év alatt végig azt éreztem, hogy igazán nem érett még meg rá (ennek ellenére viszont a pelenkát nem adtam volna vissza rá nappalra), és most már biztosan tudom, hogy igazam volt. Az én kisfiam egyszerűen 4 éves korára érett meg teljesen a szobatisztaságra.

Hogy mit tennék a helyedben? Megkérdezném a kislányt, hogy mit szeretne otthonra. Bugyit vagy pelenkát. Ha a bugyit választja, marad a rengeteg bepisilés (ami változni fog biztosan).

Egyébként lehet, hogy a gondozónőkkel sem ártana kicsit elbeszélgetni erről. Mert alapvetően jót akarnak, csak ez pont az az eset (mint nálunk is), hogy 100-ból 99 gyereknél beválik, és nincs (vagy csak minimális) baleset, de ha pont a Tiéd az az 1 gyerkőc, akkor csak muszáj valahogy együttműködni.

Ja, és persze, érthető, hogy időnként elszakad a cérna, ne is hibáztasd magad miatta. Bőven elég, ha törekszel rá, hogy többet ne csússzon ki a szádon, amit mondtál (bár őszintén szólva az igazat mondtad...). Kitartást kívánok, és azt, hogy Nálatok sokkal hamarabb rendeződjön ez az egész, mint ahogy nálunk rendeződött!

2014. febr. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én nagyon komolyra venném a figurát, mondanám, hogy beszélni akarok vele egy nagyon fontos dologról, és elmondanám neki, hogy ha szeretné, itthon lehet rajta pelus, és majd szóljon, ha már itthon is tud szólni. slussz. és visszaadnám rá.

A lányom is ezt csinálta, mint ahogy már a bölcsiben tudott öltözni, enni, kezet mosni, stb, de itthon én etettem, öltöztettem, kezét, száját mostam. ez olyan "szeretetkérdés" az anyához szerintem...


"Akkor is szeretsz, és elviselsz, ha nem vagyok olyan ügyes nagylány, mint ahogy elvárod? "

és ha azt érzi, hogy igen, akkor majd szép lassan átáll...:-)))


én bizony mindenben a gyerekre, és az ösztöneimre hallgattam, és nem bántam meg, a gyerek bizalmánál nekem nincs fontosabb!!!

2014. febr. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A kisfiam 2.5 évesen mindig szólt, mikor pucér volt, ha pisilnie kellett, akkor mentünk a wc-re. Mikor elhagytuk a pelenkát, néhány nap alatt eljutottunk oda, hogy sosem szólt, ha kellett, sőt, már pucéron is bárhova odapisilt. Feladtam, visszakapta a pelenkát és eldöntöttem, hogy egy hónapig szóba sem hozom a témát semmilyen formában. Erre 4 nap múlva öltözködéskor előszedett egy alsónadrágot és mondta, hogy ezt vegyük pelus helyett. Mondom, nem jó, mert akkor szólni kell, ha pisilni kell. Erre olyan sértett hangsúllyal mondja, hogy hát ő szól. Na, attól a naptól 100%-osan szobatiszta. Addig is képes lett volna rá, nyilván nem 4 nap alatt történt csoda. Szerintem megnyugodott, hogy mégsem olyan fontos dolog ez, amitől tartani kell, ha mégsem sikerül megfelelnie.
2014. febr. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
tök egyértelmű: otthon vissza a pelus, és szóbeli hadviselés, de nem durván. előbb utóbb megválik tőle, hidd el.
2014. febr. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!