Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 3 és fél évesen a nappali...

3 és fél évesen a nappali pisi teljesen rendben, de a kaki az csak az éjszakai pelusba megy, vagy alsónadrágba, ha nincs még rajta a pelus; ez mennyire gyakori?

Figyelt kérdés

2014. febr. 17. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
17%
mi van?
2014. febr. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
3 és fél évesen a nappali pisi teljesen rendben, de a kaki az csak az éjszakai pelusba megy, vagy alsónadrágba, ha nincs még rajta a pelus; ez mennyire gyakori?
2014. febr. 25. 00:45
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Te vagy az elsö akitöl ezt hallottam 3.5 èvesen nem ismertem egy gyereket se aki mèg pelust hasznàlt bàrmire is.... Lassù a kölyök, nem a te hibàd...
2014. máj. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem csak a közeli ismeretségi körömben van 4 ugyanilyen gyerek, csak egyik se tud megoldást. Voltam pszichológusnál, mind a kettő azt mondta, hogy ne aggódjak, magától fog megoldódni, ne erőltessem, és 3 és fél évesen még nagyon kicsik, egyáltalán nem rendkívüli az ilyen. Csak azért kérdeztem itt, hátha valaki hallott valami jó megoldásról mégis. Csak fél napot van oviban, így ebből nincs probléma, de szeptembertől egész napos lesz, addigra jó lenne, ha rendeződne.
2014. máj. 16. 13:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát, lehet, hogy ez mások szerint ritka probléma, de az én lányom is ugyanezt csinálta.

Nála valószínűleg az okozta a problémát, hogy a múlt nyáron szorulása volt, amivel a végén az ügyeleten kötöttünk ki. Kapott kúpot, és "meg kellett szülnie a kakit". Benne ez nagyon mély nyomot hagyott, félt WC-re, bilire ülni, és inkább álmában (nem is értettem, de láttam, hogy alszik) kakilt be pelenkába.

Az mondjuk érdekes volt, hogy január óta jár oviba, akkor még bőven megvolt ez a probléma, és mondták az óvónők, hogy ott szokott kakilni. A kis WC tetszett neki. Itthon én bármit tehettem, tettem szűkítőt a WC-re, mindent a lába alá, hogy úgy érezze leér a lába a földre és ne féljen, de nem történt semmi. Őt is nagyon zavarta már a dolog. Aztán a végén az lett, hogy minden este ráültetem a WC-re. Volt sírás, minden. Ígértem neki meglepetést ha belekakil a WC-be. Aztán egyszer megtörtént, és ő örült, hogy nem fájt neki. Most minden este az a menet, hogy fürdés előtt irány a WC. Kellett neki pár hét, mire beállt, most már ha küldöm pár perc alatt végez.


Szeptemberig még sok időtök van, addig simán megoldódhat a probléma.


Ja és a lányomnak van egy húga, aki most 1.5 éves és már kéri és ügyesen használja a bilit. Szóval a gyerekek, sőt még a testvérek sem egyformák.

2014. máj. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én is ismerek 2 ilyen fiúcskát is, idővel majd elhagyja, szeptemberig szerintem is megoldódik majd a dolog :)
2014. máj. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!


Nálunk amúgy nem volt semmi előzménye ennek.


Az oviban természetesen alsónadrág nélkül van. A Pisiléssel nincs is gondja jár a vécére (itthon is). De az oviban egyáltalán nem kakil, ha kell neki, tartogatja, délig, amíg megyek érte, és ahogy hazaérünk, szól, hogy adják rá pelenkát. Ha nem adok rá, akkor az alsónadrágba kakil. A bilire/vécére nem hajlandó ráülni, ha rákötözném, akkor is leküzdené magát róla.

2014. máj. 16. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!