Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mindenki gyereke egyben...

Mindenki gyereke egyben alussza le a délutáni alvást? Úgy értem amikor már csak egy nappali alvása van.

Figyelt kérdés
Mindenkitől azt hallom 1,5 év körüli kicsijéről:az enyém 2 vagy 3 órát alszik...de nem kell visszafektetni közben?Az enyém mindig megpróbál fél-1 óra alvás után felkelni,én vissza szoktam fektetni,és alszik még vagy fél-1 órát..csak az enyém ilyen?ezen gondolkozok,mert most altattam vissza nagy nehezen,de szinte mindig ez van..azért fél órát kevésnek tartok ennyi idősen,nem?
2014. febr. 10. 13:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
62%

Visszafektetni értelmetlen dolog, ha felébred, akkor már kialudta magát. Ha visszafekteted, akkor rövidesen kezdödik, hogy éjjel nem fog tudni aludni.


Azt meg, hogy mennyire van szüksége egy gyereknek, nem lehet eldönteni, van, akinek alig kell valamennyi, van, aki meg kimondottan sok alvást igényel. Ha a tied délután fél-egy óra múlva felébred, akkor többre nincs szüksége.

2014. febr. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
A fiam 20 hónapos, egyben alszik ebéd után 3,5 órát.
2014. febr. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Kicsit elkeseredtem,tényleg semmit sem tehetek?
2014. febr. 10. 13:57
 4/20 anonim ***** válasza:
48%
Nem értelek, ezen miért kell elkeseredni? Ha a gyerekednek ennyi elég, akkor minek erölteted?
2014. febr. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Irigyellek 2-es!Fel se sír,vagy áll közben?3,5 óra....hm,én sose érem ezt meg,már azt gondolnám,h beteg,vagy vmi baj van,h ennyit alszik..
2014. febr. 10. 13:59
 6/20 anonim ***** válasza:

Az én lányom 14 hónapos, de összesen alszik 50-60 percet, nagy ritkán másfél órát napközben.

Ha felébred már nem lehet visszaaltatni, neki ennyi elég.

2014. febr. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Nem sír fel, nem áll fel. Csak akkor fordul elő felsírás, amikor megindul egy-egy foga, de ilyenkor is elég annyi, hogy bemegyek, megsimogatom és már alszik is vissza.

Nagyon különbözőek a gyerekek, a fiam nagyon jó alvó, magától alszik el, éjszaka is 12 órát alszik egy hang nélkül. A Te kicsidnek valószínűleg kisebb az alvásigénye.

2014. febr. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
ÓÓÓ...neked sem lehet könnyű..
2014. febr. 10. 14:08
 9/20 anonim ***** válasza:
74%
Azért ez nem egészen így van, hogy ha felébred annyi elég neki. Ha elég lenne nem lehetne visszaaltatni. Számos tényező van amitől felkelhet ilyen rövid idő után. Nincs azzal semmi gond, hogy visszaaltatod, én is visszaaltattam, ha nem aludt eleget. Máskülönben egész du hisztis volt, így pedig pihent, nyugodt és este is le lehet fektetni időben.
2014. febr. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
6-osnak írtam,h neki sem könnyű..
2014. febr. 10. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!