Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Lehet összefüggés a nappali...

Lehet összefüggés a nappali balesetek és aközött, hogy éjszakára még pelenkában alszik a kislányom?

Figyelt kérdés
Kislányom 3,5 éves, és gyakran fordul elő nap közben, hogy becsorog a pisi eleje, ha nem figyelmeztetem, vagy küldöm el pisilni. Szervi ok nincs, és elvileg lelki ok sincs. A napokban mondta egy anyuka, hogy lehet, hogy az zavarhatja meg, hogy éjszakára még mindig pelenkát adok rá, ezért nem figyel oda annyira nappal sem. Reggel még soha nem vettem le róla szárazon a pelenkát, ébresztgetni pedig nem szeretném a pisilés miatt. Más szerint is lehet összefüggés a két dolog között?
2013. szept. 3. 23:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet a pelenka zavaró ok. Nyugodtan alhat pelenka nélkül eleinte még bugyit se agy rá érezze hogy nincs rajta semmi megfogja szokni, a pisi ellen tegyél valamit amitől nem ázik be a kis ágy.

Eleinte gyakran be fog pisilni, de aztán rájön hogy az kellemetlen mert nedves a pelenka meg ugyebár szárazon tartotta eddig.

2013. szept. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
lányommal is ez a helyzet. igaz ő még este benyom egy üveg itókát, lefekvés előtt. de napközben neki sem kell pelus, ovodás is, viszont éjszakára igen. az oké hogy védjem az ágyat, teszek rá nájlont, de a paplant mivel védjem? most tél is van már nem száradnak meg a takarók olyan hamar.
2013. szept. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én most a bugyipelust próbáltam ki, volt már egy-két száraz reggel (éjszaka ugyanis felébredt, és szólt, hogy pisilnie kell). Talán egy próbát nálatok is megér!
2013. szept. 14. 12:44
 4/4 A kérdező kommentje:
Kislányom magától szokott le az éjszakai pelenkáról. Eleinte egyre kevesebbet pisilt a bugyipelusba, aztán egy este kigondolta, hogy nem fog belepisilni egyáltalán, és úgy is lett. Öt száraz éjszaka után közölte este, hogy pelenka nélkül alszik, és azóta is így van. :) Ezzel párhuzamosan a nappali balesetek is megszűntek.
2013. dec. 17. 00:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!