Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan szoktassam le a bekakil...

Hogyan szoktassam le a bekakilásról?

Figyelt kérdés
2 és féléves, mondja is, de egyszer belekakilt, meglátta a kakit és megijedt. Azóta ha kakil mondja is, félrevonul, nem lehet oda menni és a pelenkába végzi el. Ötletek? Bilibe szépen pisil, azzal nincs gond, viszont szeptemberbe oviba megy.
2014. febr. 26. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:
ôszintén nem is tudom hogyan sikerult nekunk mert a fiam ugyanez volt.Vettem ulôkét a wc-re és amikor szolt hogy kaki lessz ott kuksoltam vele nem engedtem leszálni amíg nem kakilt aztán valahogy így!
2014. febr. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 lcs ***** válasza:
a wc ülőkét mondanám én is, van olyan, amire kis lépcsőn lehet felmászni, mindenféle formájú van (nekünk éppen béka alakú), lehet neki mondani, hogy a béka várja őt, fel kell mászni rá :) a férjem kitalálta, hogy a lányom egyik füle a "pisicsap" a másik a "kakicsap", azt megnyitjuk, és akkor hajrá, de ez csak ilyen kis játékként..:) illeve egy ideig adtam a lányom kezébe a fürdőszobából dolgokat, hogy azt nézegesse, játszon vele (persze végig ott voltam mellette) és akkor azzal foglalkozott, és szinte észre sem vette, hogy már végzett is a wc-n :))
2014. febr. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 lcs ***** válasza:
illetve még annyi, hogy az oviban is wc lesz, így szerencsésebb lenne akkor már kihagyni a bilit, és egyből a wc-re rászoktatni ;)
2014. febr. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A helyzet rosszabbodott. Már a pelenkába se akar kakilni. Topog, visszatartja...3, 5 naponként sikerül. Sokat fáj a pocija. 2 és fél éves. Esetleg

valami jó tanács?

2014. márc. 17. 20:13
 5/5 lcs ***** válasza:
Esetleg akkor kérdezz meg egy szakembert (először védőnő, gyerekdoki), hogy mivel lehetne segíteni ezen a kaki "berögződésen", mert lehet, hogy ő tudna olyan tanácsot adni, ami hasznosabb lenne, mert nála akkor ezt a kakival kapcsolatos rossz "élményt" kellene helyretenni valahogy :(
2014. márc. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!