Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Az első pelus nélküli naptól...

Az első pelus nélküli naptól számítva mennyi idő volt, míg szólt a gyerkőcöd, hogy pisilnie kell?

Figyelt kérdés
Már 2 hónapja van pelenka nélkül, de még mindig nem szól és szépen el is dagonyázna a pisis-kakis cuccban, ha nem venném észre. Marhára unom már, mert semmi előrelépés nincs ebben az ügyben.
2014. márc. 11. 08:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk fordítva volt - amikor kezdett szólni, akkor vettem le a pelenkát. Persze voltak még visszaesések.
2014. márc. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor még egyáltalán nem érett meg a szobatisztaságra, kár erőlködni rajta, csak moshatsz non stop.

Szerintem is úgy a célszerű, ahogyan az első válaszoló írta, hogy ki kell várni amíg felismeri az ingert, szól, majd csak ezután levenni a pelust, mert így csak sok plusz hűhő semmiért, ráadásul gondolom elég bosszantó is lehet így, nehogy ő is megutálja ezt az egész macerát.

2014. márc. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is az első válaszolóval értek egyet, mi is dfordítva csináltuk.

Rajta volt a pelenka, nemszedtem le róla csak úgy, mert "kellett", mert "mondták" vagy mert ez lenne az elvárás.

Akkor került le róla, amikor már egy ideje biztonságosan mondta, hogy "most jön a pisi" és akkor tényleg jött is.

Aztán próbáltuk meg, mert ez az első lépcső, hogy ő felismerje. A következő meg az, hogy vissza tudja tartani- de ehhez már ugye kell a bili- mert a pelenka ebből a szempontból nagyon kényelmes találmány.


Szerintem lassíts, nem hajt a tatár- bár nem írtad mennyi idős a kicsid.

Nálunk a kisfiam kb. 28-30 hós (kb. 2,5 éves) volt, amikor ebben a korszakban voltunk és pikk-pakk megvolt a szobatisztaság- úgy 2-3 hét alatt. Ezt követően ugyancsak pár hét alatt az ágytisztaság is stabilan, még a 3. szülinapja előtt.

Ha korábban kezdtük volna, akkor is kb. ekkorra lett volna szobatiszta- csak megspóroltunk magunknak egy csomó idegeskedést, kudarcot és több havi mosnivalót :)


Ne az vezéreljen, hogy másnak ÁLLÍTÓLAG a gyereke már 1 évesen is a bilin ül- a saját kicsid érettsége és igényei szerint cselekedj.


Szép napot.

2014. márc. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

2-3 nap. 2,5 évesen vettem le a kislányomról a pelust.


Mennyi idős? Ha ennyire nem megy, akkor túl korán vetted le róla a pelust, még nem érett rá. Várj vele még 1-2 hónapot, mert így csak kudarcok érik.

2014. márc. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk is úgy volt, hogy mikor elkezdett szólni pelenkával a fenekén, hogy pisilni vagy kakilni kell, akkor vettük le a pelenkát. Tehát amikor végleg lekerült a pelenka, onnantól fogva már szobatiszta volt.

Te tök rosszul csinálod. Egy gyereknek meg kell érnie a szobatisztasághoz, nem akkor lesz szobatiszta egy gyerek, amikor a szülő úgy gondolja, hogy na, akkor most levesszük a pelenkát. Mert akkor pont úgy lesz, ahogy nálatok van. Majd ha a gyerek felismeri az ingert, hogy neki kell pisilni vagy kakilni és akkor leveszed a pelenkát és elkezdi a bilibe vagy a wc-be intézni a dolgát, akkor majd szobatiszta lesz.

Bár az se mindegy, hogy mennyi idős. Ha még nincs 3 éves, akkor várj vele, míg megérik rá. Mert a gyerkőcöd minden a leírtak alapján, csak érett éppenséggel nem a szobatisztasághoz.

Ha viszont a 3 évhez közel vagytok, vagy éppen már elmúlt, akkor pedig szimpla lustaság és kényelem a gyereked részéről.

2014. márc. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%
Én két hete vettem le a kisfiamról a pelust, most 23 hónapos. Első két nap minden becsurgott, de utána azonnal szólt, hogy "ajaj". Majd 2-3 napig még volt napi egy-két baleset. Most már mindig előre szól, csak a kakit engedi el nehezebben,de az is szépen alakul. Mennyi idős? Mert vagy még nem érett meg rá, vagy dacból csinálja.
2014. márc. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6-os válaszoló vagyok, nem igazán értem miért kellett lepontozni a válaszomat. Tényleg így történt, nem erőltettem semmit, de úgy éreztem, hogy a kisfiam már megérett a nappali szobatisztaságra. Már nagyon régóta szólt, ha bekakilt a pelusba, és egy ideje már előtte is szólt. Mivel jó minőségű pelusban volt, ezért úgy gondoltam, hogy nem is igazán érzi, ha pisil, ezért kipróbáltam, hogy reagálna, ha levenném róla. Ha egy hétig nem lett volna eredmény, akkor nem folytatom, de mivel már két nap után mutatkozott és azt láttam, hogy őt is érdekli és nagyon igyekszik, ezért folytattam, és most már szinte nincsenek balesetek, általában ő szól, vagy ha már nagyon régóta nem volt pisilni, akkor megkérdezem. Egy szóval sem mondtam, hogy minden kisgyereknél beválik ez, és minden kisgyerek egyszerre érik meg a szobatisztaságra, de nálunk működik. Nagyon sokat olvastam róla mikor lenne ideális elkezdeni, és a legtöbb forrás másfél és két és fél éves kor közötti időszakot jelölte meg.
2014. márc. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!