Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » A lányom 4 éves lesz májusban...

A lányom 4 éves lesz májusban és még mindig pelenkás, mit tehetnék hogy az legyen?

Figyelt kérdés
Próbálkozunk bilivel wc-vel szép szóval jutalommal, de nem nagyon szól semmiért. Nyáron persze megint pucéron lesz az udvaron, de ez tavaly nyáron nem volt eredményes...

2014. márc. 14. 13:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia! Az én lányom bár még "csak" 3 éves, de ugyanez a gond. A tied jár közösségbe? Mi most írattuk be családi napközibe mert ugye államiba így nem veszik fel.

Szeptemberben lesz 3 és fél éves, akkor viszem államiba, de addig ha törik ha szakad szobatisztaságra fogom nevelni.


Még csak 3 hete jár családi napközibe, de már látom a haladást, ott pl. már többször pisilt a wc-be. Én itthon egyszerűen nem adok rá pelenkát és kész. 20 percenkét viszem wc-re. Bár itthon még nem sikerült wc-be produkálni semmit, de megmondtam neki, hogy az ő méretében nincs már pelenka, csak pár darabot tudtam szerezni, az pedig alváshoz van.

Már én is nagyon kivagyok (persze előtte ezt nem mutatom).

Semmi nem használ nálunk sem, úgyhogy ötleteket én is szívesen fogadok...

2014. márc. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 lcs ***** válasza:
Nálunk ami hatásosnak tűnt /mondjuk 2 éves volt a lányom, de sztem ez lényegtelen ebből a szempontból :)/, egy lépcsős wc szűkítő, aminek béka formájú az ülőkéje. Egyik "program", hogy egyedül fel lehet rá mászni, aztán dícséret, hogy milyen ügyes volt, aztán megbeszéltük,hogy a békát meg kell itatni/etetni - átvitt értelemben ugye...:) - illetve mikor felült az ülőkére, akkor mindig adtam az elején a kezébe valamit a fürdőszobából /hajkefe, fogkefe stb/ amivel elfoglalta magát, és mire észbe kapott, már kész is volt a pisi/kaki :)
2014. márc. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 lcs ***** válasza:
ja, és volt leszoktató bugyink, amiben egy vastagabb frottír bélés van varrva, ami ugye nem tartja meg a teljes pisit, csak egy részét, vagyis érezheti, hogy bepisilt,csak nem ázik az egész szoba :) ezek olyan 700 ft körül vannak, 3 db különböző mintájút vettem, mindig ő dönthette el melyiket szeretné felvenni :)) tök hamar megszárad (később éjszakai leszoktatásnál is ezt használtam egy vízhatalan lepedővel).
2014. márc. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ez igy kevés infó nekem. mit jelent hogy próbálkoztatok? meddig? ő hogyan reagált? nem zavarja ha kakis/pisis a bugyija?


nálunk mindkét gyerekemmel ugy csináltam hogy bevittem a nappaliba a bilit,és mondtam hogy ő most már nagy lány és ebbe fog pisilni. amikor láttam hogy pisilni fog (vagy már pisil) gyorsan ráültettem a bilire. és utána agyon dicsérgettem-akkor is ha még nem az ő érdeme volt. szóval az első 1-2 napom ráment hogy őt figyeltm mikor lesz valami..- de mikor látta hogy mindenki milyen büszke rá akkor már gyorsan szoba tiszta lett. aztán meg ágytiszta is.

4 évesen már biztos hogy képes lenne rá,csak gondolom kényelmesebb így neki..! a lényeg a következetesség és a kitartás!!

2014. márc. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én vettem egy nyuszis bilit, egy csomó cuki matricát meg egy füzetet. Megbeszéltük, hogy ha bilibe megy a pisi, beragaszthat egy matricát. És amikor félig-meddig sikerült (inkább én ültettem jókor a bilire), nagyon dicsértem, sőt mamát és papát is felhívtuk a hírrel. Két évesen így lett szinte egyik napról a másikra szobatiszta.

A Hurrá, bilizek! könyv is nagyon jó, sokat olvastuk akkoriban.

2014. márc. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én a fiammal szenvedek, ő májusban 3 és fél lesz. Itthon már nincs pelus, néha vannak jó napok és időben eljutunk a wc-ig, de előfordul az is, hogy este megy majdnem az összes nadrágja a gépbe:-( Elmenni még nem mertem vele pelus nélkül, mert nem szól magától, hogy kell. Gondolom ez zavarja, hogy akkor meg lehet pelusba. Meg ugye a hugi pelust kap és akkor ő is. Gondoltam rá, hogy veszek a kicsinek bilit, hátha akkor az kelleni fog neki:-)
2014. márc. 23. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Belesikerül neki néha véletlenszerűen( meg is dícsérjük, jutalom is van érte), tartok tőle hogy igen tényleg kényelmes dolog a pelenka, és ezt ők pontosan tudják... Nyáron már nem fogom magam hagyni végig viszem a pelus nélküli napokat, nekem is egyszerűbb lesz, ha gyorsan szárad a padló, mert most még a nagy lányon kívül van egy kis másfél éves tündérke, és ő mindenhova megy nem akartam járókában tartani sokat, amíg felszárad minden... Szerintem az ő születése is visszafogta a nagylány szobatisztaságának kialakulását... Ezt ti is sejthetitek... Mi nem tudunk családiba menni, ha lenne is, ezért is megyek ősszel dolgozni, mert ugye kell a pénz. Bölcsibe is ezért nem adtam, meg jött a kistesó. Ő persze biztos előbb lesz szobatiszta, ő megy bölcsibe, és ott tudom hogy biliztetnek ( mikor a nagylány bilizik ő is ráül még most ruhástól egy másikra egy picit :)) )is meg hát a csoport szellem amit említettetek is, hát nem egyszerű, de nyáron ha törik, ha szakad következetesen ahogy mondtátok!!
2014. márc. 24. 08:05
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én vagyok a 6. válaszoló. Nagyon egy cipőben járunk, csak nekem kicsit fiatalabbak a gyerekek, meg ugye fiú-lány. Nálunk egészen jól alakult tavaly koratavasszal a wc-be kakilás, mindig szólt előtte. Aztán egyik pillanatról a másikra ez abbamaradt. Nagyjából ekkor esett le neki, hogy "baba" mindig velünk marad, mert akkortájt kezdte a nevén nevezni. Szóval nagyon egyértelmű, hogy nálunk a kistesó bezavart. Közösségbe én se tudom adni: bölcsibe túlkoros és ugye kistesó van, oviba meg lett volna hely, de még pelenkás. Magánra meg nincs pénz. Ősszel én is megyek vissza dolgozni.

Lehet kapni leszoktatós bugyikat, ennek van egy kis vékony bélése, így ha elindul a pisi, még esetleg van esély eljutni wc-re, bilire. Ilyennel próbálkoztál már? Nálunk még az hozott eredményt, ha annak lehet nevezni, hogy egy időre ráhagytam. Pelust kért, pelust kapott. Aztán egyszer csak szólt, hogy bugyit kér. Egy ideig még választhatott, most már bentre csak bugyi van. Ez az időszak, amíg ráhagytam, nekem is segített: lenyugodtam, nem stresszelek már rajta (annyit). Már az se érdekel, hogy ki mit szól be és szerintem ez nagyon fontos.

Tudom, hogy tudja, csak még nem akarja. Soha semmit, nem csinált könyvek és előírások szerint:-)

Kitartás, hidd el, nagyon együtt érzek veled!!!

2014. márc. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Látom a fényt az alagút végén, egy hete nappalra levettük a pelust( éjszaka gyakorlatilag szobatiszta de még biztos ami biztos rajta van úgy kb egy hétig aztán este sem) azóta eljutottunk odáig hogy pisinél szól, és megy bilibe vagy fűbe, és a kaka az csak fűbe ...nem tudom magától mikor jutottunk volna el idáig...nekünk ez válik be úgy fest, de nem értem múlt évben miért nem sikerült, mindegy is, a lényeg hogy leszokjon most már! :)
2014. máj. 25. 15:55
 10/10 anonim válasza:
Elem ugyan ez van a leanyzom juliusba lesz 4-eves de mèg pelust hasznal..az oviba mondtak hogy segitenek leszoktatni..hat meglatjuk.
2017. márc. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!