Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nagyon szeretnénk már babát,...

Nagyon szeretnénk már babát, de abszolút nem ideálisak a körülményeink. Ti vállalnátok?

Figyelt kérdés

Én pályakezdő munkanélküli vagyok, mester diplomával nem találtam állást, otthon élek, "élősködöm" a szüleim nyakán, van több, mint 1 M forint diákhitelem.

Párom szintén otthon lakik, igaz, neki van munkája, de nem keres jól.

Szóval mindketten otthon lakunk, nem tudunk hova költözni, egy - alacsony - fizuból nem futja albérletre. Szeretnénk már elkezdeni a közös életünket, gyermeket, de így hogy??

26N + 27F



2014. febr. 10. 15:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
nem, elöször valamit dolgozz tipikus túlképzett vagy keresgélj máshol és nem kell tudniuk az összes végzettségedet. sajnos sokan erre folyamodnak már hogy le kell tagadni egy két diplomát.
2014. febr. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Mindenképpen éljetek együtt az esküvő és a gyerekvállalás előtt.

És a legfontosabb: legalább annyi munkaviszonyt szedj össze, ami a max. ellátásokhoz elég, hogy ne csak 28.000 Ft GYES-t kapj.......

2014. febr. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én így nem vállalnám, az biztos.
2014. febr. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Előbb legalább együtt kéne élnetek.

Én nem mondom,hogy milliók,vagy akár több százezer forint kell a gyerekvállaláshoz,be lehet szerintem vállalni "szerényebb" körülmények közé is,de azért kéne neked egy meló,jó volna összeköltöznötök,hogy meglássátok hogy jöttök ki.Tudom nem egyszerű,sok sikert!

2014. febr. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom, de nem tudom, hogy ez mikor fog változni valaha?

Stabil munkahelyem volt egy gyorsétteremben, amíg volt diákigazolványom, de amióta megszűnt a hallgatói jogviszonyom, nem találok állást. Arról már rég letettem, hogy a szakterületemen belül keressek, már mosogatni is elmennék, de hiába van konyhai, gyorséttermi tapasztalatom, nem vesznek fel.

Így évek lesznek, mire családunk lesz...:(

2014. febr. 10. 15:20
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne kezdjetek bele, mert ez nem önálló élet lenne. Maradnátok a szülők "nyakán", aztán jönne a sok panasz, hogy anyám/anyósom mindenbe beleszól, folyton veszekedés van.

Szerintem akkor vállaljon valaki gyereket, ha van megélhetése, lakhatása, amit képes fenntartani. Most sincs igazán pénzetek, egy gyerek meg baromi sokba kerül. Ha az alap dolgokat veszed meg, turiból ruhát, ha a nagyszülők adnak is ajándékokat, akkor is sokba kerül.


Legyen munkád, dolgozz pár évet legalább, tapasztald meg milyen az élet, mert azért nagyon más dolgozni, mint egyetemre járni, még akkor is ha mellette melóztál valamennyit. Legyen a párodnak is jobb munkája. Tegyetek félre pénzt, és legalább legyen egy normál albérletetek. Utána vágjatok bele. Fiatalok vagytok, nem kell kapkodni.

2014. febr. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
26 évesen még semmivel sem vagy elkésve. Sokkal fontosabb most bárminél, hogy mielőbb munkát találj. Ez az alapja mindennek, hiszen már két keresetből tudtok albérletet keresni magatoknak. Egyébként korban én sem állok messze tőled, kicsivel vagyok idősebb. Hasonló gondokkal küzdöttünk mi is a párommal még 4 évvel ezelőtt. 1 év alatt találtam munkát, beköltöztünk albérletünkbe, fizetjük a diákhitelt és közben tervezzük a jövőt. De még eszünkbe se jutna, alapok nélkül babát vállalni. Hiszen mindent meg akarunk majd adni neki és én sem szeretném ha majdan a segélyt ácsingózva kellene várnom...
2014. febr. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Keress máshol is munkát, ne csak a lakhelyeden. Nem hiszem el, hogy az egész országban, főleg a nyugati országrészen nem tudsz a képzettségednek megfelelő állást találni.
2014. febr. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 piroska és a farkas ***** válasza:
74%
Amikor én a diplomámal nem tudtam elhelyezkedni sehol, úgy döntöttem, hogy akkor bevállalok 1-2 év külföldet. Ilyesmiben nem gondolkoztok? 2-3 év alatt eléggé meg lehetne alapozni az itthoni önállóságotokat, nem azt mondom, h lakást vennétek azonnal, de meg lehetne teremteni akkora biztonságot, amibe már születhetne baba. Jót tenne a kapcsolatotoknak is, hiszen, ha vmi, egy külföld összecsiszol, és sokmindent " megtapasztaltat" a másikról.
2014. febr. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Még ha 36 éves lennél azt mondom, jogos amit mondasz de 26 évesen még bőven ráérsz. Ez meg nem ideális hanem már nyomor lenne a gyereknek.
2014. febr. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!