Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mikortól lehet "drasztikusabba...

Mikortól lehet "drasztikusabban" szobatisztaságra szoktatni a kicsiket?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta foglalkozunk a témával. Hol nagyobb a lelkesedés, hol kisebb, de semmit sem eröltettem eddig. Júliusban lesz 3 éves a lányom és szeptemberben ovikezdés. Nem tudjuk megoldani a dolgokat, ha nem veszik fel emiatt, úgyhogy valaminek történnie kéne...

Szóval tavaly nyáron próbálkoztam párszor, hogy csak bugyit adtam rá, de nem zavartatta magát, eljátszott pisis bugyiban is. Bent reggelente sokat ül a bilin, akár 1 órát is elvan így és van, hogy üres amikor leszáll róla és kéri a pelust. Pedig kakilt és pisilt is bilibe. Mostanában ráülni sem akar. Többször megkérdezem napközben, hogy akar-e bilizni, de mindig a pelust választja. Mennyire drasztikus ez a nem adok rá pelenkát módszer? Vagy inkább csak az én idegeim mennek tönkre tőle? Úgy érzem magától soha nem lesz szobatiszta :(


2014. máj. 4. 14:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Akkor amikor megérik rá.
2014. máj. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Értem én, de sem a munkahelyemen, sem az oviban nem fogják ezt elfogadni.

Tudja mit jelent pisilni és kakilni. Gondolom vissza is tudja tartani, mert volt már olyan, hogy 1-1,5 órán keresztül nem volt rajta pelus és nem pisilt, pedig ivott is közben.

2014. máj. 4. 14:19
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem pont most vagytok időben. Ennél korábban sok ismerősömnek és nekünk sem ment a leszoktatás. Az ovi előtti nyár volt a vízválasztó. Három hét alatt leszokott a pelusról. A lényeg hogy nagyon komolyan kell venni hogy csak bugyiban van a kicsi. A nedves a fenekének akkor rosszul érzi magát és egy-két hét múlva már igénye lesz a bilire. Fontos hogy olyan bilitek legyen amire nagyon könnyű gyorsan leülni. Mi először egy olyannal próbálkoztunk aminek figyelni kellett hogy melyik az eleje és melyik a hátulja és még nagyot is kellett hozzá guggolni. Ez a kicsiktől kezdetben túl sok odafigyelést igényel. Akkor beszereztünk egy szék formájú egyszerú bilit ami nem zenél és nem ijesztheti meg esetleg. Nyáron könnyű dolgod lesz, mert elég egy kis bugyi kintre-bentre. Éjszakára pedig gumilepedő és könnyen kimosható pléd jó megoldás. Egyszer elkövettem azt a hibát hogy a bilire szokott gyrekemre autóútra pelenkát adtam , és amikor kikéredzkedett pisilni azt mondtam hogy most nem tudok megállni , de pelus van rajta....na! ez után sokáig újra pelust volt hajlandó csak használni. Nagy hiba volt. Pont időben vagytok a leszoktatás nyáron hidd el gyorsan meg fog oldódni. Vehetsz szép matricát is amivel együtt díszítitek föl a bilijét.
2014. máj. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nagyon sokat segített nekünk a Bilikönyv c. könyv. A kiscsoportban mindenki szobatiszta volt ovikezdéskor, de mégis sok gyerek pisilt be az új környezet hatására. Ehhez hozzá vannak szokva a dadusok és óvónénik, nem akkora gond mint mi gondoljuk. Igaz hogy a szobatisztaságot kérik ovikezdésre, de nincs olyan kiscsoport ahol mindenki egyformán szobatiszta. Az ágytisztaságot ( alvás közbeni vizelettartást) pedig későbbi érettséghez szokták kötni, attól függetlenül hogy ovikezdésre a legtöbb gyerek ágytiszta is. Egyébként egymást ösztönzik a szobatisztaságra a gyerkőcök.
2014. máj. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt a szitu,hogy pisis bugyiba is jól érezte magát,sőt amikor a bugyiba belekakilt az is jó volt neki....amikor levettem a bugyit,hogy ne legyen pelus érzete hát simán pisilt kakilt az udvaron ott ahol éppen kellett neki.

Ő rettenetesen várta az óvodát,de júliusba már szépen elmagyaráztam neki,hogy így nem mehet oviba és szépen itthon fog velem unatkozni és nem a többi gyerekkel játszani.Szeptemberbe már gond nélkül kezdhette az ovit.

2014. máj. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A Samu és a bili könyvet kívülről fújjuk, annyiszor elolvastam már neki. Van szép bugyija, Dórás meg ami csak egy kislánynak tetszhet. Mindig jön velem pisilni (mind a kettő...jeee :D ) és sokszor elmondom, hogy nekem bugyim van, nem pelusom és persze meg is kérdezem, hogy akar-e bugyit felvenni. A válasz mindig nem. Sőt, sokszor emlegetem mostanában az ovit is, hogy ott nincs pelus csak aranyos kis wc, meg cumi sincs alváshoz.
2014. máj. 4. 14:34
 7/14 anonim ***** válasza:

Az első héten nem szólt a lányom, hogy kell neki, én küldtem el állandóan. Ha nem szóltam rá, bepisilt. Volt, hogy sokat ivott, és szó szerint 10 percenként küldeni kellett. Már kezdtem elkeseredni, de a következő héten már ő szólt, hogy mennie kell. A harmadik hét közepén pedig kérte, hogy éjjelre se adjak pelenkát. Mondjuk az éjszakai pelus akkor már 1-2 hete száraz volt általában.

De az első héten nagyon nem láttam értelmét, hogy én küldöm, nem szól magától. Igazából azért vettem le a pelenkát, mert a bölcsiben mondták, hogy próbáljuk meg. Akkor volt 2,5 éves a lányom. Tényleg 3 hét volt. Éjszaka sosem volt balesete, nappalra is csak 1-2 hónapig. Mire beköszöntött az ősz, már szerencsére nem volt gond.

2014. máj. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ismerem az érzést és a sürgetést amit most érzel, hidd el nagyon időben vagy. Ha jön a nyár pikk-pakk átszokik a bugyira. Jó lenne ha elhívnátok pár játszótársat akik már szobatiszta. De nagyon jók azok a bugyik is amiken belül van egy nejlon réteg és azon egy frotír réteg. A nadrágja nem lesz pisis, de érzi a nedvességet. Hallottam már hogy valaki olyan bugyit hozatott az ebay-ról ami nedvesség hatására sípolt. Nem tudom hogy vált be és mi a neve ,de azt már csak augusztusban alkalmaznám. De júniusban szerintem ti szobatiszták lesztek az aggodalmaid ellenére.
2014. máj. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A június nagyon jó lenne. Már csak azért is, mert most még kertes házban lakunk és júliusban lakásba költözünk. Elég szívás lesz, ha a játszótéren vagy a lakásban kell szenvednünk a bepisiléssel :/
2014. máj. 5. 13:21
 10/14 anonim ***** válasza:
Én óvónő vagyok,külföldön. Itt felvesznek a mi óvodánkba nem szobatiszta gyereket is. 3,5 évesen már nem egészséges a pelenka,plusz kedvem,se időm pelenkázni. Fogtam és levettem a gyerekről a penekát és 15-20 percenként én is elküldtem pisilni. Igaz jó párszor bekakilt, aminek a szülő persze nem örült,de pár hét alatt megoldódott a dolog. Szerintem simán megpróbálhatod a dolgot. Na meg ne felejtsd el hozzátenni,hogy a nagylányok már szép bugyiba járnak óvodába és az csodabugyi is,amibe képtelenség belepisilni :)
2014. máj. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!