Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Anyós bekavart, szobatisztaság...

Anyós bekavart, szobatisztasági problémák?

Figyelt kérdés
Kisfiam két és fél éves. ha minden jól megy szeptembertől ovis. Januárban úgy láttam készen áll a szobatisztaságra. El is kezdtünk bilizni, bugyikában volt itthon, mindig szólt ha pisilni-kakilni kellett. Aztán én beiratkoztam egy suliba keresztfélévre, ami január végén kezdődött, minden péntek és szombaton ott vagyok. Anyósom vigyáz olyankor a kicsire. Mikor először elvittem hozzá, vittem direkt 3 csere ruhát ha ne adj isten baleset történne, de mivel otthon nem igazán volt már jellemző arra gondoltam nem lesz gond. Pelus még alváshoz kellett neki így azt is vittem. Mire mentem a gyerekért láttam hogy pelenkában van. Megkérdeztem hogy miért adta rá a pelust? Azt állítja hogy mert nem szól ha pisilni-kakilni kell, meg minek korai még, csak megfázik, majd nyáron mikor elég egy kis bugyika is, akkor kezdjem mert a sógornőm is mindkét gyereket pont akkor tanította meg a szobatisztaságra. Persze azóta visszafejlődés lett ebben a dologban. Már csak akkor megy pisilni a biliben ha este fürdés előtt. Mert ez már rögzült benne. Hogy fürdés előtt irány a bili, önként ahogy levetkőztettem egyedül megy ráül és pisil bele. Persze anyósoméknál ezt sem csinálja állítólag. Most már odáig jutott a dolog hogy nem hajlandó sokszor itthon sem ráülni a bilire-wc-re. Szól hgy pisis a feneke cseréljem ki, meg szól ha bekakilt de már nem is szól előtte. Csak fürdés előtt megy el a bilibe pisilni. ha rá akarom ültetni napközben hogy na gyere pisiljünk akkor hisztizik. Sajnos most már én is úgy vagyok vele hogy jön a nyár, nem lesz sulim akkor itthon vagyok vele éjjel-nappal akkor újra elővesszük a témát. Nagyon elrontott mindent, pedig olyan jól ment! Mit tegyek eröltessem itthon hogy aztán anyóséknál meg ne kelljen bilibe végeznie a dolgát?
2014. máj. 20. 07:38
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Szia. Megvédeném az anyósod egy kicsit. Az nem a megszokott közeg volt a picinek, és ezért lehet nem is szólt, ráadásul még abban a hónapban kezdtétek csak. Amúgy is elég sok gyerek jól kezd az elején, aztán vannak visszaesések. Ne aggódj, ha ketten lesztek nyáron biztos menni fog, ha már az elején ilyen ügyes volt. Sok siker a nagy fiúnak.
2014. máj. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

Lehet az elsonek reszben igaza van. Abban, hogy a nem megszokott kozeg. De 1. anyos lehetne egy kicsivel kitartobb, 2. nem a sogornod vagy, es ne mondja mar meg, hogy mikor legyen a gyereked szobatiszta :(


Anyossal valo megegyezes nelkul nem fog menni. Tipikusan a nem kovetkezetesseg :( Es a gyerek megerezte, es most "dacol" veled! Remelem azert meg a nyar elott sikerul a szobatisztasag, mert nagyon szepen haladtatok!

2014. máj. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kedves második. Sajnos csak a nyár maradt mivel suliba járok júni 14-ig és addig anyós vigyáz rá minden péntek-szombaton. És ő addig úúgysem fog együtt működni mert ő megmondta hogy nyáron kezdjem.. szóval csak a nyári szünetben tudok próbálkozni. Sajnos sok dologban ilyen :( de sajnos rá vagyok szorulva. Párommal már azt is megbeszéltük hogy ha vége a sulinak és dolgzom akkor ha szükséges nem anyósom fog vigyázni rá hanem felbérelünk egy bébiszittert. És így lesz mindenkinek a legjobb. Nagyon rossz hogy nincs kire számítanom gyerekneveléssel kapcsolatban.
2014. máj. 21. 06:55
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha most ket es fel eves, akkor ket eves kora körül próbálkoztak vele elsőnek. Az meg korai.
2014. máj. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem korai ha ismered a gyereket is... EGyébként 2 évesen a lányom is már szobatiszta volt, nem vagyok annak a híve hogy várjuk meg az ovikezdést a szobatisztaságra szoktatással. Lányom volt szinte az egyetlen az oviban akit nem ért baleset 3 évesen az oviban alvás közben. Mert jó fél év a nappali szobatisztaságtól az éjszakai/alvás alatti szobatisztaságig. Ezért kell egy gyereknek legalább egy év a teljes szobatisztaságig, amíg balesetek sem lesznek. De persze gyerek függő, nem akarok bezzeganyáskodni de a fiam jóval fejlettebb mindenben az átlagtól. Folyékonyan beszél, önállóan eszik, és szokott szólni mikor már bepisilt és bekakilt, sőt előtte is szól csak nem hajlandó ráülni, dacoskodik. De tudom vannak olyan gyerekek akik nem beszélnek ennyi idősen és nem lehet 2 évesen elkezdeni a szobatisztaságot sem.
2014. máj. 21. 13:48
 6/10 anonim ***** válasza:

Birom ezt, hogy "x evesen meg tul kicsi"!! Es ha ugy is van, az anyja csinal, akkor a nagymama ne tegyen mar keresztbe :( Sajnalom, hogy ilyen az anyosod. Nyugtasson masnal sincs jobb helyzet ;) Nalunk anyum messze lakik, az itteni nagyszulok meg hiaba vannak kozel, havonta 1x ha latjak a kicsit. Es mindig mondjak, hogy vigyuk. De hetvegeken nincsenek soha otthon, mert kirandulnak stb. Ok soha nem jonnek. Hat akkor ennyi!


Legalabb anyosodnak igaza lesz ;) Hurra!

2014. máj. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Így így! Legalább lenyugodhat. Sajnos már annyira idegesítő ez az anyós téma, hogy már a párommal beszéltük hogy mi lenne ha eladnánk a házat és jóóóóóóóóóóval messzebb megpróbálnánk új élet kezdeni anyósék nélkül. Ráadásul ha valakivel beszélgetek erről és mondom neki, hogy anyós vigyáz a gyerekre akkor mindenki azzal jön hogy "de jó neked hogy így rá tudod bízni, van kire számítani" . Hát van!
2014. máj. 22. 05:47
 8/10 anonim ***** válasza:

:( A jo az, hogy a ferjed is igy latja, es nem anyuka mellett all ki. Az meg, hogy jo hogy van valaki...el kell engedni ful mellett. MAs nem lat bele az eletetekbe, csak "latja", hogy tudod valakire hagyni. Csaladon belul.


Tenyleg sajnalom a szobatisztasag dolgot. Nezd pozitvan. Akkor mar valszeg gyorsan fog menni, ha egy kicsit rafekszetek a dologra!

2014. máj. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez már csak így van. Ha a nagymama segít, akkor bele is szól a gyerek nevelésbe. Szívességet tesz, amit nem kötelező elfogadni. Ha viszont elfogadod, legföljebb kérhetsz tőle dolgokat, de nem kérhetsz számon semmit, az egész durva dolgokat kivéve. Persze a többség meg tud egyezni, de ha nem, hát nem.

Alkalmazz bébiszittert, ő mindent úgy kell csináljon, ahogy előírod neki.

2014. máj. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hat igen utolso, ha ilyenek a nagyszulok akkor igazad van. Szivesseget tesznek, hogy az unokajukkal lehetnek???? Nem latjuk ugyanugy a dolgokat. Anyukam megkerdezi, hogy csinalom, es o is ugy csinalja. Mert kovetkezetesseg lenne a lenyeg, nem a gyerek osszezavarasa, es nem ugy, ahogy a nagymama szeretne. Nekem is elmodta anyam, hogy mi mikor voltunk szobatisztak...de elfogadja, hogy az en lanyom AZ EN LANYOM. Es o nem ugy lesz.
2014. máj. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!