Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 9,5 hónapos kisbabám nem akar...

9,5 hónapos kisbabám nem akar enni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon keveset eszik, azt is úgy eszi meg ha nevettetem és akkor gyorsan be rakom a szájába a kaját. Tápszert nem szereti tejpépet kap, gyümit és főzeléket, de a nap végi adagja 450-500 ml. Mit tegyek h valahogy egyen? A gyümölcsből meg eszik 200 ml is de más ételből 60-120 ml csak :-( 5x eszik egy nap. minden 4 órába kap ételt, de nem kéri magától én adom a kaját.

2014. ápr. 16. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem visszamaradott a súlya, akkor nem gond. Nálunk is voltak ilyen napok időnként, mikor a kisfiam nem evett szinte semmit. Sosem erőltettem. Aztán meg van, hogy egész nap eszik. Most 4 éves, egészséges, normál súlyú gyerkőc. Ha erőlteted, az később étkezési zavarokat okozhat nála! Tudja a kis szervezete, mire van szüksége. A gyümölcs egészséges, egye azt, ha akarja. Ha hagyod, eltelik vele és majd mást fog kérni.
2014. ápr. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én babóm 8,5 hónapos. Eddig evett mindent. Főzeléket, csipegetett vajaskenyeret is, bármit. Közben még szopizott. Most 2 hete, szinte csak szopizik. Alig bírok belediktálni mást. Ha sikerül, az is csak gyümölcs, vagy tápszer pótlásnak, mert már nincsen elég tejem. Pár napig hülyére idegeskedtem magam, majd rájöttem,hogy jókedvű, vidám baba...most ilyen a kedve és kész. Majd elmúlik! Jön a foga/fogai.
2014. ápr. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2es vagyok. Közben 8,5 kg....egyszerre sohasem evett többet 90ml-nél. Most is csak ennyit.
2014. ápr. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nàlunk is ez volt.Tegnap ota hajlandó enni.Nèha vannak ilyen idöszakok,ilyenkor elèrakok 8 fèle kajàt hiàba.Ne aggôdj emiatt.Egyèpkènt az enyèm (lehet elrontottam)de úgy hajlandó csak enni,ha valami pl. kanàl vagy valami van a kezèbe ès jàtszik közben.De olyan is elöfordult,hogy mentem utàna kajàstàllal a kezembe,hogy egyen màr valamit jàtèk közben,mert nem evett.Persze úgy elfogatta.
2014. ápr. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!