Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztasági (jelölgetési)...

Szobatisztasági (jelölgetési) problémák (? )

Figyelt kérdés

Nemrég vettünk magunkhoz egy középkorú, ivaros kan kutyát, aki egyből nekiállt körbejelölni a lakást. Ha rajtakaptuk, leszidtuk (igazából nem nagyon reagál szidásra, nem szocializálta senki, csak "simán boldog", mert hozzászólunk), akkor előfordult, hogy meg is tudtuk szakítani a folyamatot, és le tudtunk szaladni vele.

Reggelente viszont sűrűn fogad jelölés nyom.

Két szuka kutyával lakik, bonyolítja a helyzetet, hogy az egyik még kicsi, ivaros, várjuk az első tüzelését.

A kannál jövő hónapban, a kislánynál alkalomadtán ejtjük meg a műtétet, számíthatok javulásra?

Alapvetően amúgy szobatiszta, pisi-kakit séta alatt intézi. Valószínűleg sosem élt falkában, csak rosszat kapott az élettől, tanítást nem. Ha számít a történet szempontjából: vak is.


2012. okt. 11. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Jelöl, mert úgy érzi, van hozzá joga. A falkavezérségre gyúrjatok rá kicsit, néha nem elég csak simán nevelgetni. Az ivartalanítás ezen nem segít, maximum mérsékelheti a problémát, és könnyebb lehet vele a dolgotok, de önmagában nem megoldás. Ne sajnáljátok csak azért, mert vak, szépen tessék kitalálni valami olyan tiltást, amire hallgat is, és nem örül neki.
2012. okt. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi :)

ezzel nem lesz gond amúgy. még csak másfél hete lakik itt, de ki fog alakulni a dolog.

sajnálni meg nyugi, eszünkben sincs, én nem is tudnék rá fogyatékosként tekinteni :))) az kéne még, hogy ő is elkezdje sajnálni magát :D

2012. okt. 11. 15:13
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
Ivartalanításra nincs lehetőség?
2012. okt. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%
Nekem a kandúrommal fordult elő jelőgetés..Ivartalanítva lett, azóta ritkább. De mikor uj kisállat került a házba, újrakezdte... aztán mikor befogadta az új családtagot, akkor abbamaradt. Úgyhogy ha majd megszokja a helyet meg ivartalanítva lesz, sztem minden megoldódik.
2012. okt. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

de, írtam is :) ivartalanítjuk egy hónapon belül. (most kapdossa az oltásait, attól függ)

remélem akkor, hogy ez segít majd:)

2012. okt. 11. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!