Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Meddig adtatok pelust ha...

Meddig adtatok pelust ha mentetek hosszabb útra, vagy ha nem volt biztos a wc lehetősége?

Figyelt kérdés
Kislányom jövő hónapban lesz 3 éves, 1 hónapja vette le a pelust, 2-3 baleset volt az elején, azóta nagyon ügyes , sétálni, boltba már elmegyünk bugyiban, de pl, hosszabb autóútra, vagy ha olyan helyre megyünk, ahol nincs a közelben wc, akkor kap pelenkát - ezt meddig csináltátok így, vagy inkább vállaljuk, hogy bepisil? - én úgy gondolom a megszégyenülés rossz hatással lenne rá, emiatt kapott pl. most gyereknapon is pelenkát, mert egy tanyán voltunk, ahol kevés volt a mosdó....( nagyon érzékeny erre, hogy valaki előtt bepisiljen). Mit gondoltok meddig legyen tartalékban azért pelus is?
2014. máj. 27. 08:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Lányom 22 hónaposan hagyta el a pelust, és utána kb. 1 hónapig volt nálam tartalék pelus, biztos, ami biztos, de úgy emlékszem egyszer sem vettük elő.

Kitartotta, nem pisilt be, talán csak egyszer...de akkor sem volt semmi megszégyenülés, mert nem úgy kezeltük, hogy ez baj.

Nálam után inkább váltóruha volt neki, és nem pelus!

2014. máj. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én tartalék ruhát hordtam magammal.(alsónaci és nadrág) Pelust azért nm adnék rá,mert szegény nem fogja majd tudni,hogy mikor pisilhet be (pelusba) és mikor nem (bugyiba). Én amúgy raktam a fiam alá eldobható pelenkázó alátétet az ülésbe,de sose volt gond. Kérdezgesd többször,álljatok meg gyakrabban,de pelust szerintem semmiképp ne adj rá vissza.
2014. máj. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mivel én is ugyanannyi ideig bírom pisilés nélkül, mint a gyerek, mivel sok vizet iszom, így könnyű dolgom volt. Csak olyan helyre megyünk, ahol tuti van értelmes vécé:)
2014. máj. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jajjjjj , lehet félreérthető voltam, nem mi szégyenítenénk meg, dehogy! - ő érzékeny erre, hogy nehogy bepisiljen! meg més sosem pisilt pl. utcán, vagy ilyesmi, mindig megvárja míg haza érünk, nem tudom menne-e neki, ha megállnánk valahol az út szélén... na majd kipróbáljuk!
2014. máj. 27. 09:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is tartalék ruhákat vinnék. Mondd el neki, hogy szóljon ha pisilni kell, de ha esetleg nem sikerül akkor sincs tragédia. Ha most néha pelust adsz rá, akkor összezavarodik, hogy mikor lehet bepisilni, és mikor nem.
2014. máj. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom 2 éves 3 hós volt, mikor szobatiszta lett. Én is adtam rá pelust a hosszabb utakra utána hónapokig, de csakis bugyipelust. Egyszer szükség is volt rá,mert BKV buszon el kezdett nagyon sírni, hogy neki nagyon kell pisilni és nem bírja ki! Akkor mondtam neki, hogy most van rajta pelus, így pisilhet. Ez az egy pelusba pisilés volt, amúgy mindig kbírta, vagy, ha volt wc, akkor oda mentünk. Nem zavarodott össze a pelustól! És nem is szokott vissza a pelusra!
2014. máj. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2 év 2 hónaposan lett szobatiszta a lányom, és még kb 1 hónapig adtam rá pelenkát ha hosszabb útra mentünk.

Szerintem miután szobatiszta lett a lányod és látod hogy úgyis szól, kitapasztalod hogy mennyi ideig bírja pisilés nélkül utána felesleges ráadni pelenkát, az enyém pl. a bugyipelust nem is tűrte meg magán. Én is inkább tartalék bugyit+nacit szoktam vinni, de még sosem kellett, simán kibír a lányom 3 órás autóutat is.

2014. máj. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!