Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan szüntethetném meg a...

Hogyan szüntethetném meg a pisiszagot?

Figyelt kérdés

Kisfiam kb.1 hónapja próbálkozik a bilibe pisiléssel kakilással. Nagyon ügyes, de azért előfordultak balesetek, amikor a szőnyeg bánta a dolgot.

Szőnyegtisztítóval átmostam a padlószőnyeget (igaz nevesincs szőnyegtisztítót használtam), de sajnos még így is nagyon érződik a pisiszag a szobában.


Akivel volt hasonló az hogy oldotta meg ezt a problémát? Mit tanácsoltok?


2014. jún. 5. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk csak az idő segített :(
2014. jún. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az ecet fertőtlenít és szagtalanít. Az ecetszag pedig hamarabb elillan. Persze a legtutibb, ha felszedhető a szőnyeg, mert akkor ki lehet tisztíttatni. Esetleg szőnyegtisztítógépet kölcsönözni? Ezek jutottak eszembe.
2014. jún. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Azért bízom benne, hogy Kedves első nem neked lesz igazad, mert bizony tényleg nagyon zavaró a pisiszag. Ha mégis csak az idő segítene...Nektek mennyi idő alatt múlt el?


Lehet nem jól fogalmaztam, de olyan porszívónk van, ami egyben szőnyegtisztító gép is (Karcher). Pont ezért vettük még, mikor terhes voltam, mert gondoltuk, gyerek mellett jól jön (akár a pisi miatt, akár, mert kiönt valamit, szétken stb.) Na ezzel a géppel tisztítottam át. Kinézetre szebb is lett, de a pisiszag nem múlt el. Nem tudom,esetleg ha Venish-sel próbálkoznék? Ennek elégerős illata van?


Az ecetről és a szódabikarbónáról én is sok jót hallottam. Tegyek esetleg ecetet a szőnyegtisztító vizébe?

2014. jún. 6. 08:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyes vagyok, közelről még hetek után is lehetett érezni. Bár én csak szappanos vízzel/szivaccsal mostam át (padlószőnyeg).
2014. jún. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Megpróbálom a Venish-t, hátha...
2014. jún. 6. 09:34
 6/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Az szuper ha van szőnyegtisztítód! :-) Én mindenképpen azt ajánlom, hogy egy szórófejes flakonba öntsél ecetet, azzal fújd be jól alaposan a pisis részt. Persze előtte próbáld ki, nehogy foltos legyen a szőnyeg. Hagyd kicsit hatni, utána tisztísd ki a géppel. A Vanish tényleg jobb mint a nevenincs tisztító! :-) Nekünk hosszúszőrű szőnyegünk van (shaggy). A múltkor a kutyánk beteg lett és persze, hogy a szőnyegen jött rá a hasmenés... :( A kezdődő infarktusom után én is ecettel tisztítottam, meg fertőtlenítős szappannal. Sajna nekünk nincs gépünk, így maradt a kefe és a szivacs. Utána ne, érződött a szag! Emiatt ajánlom az ecetet, mert én kipróbáltam és tényleg jó. Elég sokmindenre használom.

2014. jún. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló! Neked is köszönöm a hozzászólásodat! Mindenképpen megpróbálom úgy ahogy írtad!


Szép napot mindkettőtöknek! :)

2014. jún. 6. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!