Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Próbálkozzunk nyáron a szobati...

Próbálkozzunk nyáron a szobatisztasággal? 22 hónapos a fiam.

Figyelt kérdés

Pár hete vettük elő a bilit, nagyon szeret belepisilni, ha lehet ezt mondani. :) Minden este fürdés után "programozva" van a bilizés. Mindig belepisil, aztán megy a dolgára egy hang nélkül. Ha napközben eszébe jut, akkor mondja hogy bili, bili én meg leveszem a pelust és akkor is pisil. Egész nap az udvaron vagyunk szinte, próbálkozzak már a kisgagyával? Azért gondoltam rá mert ugye nyáron jobb/könnyebb ezt csinálni. Nem tudom, első baba, nincs tapasztalatom. Az udvaron, ha jó az idő, meztelenül van és van pisi és kaki is, de nem bilibe.

Próbálkozzak a bugyival?


2014. jún. 6. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen ilyen jó lehetőségek mellett ahol van kert és nem a szobát pisili össze.Nyáron könnyebb leszoktatni.
2014. jún. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan próbálkozz. A fiam 2 éve, 20 hónaposan lett szobatiszta, a nyáron. De azt javaslom, hogy vigyétek ki a kertbe is a bilit, ne össze-vissza pisiljen, kakiljon, csak azért mert kint vagytok. Tanulja meg, hogy ezeket a bilibe kell végezni. És ha egyszer már levettétek a peust, többé ne add vissza, csak mert néha bemegy a kis gatyába a pisi. Ha elkezditek, akkor már a reggeli ébredés után üljön bilire, majd amikor úgy érzi, hogy kell. Aztán a délutáni alvás előtt is, stb. Legyen meg ennek is a rutinja. Bízz a kisfiadban és pl ha elmentek valahova, vásárolni, stb, akkor se adj rá pelust inkább vigyél váltóruhát, ha baleset történne.

Én így csináltam, a kisfiam egyik napról a másikra lett szobatiszta nappalra, volt párszor baleset, de összességében simán ment. Nem kell nagy ügyet csinálni a balesetekből, átöltözünk és kész, előfordul. Aztán egyre ritkábban lesz és végül már nem is lesz. :)

2014. jún. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 17 hónapos, és ugyanígy vagyunk. Tegnap vettem neki cuki ki facskéket, abban flangál itthon. Csak alváshoz és sétához adok rá pelust. Az elmúlt egy hétben 2 baleset volt csak itthon :). Úgyhogy mi is ráállunk a nyáron a témára. Én úgy kezdtem, hogy minden kaja és ébredés után ráültettem a bilire, meg amikor pelenkázás volt, és amúgyis levettem róla a pelust. Most mondja, hogy kaka, és szalad a fürdőszobába a bilihez. :) Hajrá nketek!
2014. jún. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
Persze! Látod, csinálja, megy neki, nehogy elhidd ezt a mai hülyeséget, hogy még 3 évesen se érett rá stb.
2014. jún. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is éppen 22 hónapos. Mi még nem tartunk ott, hogy programozva lenne az esti pisije, vagy nap közben mindig szólna, de időnként előfordul, hogy szól, és pisil a bilibe. Én mindenképp megpróbálkozok vele idén nyáron, mert ha csak egy év múlva lesz újra nyár, és nem szeretném 3 éves koráig húzni a szobatisztasági kérdést. Szerintem mindenképpen próbáljátok meg kihasználni azt, hogy partner a dologban. Viszont az udvaron szerintem nem kéne csupaszon lennie. Legalább egy gatyót érdemes lenne ráadni, és persze kivinni neki a bilit, hogy ott is próbálkozzon.
2014. jún. 7. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%
Ezt Wc-szűkítős kislánnyal hogyan oldanátok meg, kert ugyanúgy adott,kora is 21 hós,és szintén partner,kakinál mindig szól, ha nem otthon vagyunk és nem hígabb a széklete kitart hazáig.Udvaron badyban,gatyában van.
2014. jún. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!