Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 29 hónapos fiammal sehogy sem...

29 hónapos fiammal sehogy sem haladunk a szobatisztasággal. Muszáj pelust adni rá, mert nem szól, csak pisil-kakil bárhová. Normális ez ennyi idősen?

Figyelt kérdés
2014. jún. 16. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem igen,én hagynám a helyedben..tavaly szeptemberben volt ennyi idős a lányunk,esze ágában nem volt szobatisztanak lenni..aztan egyszer csak november környékén szólt,h mikor pisil..ezt jó jelnek vettuk,kérdeztük,h levegyuk e pelust,akar-e bilibe..akart..aztán 1-2 balesetet leszámítva az elején(de tényleg kb heti egy)szobatiszta lett nappalra..ejjelre meg pelust visel,azt sem tervezzük erőltetni..
2014. jún. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
3 éves? :)mert akkor én 300 hónapos vagyok :D
2014. jún. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális 2,5 évesen.
2014. jún. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! (különösen a 2-esnek...)
2014. jún. 16. 20:24
 5/7 anonim válasza:
Az én lányom is 29hónapos. Nagyon megvoltam ijedve, hogy majd hogy szokunk le. De úgy néz ki, hogy sikerül. Azt szokták mondani, hogy a fiúk később érnek, szóval ha nem azonnal szokik még le, ne ijedj meg! Nekem azt tanácsolták szülők, hogy ne adjak rá pellust, csak kis bugyit és ha bepisil, bekakil (az utóbbit nem próbáltam) akkor sem vegyem le a bugyit. Mert ugye a pellusok jó nedszívók és nem zavarja ha van benne valami. Hagyd egy picit pisisen úgyis nyár van nem fázik meg. Én mondogatom a lányomnak ovit. Hogy ők is így csinálják, ha nem szól kinevetik, és amikor először belepisiltünk a pellusba, vettem neki fagyit. Elmondtuk a családban mindenkinek! Szóval nappal egyáltalán de már éjszaka sem lesz pellusunk!! Sok sikert!! :D
2014. jún. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyan ez van.Kislányom szintén 29 hónapos.Egyszer-kétszer sikerült bilibe,wc-be pisilni..de többször sajna nem.Úgy gondoltam várok egy hónapot..majd júliusban ismét próbálkozunk.Nem szeretném erőltetni.Kisfiamnál sokkal könnyebben ment a dolog.Két és fél éves korára szobatiszta lett.Nála 2 évesen kezdtük,fürdés előtti pisiléssel.Pár napja próbálkoztam pelus nélkül,bugyisban hagyni a lányomat,de egy délelőtt alatt 5-ször kellett bugyit cserélni.Nem szól egyáltalán,csak ha kaki van.Bízom azért a nyárban,hogy talán augusztusban sikerrel járunk majd.Januárban menne oviba,ezért még van időnk a teljes szobatisztasághoz.
2014. jún. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
6/6!! Ha bepisil a bugyiba hagyd egy picit rajta, és mond neki, hogy legközelebb szólj ha pisilni, kell mert úgy milyen rossz érzés amikor be vagy pisilve? Nálunk ez bevált. Na meg,....hogy a kiscsoportosoknak sincs pelusuk! :) 6/5 voltam. :)
2014. jún. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!