Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Autista kisfiam visszatartja...

Autista kisfiam visszatartja a székletét, ki tud erre megoldást?

Figyelt kérdés
Egy hete kezdődtek a gondok, valami megfoghatta a székletét, és nehezen ment a kakilás, majd 5 napig azt csinálta, hogy ingere volt, de inkább visszatartotta, folyamatosan kapott ez idő alatt laveolacot és kúpot is, meg rostosat, már amit hajlandó megenni.5. napon már nem bírtam nézni, ahogy szenved, és felhívtam ügyeletet kórházat és mondták csináljunk otthon beöntést neki. A beöntés után valamennyi ürült neki, de három óra múlva hányt és ment a hasa egyszerre.Ez két napja volt, azóta is van ingere de visszatartja, szorítja(szerintem fél, hogy fájni fog neki).Rettegek, hogy mikor lesz rosszul, vagy nehogy más gond fellépjen.Szerintetek a pszichiáter, vagy pszichológus tud nekünk segíteni?Esetleg adnak ilyenkor szorongásra gyógyszert?Próbáltam elmagyarázni neki, hogy ez nem jó, vizuálisan is megmutattam, de vagy nem érti, vagy tényleg szorongás váltja ki nála. 3 és fél éves, pelusos.
2014. júl. 15. 06:43
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Szorongásra gyógyszert egy 3 évesnek? Eszedbe ne jusson,ha nem akarod tönkre tenni!


Írs be googleba,hogy "széklet vissza tartás gyereknél" ki fog dobni egy csomó mindent.Az én 3 éves lányomnak is volt ilyen,és elég gyakori probléma ez,szerencsére megoldodott.Én is a neten kerestem információkat

2014. júl. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
31%

van napirendje? abba be lehet iktatni a kakit, és akkor ő is jobban fogja akarni. Vagy lehet képeket rajzolni arról, hogy mi van, mondjuk szomorú baba nem kakil, és kórházba kerül, egyedül lesz, és boldog baba otthon kakil.

vagy hogy még egy beöntés lesz, ha nem kakil magától. Mondjuk tudni kéne, mennyire autista, mennyire kemény a helyzet. Kódotok van már?


Üdvözlettel

egy leendő gyógypedagógus

2014. júl. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igyekszem keresgélni én ha lehet gyógyszert én is kihagynám, csak legvégső esetben.Tegnap este ő kérte a beöntő-labdát, de persze egy nap után nem használtuk megint.Kódot kapott F8400 gyermekkori autizmus, én úgy gondolom, hogy szerencsések vagyunk, mert ő kommunikál, viszont nem jelzi a fájdalmat, éhséget, szomjúságot csak dührohamokkal, önbántalmazással.2 hete kaptuk a diagnózist, napirendet csináltam neki, de még rá kell vezetnem, mert azt látom, hogy nem érdekli, nem használja.Gondolom még idő...
2014. júl. 15. 09:11
 4/5 anonim válasza:
Kerdezo ha meg kernelek meselnel a fiadrol??? Mert erdekelne, engem mert nekem is van egy 3 es fel eves fiam es o is pelusos most abba az ido szakba, vagyunk hogy le szeretnem szoktatni de nem nagyon akarja,es vannal autista tunetei hogy viselkedik a te kis fiad??
2016. júl. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Vanak bocsi
2016. júl. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!