Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szerintetek próbáljak valami...

Szerintetek próbáljak valami "cselhez" folyamodni, vagy várjak türelmesen?

Figyelt kérdés

Kisfiam novemberben lesz 3 éves, a kakit már elég régen 95%-ban a wc-n végzi, szépen szól, hogy kell, stb., sőt ha olyan a helyzet és mondom, hogy most kakiljon a pelusba kivételesen (pl. délutáni alvás előtt néha ezzel próbál manipulálni, hogy kakilni kell, hogy menjünk ki a wc-re, szomjas, stb., szóval mindent kitalál, csak aludni ne kelljen), akkor teljesen felháborodik.

Néhány napja napközben délután levettem róla itthon a pelust, és akkor a pisit is szépen intézte a wc-be, vagy az udvaron a bokorba (de azért napi egy pisi a konyhában is megvolt), de nagyrészt szól, hogy kell, és megy is magától.

A bibi csak az, hogy nem engedi, hogy kis alsónacit adjak rá, csak pelust lehet, vagy pucéran van (aminek higiéniai okokból kevésbé örülök).

Szerintetek próbáljak olyasmit, hogy "elfogyott a pelus", vagy valami ilyesmit, vagy hagyjam, és majd magától átszokik?

Egyébként én általában abszolút annak a híve vagyok hogy mindent kivárok, nem akarom sürgetni, csak kíváncsi lennék, hogy más hogyan csinálta.


2014. júl. 21. 14:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Esetleg ha olyan gytyót adnál rá, amin a kedvenc figurája van. Csak egy ötlet :)
2014. júl. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én azt mondtam neki, hogy a nagyfiúk - mint például az apja - alsónacit hordanak, nem pelust, és nem is rohangálnak pucér fenékkel. Attól kezdve szívesen hordott alsógatyót, "úgy, mint apa."
2014. júl. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Óh, már vettem neki egy hétre való, 7 féle mintájú kisnacit, tetszik is neki, de akkor sem hajlandó felvenni. Egyszer megengedte, hogy ráadjam (mert mondtam, hogy akkor én fogom felvenni :) ), kb. egy percig volt rjata, aztán követelte vissza a pelust, hiába dícsértük, hogy milyen csinos :).

Már lyukat beszéltünk a hasába, mindenkivel példálóztunk, apával, nagy fiúkkal, mindennel, de sajna minden hiába.

Most délután is levettem róla, elment pisilni a wc-be, aztán követelte a pelust :(.

Na nem mintha nagyon sürgetni akarnám, csak olyan fura, hogy már tudja a dolgokat, de mégsem szeretné.

Persze biztosan eljön majd az az idő amikor már nem kéri, csak gondoltam, hogy most nyáron lenne az ideális, ha most nyáron nem sikerül, akkor majd szenvedhetünk télen, akkor sokkal rosszabb lesz, ha bepisil, ezért örülnék, ha még nyáron sikerülne valahogy rábeszélni.

2014. júl. 21. 15:12
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Bocsika,de miröl beszeltek? egy gyerek aki mär 3 eves lesz,pelusban? meg 1x bocsi de te vagy a hibäs,egyszer rä adod 1x leveszed rola..Mi ez?

Puceran nem tartod higenikusnak de a büdös csomagot a läbbai közt azt igen?Vedd le rola nincs több pelus!!!

Tessek neki bilit venni,nem wc sok baba fel a wctöl.-es az nem az öve!!!/bilire akor megy amikor akar ha kesz van szol.kezeld egyszerüen a dolgot mosolyogva viccesen....Nagyon rosssz lehet ilyen melegben a vastag pelus...

Az en fiam most 22 hos !Märciusban (18 hosan)elkezte a hisztit a pelus miatt .levettem rola,2 het alatt teljesen szoba tiszta lett!Ejszaka es nappal is!Jätekosan nem sürgetve ,ha baki Volt ruha csere,meg kerdeztem hogy a bili nincs itthon ? meg nezztük hogy de igen itton van es värja hogy a következö pisit megkapja....stb

Ez nem sürgetes a gyereknek hanem törödes a gyerekkel!

2014. júl. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Miért lenne baj, ja ennyi idősen még pelenkás. Az én lányom 3 éves szüleinapja előtt 3 hónappal lett szobatiszta, magától akartam, egyetlen egy baleset sem volt soha. Ok, lehet e te gyereked nagyon ügyes, de mindenkié. Én sem tartom sem higénikusnak, sem megoldásnak, hogy ráadom a bugyit és pisil össze-vissza. Nem lóverseny, majd eljön mindennek az ideje.
2014. júl. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Még előző vagyok, hogy kiverjem még nálad a biztosítékot éjszakára még mindig van alányom alatt pelenka, nem sokára 4 éves lesz. Háziorvostól kérdezem, semmi rosszat nem látott benne neki az a véleménye, hogy majd eljön az idő, hogy száraz lesz a pelus reggelre.
2014. júl. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Nälam nem vered ki a biztositekot/max magadnäl / a kerdezö azt irja


-nehäny napja napközben délután levettem róla itthon a pelust, és akkor a pisit is szépen intézte a wc-be,-


Mi ez ha nem az hogy a gyerek erti hogy miröl van szo?

Ezt csak es kizärolag az anya dönti el,nem pisil össze vissza a bugyiba,mert kenyelmetlen neki es igy egy -ket alkalom utän (de lehet hogy az Sem kell)szoba tiszta a gyerek!!!Ejszaka meg ha pär nap szäraz pelusban ebred akor lehet alukäzni pelus nelkül is.

-Persze anya is kell, aki nem be dug az ägyba aludni es reggel jönn ,hanem ha ejszaka ki kell menni esetleg a gyereknek ,fel ebred , akor legyen ott anya aki segit neki....stb.

Az meg hogy 4 eves gyerek meg mindeg pelusos nem lep meg,ez az eredmenye ha a gyerek probälkozäsaira nincs reagäläs..,hozzä szokik aztän B.....Tod!!


Azt irod a doki szerint majd el jönn az ideje...-megis ki

verte NÄLAD a biztositekot az amit irtam.

2014. júl. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Ja kedves Biztositekos!

ezt irod-

Az én lányom 3 éves szüleinapja előtt 3 hónappal lett szobatiszta, magától akartam, egyetlen egy baleset sem volt soha.!!!


-utäna hozzä irod hogy most 4 eves es meg ejszaka pelusos akor meg MOST SEM SZOBATISZTA TEEEEEEEEE!

2014. júl. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
TEEEEEEE az hogy éjszakára még kell pelenka, az nem az jelenti, hogy nem szoba tiszta, hanem azt hogy nem ágytiszta.
2014. júl. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
De egyébként egy 8 %-os válaszolóval nem fogok vitatkozni, mert úgy is csak azt gondolod, hogy minden úgy van jól ahpgy te csinálod. De tudod az én szomszédom is verte a mellét, hogy a kisfia 18 hónaposan szobatiszta, hogy ő milyen ügyes és foglalkozik a gyerekkel. Most a 2,5 éves lánya még hajlandóságot sem mutat rá. Nem csak anyafüggő , hanem gyerekfüggő is.
2014. júl. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!