Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Unokatesóm 7 éves és még...

Unokatesóm 7 éves és még mindig rendszeresen bekakil. Fél a wc-n üléstől, mert állitólag oviban többször rányitott egy gyerek és kicsúfolta. Hogy tudnék ezen segíteni?

Figyelt kérdés

Leírom részletesebben. Ez pár éves probléma nála, de most sikerült kiszedni belőle a történteket. Ez is már haladás. Mindig becsinál a kisgatyájába, mert inkább ül a kakiban egész nap mint hogy elmenjen a wc-re. Ráadásul ha észrevesszük (szerencsére nem túl büdi viszont így nem mindig lehet tudni mi a helyzet), akkor is tagad, kamuzik a végsőkig, de engem már nem tud átverni.

Pedig rongyosra beszéltem a szám, hogy ne féljen, trónolok is vele ha szeretné vagy őrködöm a wc ajtó előtt, hogy ne jöjjön senki. De egyébként is ketten vagyunk. Próbáltuk nyitott ajtónál, de most épp becsuktam és úgy őrködöm, hátha igy nem érzi annyira kiszolgáltatottnak magát, de itt vok ha kellek mégis. Azt mondta így jobb, de az a baj h nehez kiigazodni rajta ugyanis mindig mást mond, nem csak ezzel kapcsolatban hanem szerintem most ér el a kamuzós korszakba amikor ő maga sem tudja mi az igaz..

Na szóval hogy kéne felülkerekíteni őt ezen a félelmén? Sajnos nem vagyok pszichológus.. De jó lenne megoldani, mert szeptemberben iskolás lesz és ott simán ki fogják közösíteni, ha büdös lesz és cikizni fogják, ismerem milyenek a gyerekek egymással... Ezt is mondtam neki h ott már nem fognak rányitni de érezni fogják ha bekakilt.


2014. júl. 25. 12:17
 1/7 A kérdező kommentje:

Ja régebben meg volt hogy hashajtót kellett adni neki, mert egy-másfél hétig nem volt hajlandó kakilni.

Okos gyerek, esze mint a szivacs, de ezzel kapcsolatban akármit mondok mintha a falnak beszélnék.

2014. júl. 25. 12:19
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ehhez házi praktika, tanács nem elég, be kell vonni szakembert.
2014. júl. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%
Hát én is így voltam. Nálam az volt a helyzet,h elsős koromban nap-mint nap bekakáltam,mert szégyeltem kikéredzkedni,ugyanis féltem,h ki fognak röhögni az osztálytársaim. Amikor hónapok múlva anyám besokallt,hazamentünk,és ki kellett mossam a kakás bugyimat kézzel,lavorban. Másnaptól kezdve nem kakáltam be többet.
2014. júl. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Azt kifelejtettem, hogy 1 évig járt emiatt pszichológushoz, de az se tudta kiszedni belőle mi a gond. Ez már nagyon nagy előrelépés, hogy nekem ennyit elmondott. Nagy dumás a gyerek, de ha szóba jön a kaki wc téma akkor megkukul és lapít és kamuzik.


Mosás: ez vicces nálunk, mert én is mondtam neki egyik este (nem szigorúan), hogy mossa ki ő a gatyáját. De akkor már mindketten fáradtak voltunk, inkább csak beáztattam és reggel ki akartam mosni erre a gyerek mondta, h had mossa ki ő és még élvezi is, nevet meg röhög rajta, szaglássza (fúúj :D) és ott pacsál vele a lavórban... úgyhogy ez nem büntetés neki :D

2014. júl. 25. 12:44
 5/7 A kérdező kommentje:

és azóta is önszántából ő mossa a kakis gatyáit és még mondta is, hogy milyen jó fej vagyok, hogy én megengedem neki. Na szerintetek? :D


És amikor bekakiltál azt nem vették észre az osztálytársaid? Ezért nem nevettek ki?

Én mondtam a gyerkőcnek, hogy elsőben még kikéredzkedhet, ki fogják őt engedni és nem kell félni, hogy kinevetik őt, de szerintem ez se jutott el hozzá

2014. júl. 25. 12:46
 6/7 anonim ***** válasza:
38%
Én ebből a sztoriból az unokatesód szüleit hiányolom.
2014. júl. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát a szülei nagyon sokat dolgoznak, apja hülye & semmit nem csinál gyereknevelés terén, csak azt hiszi.. Anyjára marad minden, ő meg rohan állandóan, de azért foglalkozik vele úgy mint én, imádja őt, de sajnos neki se sikerült még úgy hosszabb távon "megjavítani" ezt a kakilás problémát, csak ideig-óráig.
2014. júl. 25. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!