Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szobatisztaság kezdetén...

Szobatisztaság kezdetén bugyiba kakiló gyermeketeknél mennyi idő után oldódott meg a probléma?

Figyelt kérdés

26 hónapos lányomról 1 hete levettem a pelust, mert ő kérte. Azt mondta már nagylány, nem kell. A pisinél már szépen szól is, sokáig vissza tudja tartani. De a kaki csak bugyiba megy. Persze akkor már rögtön szól, de későn.

Alváshoz még kap pelust, de napok óta délután és reggel is szárazon veszem le róla.

Fiam sokkal később lett szobatiszta, de nála pár nap alatt a kaki gond is megoldódott.

Nálatok mennyi idő múlva oldódott ez meg?

Sokat olvasgattam a témában és fél-egy évet is írtak.

2 és fél évesen oviba megy. (Pelusosan is mehetett volna, itt ez nem gond.)


2014. aug. 15. 13:20
 1/9 anonim ***** válasza:

1 hónap volt!

Aztán úgy kakilt bilibe, hogy elbújt a függöny mögé:)

2014. aug. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egyik gyerekem kb egy hétig kakált össze-vissza a lakásban, ahol épp eszébe jutott. Kint volt a szoba közepén a bili, hogy azért ne feledkezzen meg róla.

Másik gyerekem vagy fél évig pelust kért a kakihoz.

2014. aug. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam május óta szobatiszta pisi téren, de a kaka kisgatyába megy, minden gyereknél más.
2014. aug. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2014. aug. 17. 15:36
 5/9 anonim ***** válasza:
A kislányomnak egyik napról a másikra megoldódott. Ő is ezt mondta, hogy nagylány, nem kell pelus, és még nem volt baleset, ennek két hónapja. Eszméletlen szerencsés vagyok vele...
2014. aug. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az első héten az oviban egyszer bekakilt a lányom, és soha többet.
2014. aug. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

A fiamnál szerencsénk volt, de csak azért mert ő már teljesen érett volt a szobatisztaságra majdnem 3 évesen.

Kislányomra pedig visszaadtam a pelust. A pisinél ugyanúgy szól, a kakinál viszont továbbra sem. Ez hónapok kérdése lesz szerintem.

2014. aug. 18. 22:32
 8/9 A kérdező kommentje:
Hátha olvassa még valaki. Október végén megint levettem a pelust. A pisi pár nap alatt megoldódott, magától megy, egyedül intézi. Éjszakára is le tudtam venni róla a pelust, nincs baleset. A kaki viszont ugyanúgy bugyiba ment két hétig. Rátaláltam a trotya mesére a neten és kipróbáltuk. Másnaptól nincs gond, ezt is magától intézi. Minden reggel az éjszakai száraz bugyi miatt és minden kakilásnál van jutalom(gumicukor), de majd egyszer ezt is el tudjuk hagyni.
2014. nov. 22. 19:21
 9/9 anonim ***** válasza:
A pisi könnyen ment, de a kaki nehezen. Kezdetben nem is szólt és az alsónaciba kakilt. Aztán pár hét múlva szólt, de csak pelenkába volt hajlandó. Újabb pár hét múlva tudtuk rábeszélni, hogy kakilni is a bilibe kell. Kb. 2 hónap volt a folyamat. 3 éves korára pont szobatiszta lett. 2 hónapra rá már éjszaka se kellett pelus. Most 4 éves és éjjel-nappal szobatiszta.
2022. aug. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!