Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 4,5 éves kislányomat szoktatná...

4,5 éves kislányomat szoktatnánk le az éjszakai pelusról, de mindig bepisil éjfél és 3 óra között?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy egy kicsit hamarabb kellett volna elkezdeni, de soha nem volt még reggelre száraz a pelus, hiába vártuk. A védőnő mindig azt mondta, hogy várjunk még...de már nem szerettem volna tovább húzni a dolgot. Megbeszéljük vele mindig, hogy ott a bili, pisiljen bele, ha kell, elalvás előtt keveset iszik és pisil is, de sajnos éjfél után egyszer mindig bepisil. Ilyenkor mindig áthúzom az ágyat, átöltöztetem...Igaz, nem annyira régen kezdtük a dolgot, de azért nem szeretném, ha hetekig még ez lenne, mert volt olyan, hogy 3 körül pisilt be és utána ágyhúzás után nem akart visszaaludni. Nálatok ez hogyan ment? Átöltöztettétek éjszaka, vagy felébresztettétek pisilni? Nem nagyon szeretném, ha pisiben aludna fél éjszak, de nem látom a megoldást sem. Segítsetek!!!

2014. aug. 29. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:
26%
Mi még csak a nappali szobatisztaságnál tartunk, de az nem lehetne megoldás, hogy egyszer felkelted pisilni?
2014. aug. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Esetleg lefekvés előtt már ne adj neki inni, és textilpelenkát adj rá, ne extra nedvszívó pelenkát. Sokkal korábban lesznek szobatiszták azok a gyerekek, akiken rendes textilpelenka van.
2014. aug. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam is bepisilt éjjel, éjfél után, a szakember azt mondta,hogy nem jó ha éjjel fel van keltve pisilni,mert hamar megszokja. Nekem jutalomtáblát javasolt, minden száraz éjszaka után ragasszak rá egy matricát,vagy rajzoljak stb... 5száraz éjszaka után kapjon egy apróságot, csokit,játékot, bármit aminek örül. Megcsináltam a táblát (bár nem hittem,hoyg bármiben is segítene,mivel azért pisilt be,mert mélyen aludt és ezen a tábla ,hogy segítene?!) elmagyaráztam neki,hogy mért csináltam, mi lesz stb... és első éjjeltől nem pisil be,nem akartam elhinni, de azóta is kb kétszer pedig azóta eltelt egy év!
2014. aug. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Fel se kel hogy bepisil?

Felnött vagyok de éjjel nekem is ki kell mennem..igy mikor elkezdtük,vittem a bilit a fiamnak és ráültettem mikor én is kimentem.

egy idő után felkelt rá magától is,aztán azt is elhagyta és éjjel nem ár már ki.Ez 2.5 évesen teljes szobatisztasághoz vezetett.

2014. aug. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat. Sajnos nem kel fel rá, hogy bepisilt. Az éjszakai pisiltetés nem működik, már próbáltuk, nem "jön" neki félálomban, utána meg tiszta nyűg, sőt volt olyan, hogy vissza sem aludt. Érdeke, az öltöztetésre nem ébred fel, csak ha a bilire akarjuk ültetni. Tegnap előtt már volt egy száraz éjszakánk, egy apró ajándékot ígértünk az első pisi nélküli éjszakáért. Küzdünk!
2014. aug. 31. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!