Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Kétévesemet hogyan szoktassam...

Kétévesemet hogyan szoktassam bilire?

Figyelt kérdés
Most volt két éves a kisfiam,de egyáltalán nem akar pisilni bilibe vagy vécébe. Le se akarja venni a pelust, teljesen jól el van benne. Kaki is a pelusba megy. Próbáltam bilire ültetni, de ráülni se hajlandó. Noszogassam finoman? Minden nap próbáljam ráültetni?? Ti hogy csináljátok ezt? Köszi,ha írtok!

2014. szept. 1. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha egyáltalán nem érdekli, akkor hagyd. Majd 2 hét múlva. Ha akkor sem, akkor megint pihentesd a dolgot.

Nyáron lett volna célszerű elkezdeni, de nem vagytok semmiről se lemaradva.


Az én lányom 2 éves volt tavaly nyáron. Nem érdekelte. Szeptemberben kezdte a bölcsit, októberben már szobatiszta lett, mert szeptember elején amikor elővettem 30×-ra a bili témát már úgy ment neki, mint a karikacsapás.

Azóta is szobatiszta :)

2014. szept. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Próbáltuk egész nyáron,de nem pisilt bele. Parketta,szőnyeg, az udvaron ahol épp rájött,oda csurgatta...
2014. szept. 1. 14:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is hasonló a helyzet! Nem rég volt 2 éves a kislányom, de már pár hónapja bilire ültetem, de csak pár másodpercig hajlandó ülni rajta. Az első bilizés volt a leghosszabb, azóta se ült rajta annyit. Volt, hogy tartottam szünetet, mert nagyon nem szerette, még most sem. Ha mondom neki, hogy pisi a bilibe, egyből mondja, hogy nem. Ő sem szereti, nem vagytok egyedül ezzel. Lehet, hogy náluk több idő kell, amíg szobatiszták lesznek.
2014. szept. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha egész nyáron semmi előrelépés nem történt az ügyben, akkor a napnál is világosabb, hogy nem érett rá. Rongyosra tépheted a szádat, és a fejed tetejére is állhatsz, akkor sem fogja megcsinálni, mert még nem képes rá sem agyilag sem fizikailag. Hagyd a témát most pár hónapig, de akkor sem történik semmi baj, ha csak jövő tavasszal kezded újra. Akkor már elég nagy lesz ahhoz, hogy pár nap alatt stresszmentesen letegye a pelust.
2014. szept. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Okés, akkor hagyom még. Majd eljön egyszer az ideje.. Köszönöm, mentek a zöldek!!
2014. szept. 1. 15:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Mintha az én kisfiamat írtad volna le. Nyáron éppen ahol volt oda pisilt. Próbáltam, a bilit meséléssel összekötni, hátha úgy tovább ott marad de nem.
2014. szept. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lányom 3 éves kotáig nem tudtam rávenni, hogy wc-re üljön. Egyik nap felkelt és közölte nem kell pelus decemberben, februárban éjszaka sem kell neki. Stabilan szoba tiszta.
2014. szept. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 bollocks válasza:
Ragaszd a bilihez pillanatragasztóval.
2014. szept. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!