Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Újra bepisil éjszaka?

Újra bepisil éjszaka?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 éves lesz novemberben. 2,5 éves kora óta nappalra szobatiszta, éjjelre viszonylag későn 3 éves elmúlt mire szobatiszta lett. Voltak néha balesetek, de havonta max 2 bepisilés, most viszont ez volt az 5. éjszaka, hogy bepisilt. Ma vittem vizeletet a doktornőnek, gyorsteszttel negatív lett, lesz ÁNTSZ, illetve labor eredmény is, bár sem olyan tünete nincs, hogy fel lenne fázva. Nem tudom eldönteni mit tegyek, adjak rá újra pelenkát? Vagy mindennap mossam az ágyneműjét? Félek attól is, hogy nem veszem észre, hogy bepisilt és megfázik. Próbáltuk, hogy 18 óra után ne igyon, vagy csak nagyon keveset, éjszaka többször megkérdezem, hogy kell-e pisilni? (kelek a kistesóhoz úgyis). Amúgy a kistesó korábban született, mint ahogy ő ágytiszta lett, úgyhogy ez nem lehet a probléma, ha a lelki oldalt nézzük. Törés nem történt az életében, max, hogy elkezdődött az ovi, de oda meg szeret járni, már nyáron kiidegelt, hogy mikor mehet újra oviba. Tanácstalan vagyok..volt valaki hasonló cipőben? Mi volt a megoldás/ok?

Köszi, előre is!



#betegség #ágytiszta #újra pelenka
2014. szept. 17. 13:13
 1/3 A kérdező kommentje:
Jah még annyit, hogy pl. ma éjszaka is keltem a húgához és láttam, hogy be van pisilve és elkezdtem ébresztgetni, hogy átöltöztessem hát kb. 10 percbe telt mire megébredt, iszonyú mélyen aludt, előtte arra sem kelt fel, hogy sírt mellette a tesója és kb 1-2 perc volt mire én is magamhoz tértem és oda slattyogtam a szobájukba. Lehet, hogy túl mélyen alszik?
2014. szept. 17. 13:17
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia!Saját tapasztalatról nem tudok írni, de egy Tv-műsorba (Jo Frost-os műsor, a kislány 9 éves volt, és rendszeresen bepisilt) láttam, hogy azt tanácsolták, ha mondjuk este 8-9 körül fekszik le a gyermek, akkor rá 2-3 órára kicsit keltse meg, fogja meg a félig alvó gyereket, és vigye ki a wc-re, pisiltesse meg, majd fetesse vissza. Működött a dolog, ha volt is baleset, az 3-4 naponta.
2014. szept. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem éjszakára adj neki pelenkát. Gondolom annyira kifárad az oviban, hogy csak éjjel tudja magát teljesen kipihenni, de majd átmegy rajta. A pelenka azért lenne fontos, hogy ne fázzon fel és az nem olyan nagy szégyenként élheti meg, mint, ha a gyatyába pisil bele.
2014. okt. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!