Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mit tudok még tenni ahhoz,...

Mit tudok még tenni ahhoz, hogy ne kakiljon be az oviban?

Figyelt kérdés

Kisfiam szeptember végén lett 3 éves és október eleje óta oviba jár. Ovi előtt csak a pisi ment flottul, azt nagyon ügyesen kezeli, egyedül megy a WC-re és belepisil ha úgy érzi. De a kakilás csak nagy ritkán ment ovi előtt is a WC-be vagy bilibe. Akkor is úgy, hogy észrevettük a jeleket és ráültettük. Elmondtuk őszintén az óvónőknek hogy mi a helyzet, de azt mondták, hogy nem lesz gond, vigyük az oviba. Sajnos ott szinte minden nap bekakil a bugyiba. :( 1 hét után azt mondták, hogy vigyem el pszichológushoz. Ma voltam, de csak egyedül kellett mennem. A pszichológus azt mondta, hogy még nincs elkésve ezzel, majd ha fél év múlva sem kakil a WC-be, akkor már elgondolkozhatunk azon, hogy mit tegyünk. Elmeséltem neki, hogy milyen módszereket próbáltam eddig (kis maciját ráültettem a bilire és galacsinokat raktam oda, mintha kakilt volna, több ilyen témájú meséskönyvet olvasok neki, stb). A doki nem is tudott mást javasolni.

Na de hátha ti tudnátok, hátha ti is voltatok ebben a helyzetben és valakinek van valami tuti tippje. Már gyomorgörccsel megyek be az oviba, mindennap attól félek, hogy azt mondják kiteszik a szűrét a kisfiamnak és akkor nem dolgozhatok tovább, hogy otthon tudjak maradni vele...



2014. okt. 14. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Sajnálom,hogy egyre többen panaszkodnak erről,hogy az oviban nulla együttműködést tanúsítanak ilyen esetben.Minden gyerek pszichológus megmondhatja,hogy ez normális,vannak későn érő gyerekek,és még ha bekakil és be is pisil olyan 5 éves korig normálisnak tekinthető (persze ha csak nem valami szorongás váltja ki,szülők válása vagy ilyesmi,de azt írtad volna) az a baj,hogy az óvónő ezzel a hozzá állással csak még jobban fogja stresszelni a gyerekedet.Ovi vezető mit mondott? Egyébként emiatt nem rakhatják ki.
2014. okt. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%

És a gyerek mit mond, miért nem kakil a wc-be? Kényelmetlen, hideg, nem tiszta, fél tőle, rossz emlék, akármi?

Mert nem hiszem el, hogy kellemes neki, hogy a bugyija, kakis lesz.

2014. okt. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Amikor kérdezzük tőle, hogy miért nem kakil a WC-be vagy bilibe nem válaszol, hanem terel. Mintha nem akarná meghallani a kérdést... Szerető környezetben élünk, bár tény, hogy mostanában emiatt a kaki dolog miatt eléggé stresszes vagyok...
2014. okt. 15. 08:30
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi dicséret falat készítettünk. Ha pisilt kakilt bele szivecskét rajzoltunk oda. Kakilásért extra csilivilis színnel amit mindig ő választott. Lányom van. De volt egy időszak amikor kakilásra egyáltalá nem ült rá. Beszéltem a gyerek orvossal és ő ajálott egy krémet. Ezzel kentem a popsiját és rendeződött a dolog. Nagy eséllyel volt egy felszini hám sérülése ami csíphette, mert mondta is igaz sírva, hogy most már nem csíp.
2014. okt. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!