Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mit gondoltok a "Majd rászokta...

Mit gondoltok a "Majd rászoktatom a bilire ha megérett rá" dologról?

Figyelt kérdés

Bizony van egy ismerősöm aki ez alapján nevel

Néha megkérdezi a fiát hogy pisil-kakil e a bilibe vagy vécébe,és persze mindig nem a válasz

Hozzáteszem 4 éves a fiú,bátyja 8,neki éjszakára kell még pelenka

Nekem ez kicsit túlon túl sok..ti hogy vagytok vele ?!


2014. okt. 17. 13:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Én úgy vagyok vele, hogy mindenki úgy csinálja, ahogy akarja. Biztos ő is tudna téged kritizálni másban.
2014. okt. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Nos, alapesetben egyetértek vele. Nem kell kapkodni, a gyereknek el kell oda jutnia értelmileg, hogy megértse, miért kell a bili/wc hasznalni. Nade ennyi idosen, mint az altalad említett gyerekek..... Értelmileg rendben vannak? A nagyobb gyereknel szervi baj is lehet, ha ennyi idősen éjjel meg bepisil.ll.l
2014. okt. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%
te kevered a szezont a fazonnal. a ""Majd rászoktatom a bilire ha megérett rá" dologról, mint nevelési elv és az, h egy 4 és 8 éves gyerek még hord egyáltalán bmilyen helyzetben is pelenkát, két különböző dolog...
2014. okt. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Persze..mondjuk én most várom az első babánkat,és mivel sokszor hozom el én a fiúkat oviból-suliból ez a kérdés már rég bennem van
2014. okt. 17. 13:37
 5/12 anonim ***** válasza:

Èn ugyan így csináltam.

Mindegyik lányom 2 éves szülinapja után szinte pillanatok alatt szobatiszta lett nappalra.


Az elsönél 2éves volt, mikor meglátta a barátainknál egy lépcsösülökét a wc-re. Szinte egy csodaként nézte, ésö is felülhetett rá. Onannatól kezdve szobatiszta volt. Kb óránként ült a wc-re, egy hónap múlva már csak simán szükitö nélkül ült fel. Èjszakára 2,5 évesen lett.

A kicsi is valahogy így volt, egyszer csak beugrott neki, hogy ö wc-re akar menni, és onnatól nem akarta a pelust.


Nekem sógorom gyermek vese orvos,és ö azt mondja, hogy egy gyermeknek kb 5-6 évesen kell éjszakára szobatisztának lennie. 3-4 évesen már nappal tudatosan kell wc-nie de a bepisilés még természetes ebben a korban.

2014. okt. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nincs semmi gond velük,a nagyobbik hegedül és sakkozik is,tehát nagyon okos fiú
2014. okt. 17. 13:39
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Az én fiam 2,5 éves lesz, volt pár nap, mikor lelkesen (magától) bilibe pisilt, egyszer kakilt is. Na, most hetek óta megint nem akar. Mindig megkérdezzük, mindig ott van, de nem akar. Én nem fogom rákötözni a bilire, nem fogom erőltetni, mert azzal semmire sem mennék, sőt csak rosszat tennék. Meg fog érni rá, nem fog 18 évesen is pelenkába pisilni, ebben biztos vagyok. Mondjuk én eddig is mindenben a gyerek igényeit követtem és nem bántam meg.
2014. okt. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nákunk is így volt. Akkor ült bilire, amikor ő akart.Mondjuk azért pici bíztazást is kapott, de nem úgy volt, hogy na, most másfél éves, felkelés után, alvás előtt, kaja után ráültetem, ha akar maradni, ha nem. Azt mondta nem kell pelus, mondtuk hogy akkor bilibe kell. Kapott jutalmat, ha sikerült produkálni. Napok alatt lett nappalra szobatiszta, éjjelre kellett pár hét amíg le mertem róla venni a pelust. Szóval nálunk nagyon bejött a módszer, 3 éves kora előtt 3 hónappal lett szobatiszta. Mert eldöntötte.


Aztán felőlem mindenki úgy csinálja, ahogy neki jó.

2014. okt. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

Nekem barátnőm mondta hogy egy éves lesz a gyerek már szobatiszta lesz terhesen, múlt héten a játszótéren megkérdezte egy anyuka szobatiszta e a gyerek, az volt a válasza, dehogy hisz még csak 2 éves.

Szóval terhesen az ember sok mindent eltervez aztán majd amit a gép dob.

2014. okt. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát azért ez túlzás amitl leírtál, hogy 4évesen pelekán és 8évesen még éjszakára.... azért oké, hogy megvárom még megérik rá, de azért ösztönzöm és azért rajta vagyok a témán, hogy alakuljon is a dolog. Nem foggal-körömmel persze.

Egyik fiam 9hós korától bilizett. Látta unokatesójától, tetszett neki, reggel és délutáni alvás után belekakált a bilibe és ha ráültettem akkor pisilt is- de mikor végleg lekerült róla a pelenka, az 2éves kora után volt kicsivel.

A középső gyerekemnél próbáltam ugyanezt, na persze hogy a világért sem akrt a bilin ülni nemhogy 1évesen, még 2évesen sem. Próbáltam mindent, csak bugyiba volt, állandóan takaríthattam utána- igértem fűt-fát, a csillagokat az égről, semmi. ZSaroltam- semmi. Már a fenekére is kapott ha bekakált- de semmi sem hatott. Aztán leálltam a témáról- ekkor már 2év 9hónapos volt- és elhatároztam, hogy békén hagyom. Kerek 3évesen lett szobatiszta, egyik nap csak szólt, hogy pisilni kell. Onnantól pisilt a wc-be. Egy hónap mulva szólt, ha kakálnia kellett és onnantól nincs rajta pelenka. Nagyon kivárt vele, de stabilan lett szobatiszta, úgy került le a pelenka- hogy soha egy baleset nem volt utána- éjjel-nappal azóta szobatiszta.

A legkisebb gyerekem 2és 8hónapos- és hozza a középső formáját. Nagyon kis okos dolgai vannak- de a szobatisztaság nem érdekli egyátalán. Volt időszak, amikor szólt, de aztán elmult. Én persze szóban bíztatom, ha megyünk pelenkázni mindig felhozom a témát, és mondja, hogy legközelebb szól, akkor örülök és modnom, hogy hú de jó lesz- akkor majd megyünk a wc-be meg a tescoba és veszek kisautót... szóval próbálom biztatni- igérgetni- de egyelőre nem sok sikerrel.

Szóval azért kell a biztatás nekik- 3-4éves kor között azért szerintem egy egészséges gyereknél ki kell hogy alakuljon a szobatisztaság.

2014. okt. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!