Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » A párom nem szeretné a babát...

A párom nem szeretné a babát most, de én igen. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

5 évvel ezelőtt, még mielőtt megismerkedtünk vett fel kölcsönt, és még 1,5 év hatra amíg kifizeti. Azzal indokolja hogy vetessük el, mert nem nagyon tudnánk eltartani, vagyis eltartani eltartanánk, de a törlesztőt meg nem tudnánk fizetni úgy mint eddig, és egyedül nem birna el a tartozással, csak úgy hogy ha én is dolgozom.

Azt mondta, hogy ha nem lenne tartozás, gondolkodás nélkül benne lenne hogy tartsuk meg.


A családom támogat mindenben a baba kapcsán is, segítenének. Páromnak ez nem elég, azt mondta az csak egy dolog hogy segítenének.

Nem albérletben vagyunk, külön házunk van, amit szüleimtől kaptunk, csak a számláinkat fizetjük.

Pár évvel ezelőtt volt már egy abortuszom.

Most 6 hetes vagyok.


2014. okt. 14. 14:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
76%
1.5 ev? Az semmi! Mennyi a torleszto? Mi a lakasunk torlesztojet fizetjuk meg 5 evig, de ez nem lehet akadaly. Ha mar terhes vagy, akor szerintem nem lehet kerdes. Nekem nagyon furcsa es erzeketlen a parod hozzaallasa!
2014. okt. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ez nem olyan megoldhatatlan probléma, ami miatt "megérné" elvetetni. Ez a baba most él, egy másik már egy másik lesz... Rágjátok még át, hogy tudnátok spórolni vagy akár lemondani valamiről. Másfél év nem nagy idő, ebből 8 hónapot még remélhetőleg dolgozhatsz és ha a szüleid is segítenek, megpróbálhatsz minél hamarabb újra munkába állni.
2014. okt. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
26%

egyrészt ugye védekezni kellett volna.

de nehogy már másfél év miatt vetessetek el egy bébit!!!

2014. okt. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
46%
húzzatok bele egy kicsit most amíg dolgozol, és fizessétek ki, mire megérkezik a bébi!
2014. okt. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Nos bocs ha rosszul látom,de ez eléggé kihasználásnak tűnik.

Mármint, a te szüleid adták a házat,dolgozz azért,hogy ő tudja fizetni a tartozását.Én ilyen embernek nem szívesen szülnék gyereket.De a tanácsom az,hogy próbáld vele megbeszélni,viszont ne kényszeríts rá olyat amit nem akar,mert annak előbb utóbb a gyerek issza meg a levét.

2014. okt. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
46%

Ne vetesd el!!!


1,5 év semmi. ebből 8 hónapig még a pocakodban van. Most még tudsz dolgozni akár csipcsup melókat is. A szüleid biztosan segitenek! Ne vetesd el, tapasztalatból mondom! Amint elkezd nőni a pocid, és a párod is látja, nem fogja megbánni, hogy igy döntöttetek. Mennyi a törlesztőtök havonta, a fizutok hány százaléka?

2014. okt. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
66%
Nekem is fura, a te családodtól kaptátok a házat, a te családod segítene, és az ő tartozása miatt nem akarja, hogy megtartsd a babát? Mert te dolgozz azért, hogy ki tudja fizetni az ő adósságát? Én egyébként a babát meg a házat megtartanám, a családi segítséget elfogadnám, ő meg mehetne az adósságával együtt. (Nem a levegőbe beszélek, 2 gyereket apa nélkül, részben a családom segítségével neveltem fel, mert az apjuk csak kihasznált, és amikor rájöttem erre, kidobtam. Most én segítem a családomat is, mert jó a munkám.)
2014. okt. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
16%
Azt a szót hallottad már, hogy VÉDEKEZÉS? Ha nem (ez valoszinü, hisz akkor nem járkálnál abortuszra) akkor irj privit és szivesen elmagyarázom hogy miért van és milyen lehetőségeid vannak
2014. okt. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

A fizunknak körülbelül a 60-65%-a megy a tartozásra.


ma 14:50: Fogamzásgátló szedése mellett estem teherbe.

2014. okt. 14. 15:05
 10/24 anonim válasza:
48%
Azért megölnéd a babád, hogy másfél- egy év múlva csinálj egy másikat? És mi lesz, ha akkor meg már nem jön össze? Tudod az abortusz komoly kockázatot jelent majd a következő terhességednél. Mérlegeld a döntésed mindenképp, nyilván a te életed, viszont itt egy piciről is döntesz, aki érez és él. És a tiéd. Szerintem ha még a családod is melletted áll, akkor semmi, de semmi okod megölni.
2014. okt. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!