Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Tanácsok szobatisztaságra...

Tanácsok szobatisztaságra szoktatás ügyben?

Figyelt kérdés

A kisfiam 19 hónapos. Egyik napról a másikra elkezdett a wc-be pisilni /lassan már egy hete/. Előfordult, hogy két pisilés között száraz maradt a pelusa. Van, hogy Ő kéredzkedik wc-re, de inkább én vuszem kb. 2 óránként vagy sűrűbben. Úgy tűnik, tetszik Neki. Tegnao vettem Neki kisgatyákat, egy picike csorgott be, ma viszont belepisilt, belekakilt. Nem szólt.

Erőltetni nem akarom, tudom, hogy bőven ráér még, csak így, hogy látom rajta az érdeklődést, gondoltam, érdemes megpróbálni. Abban viszont nem hiszek, hogy 2 éves kor előtt felesleges próbálkozni, nyilván a kor előrehaladtával érik az agya is, de akár hamarabb is eljuthat odáig egy kisgyerek.

Tapasztalatok, tanácsok? Köszönöm.


2014. nov. 6. 08:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha te két óránként viszed a gyereket vagy sűrűbben az nem szobatisztaság, hanem wc-re szoktatás. Szobatiszta akkor lesz a gyerek képes felismerni az ingert és ha szükséges tartani is ha éppen nem rögtön viszed el wc-re. Ajáld fel pelus cserék előtt a wc-re ülést. Figyeld meg jelzi e, hogy kaki pisi van. Nekünk amint ez megjelent na onnantól kezdve ment gyorsan a dolog. Addig ugyan volt siker élmény mert pisilt a wc-be de ez inkább nekem volt köszönhető mert időben vittem el.
2014. nov. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az idegrendszer megérését a szobatisztaságra semmilyen formában nem lehet siettetni. NEM juthat el hamarabb, bármit is teszel. Azt nem szobatisztaságnak hívják, mint ahogyan az első válaszoló is írta, hanem wc-re szoktatásra. Akár súlyos későbbi következményei lehetnek ennek, (saját tapasztalat) Bugyipelus a legjobb, amit könnyen le tud venni a gyerkőc is, ha érzi az ingert.
2014. nov. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Kedves 2-es! Leírnád, milyen saját tapasztalatra gondoltál?

Nem akarom elrontani a dolgot, nem akarom erőltetni, bár szívesen pisil változatlanul a wc-be. Sőt, kapott 3 kisgatyát, Ő választja ki és hozza oda hozzám /magától/ azt, amelyiket fel akarja venni. Van, hogy két wc-be pisilés között száraz marad a gatya/pelus.

2014. nov. 13. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!