Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Tapasztaltak tanacsara lenne...

Tunde1983 kérdése:

Tapasztaltak tanacsara lenne szuksegem. Kislanyom 14 honapos, s nem akar ulni a bilin. Mit tegyunk?

Figyelt kérdés
Ruhason meg eluldogel, logatja a labat, de amint lehuzzuk a nadragot s a pelust, nem ul ra. Arra gondoltunk, hideg a bili, s az a gond, de jo melegben van, nem hideg, s ugy sem ul ra. Mit tanacsoltok? Hogyan tudnank raszoktatni?

2014. dec. 2. 08:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjátok békén. Nem érett meg még a bilizésre, hiszen csak 14 hónapos. Nagyon ráér még.
2014. dec. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarod 14 hónaposan biliztetni??? Kicsi még hozzá. Majd 2 éves kora körül addigra már érzi az ingert és tudja mit kezdjen egy bilivel.
2014. dec. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Alig múlt.egy éves. Felesleges biliztetni. Biztos lesz, aki majd jön, és elmondja, hogy az ő gyereke már ennyi idősen bilizett, sőt a WC-re is felult, de hidd el, hogy kicsi még hozzá. Vagy egyszerűbben megfogalmazva buták még ehhez a babák, nem tudják még összekapcsolni az ingert, a kakival és a pisivel, és még a bilivel is. Ráértek még, nyugi.
2014. dec. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon pici még, érdeklődik, mert új dolog, de hagyjátok rá, minél jobban erőltetitek, annál inkább tiltakozni fog. Hova siettek?
2014. dec. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
koszonom szepen a valaszokat, akkor marad tronnak a bili :P nem eroltetem akkor, meg rosszabbat csinalunk vele
2014. dec. 2. 10:39
 6/7 anonim ***** válasza:

Hagyd még, nem érdekli ez a téma ahogy látom :)

Ráértek 2 éves kor után ezzel, bár ha előbb érdeklődik, nyugodtan rá lehet ültetni.

Nálunk majdnem 3 éves volt a fiam, mikor egyik napról a másikra szobatiszta lett. Előtte nem ültettem rendszeresen bilire, egyszercsak ment és oda intézte a dolgát.

2014. dec. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Még nem elég érett rá. Az én kislányom 20 hónapos, 4 hónapja ismerkedünk a bilivel, de ráül, 1 másodperc és feláll. Neki csak afféle "csüccs"-játék a bili. Nem érti, miért akarom, hogy ráüljön, pedig már tudja, mi a pisi meg a kaki. Jelzi, ha be van kakálva (mondja, hogy phű és mutat a pelusra), de én is észreveszem addigra a szagot, ám mégsem érti, hogy azt a bilibe kellene nyomni. Mindig utólag szól. Ha látom, hogy épp nyomja, szaladok vele a bilire, hogy összekösse a két dolgot egymással, de sokan mondják (tapasztaltabbak), hogy a bilire szoktatás ideje a tavasz-nyár, mikor kevesebb ruha van rajta, illetve "pucéron" is szaladgálhat. :) Akkor jobban észrevesszük, ha baleset történik és rohanás a bilire. Úgy jobban felfogja majd. Addig én sem aggódom, pedig az enyém már 2 éves lesz áprilisban. Szerintem kicsi még a 14 hónapos baba ehhez, ne erőltesd, inkább várd meg a tavaszt és nyár végére szobatiszta lesz.Az egyik rokon kislány 5 hónappal idősebb, ő nyáron meztelenül szaladgált és októberre szobatiszta volt. Azon is múlik, milyen évszakban született a baba.
2014. dec. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!