Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Baj ha még nem szobatiszta...

Baj ha még nem szobatiszta egy 2,5 éves kislány?

Figyelt kérdés

Mert van egy 2 hónapos öcsikéje is és kicsit sokba kerül kettő gyerkőcnek .

Ja és persze nem beszélve arról hogy neki is jobb lenne próbáltuk a bilire ültetni ilyen kis lefajtható tetejütt is vettünk neki csuda èdey ráül de 2 perc mulva sír rajta ès fel akar állni. Van valami praktika erre? Köszönöm előre is


2014. dec. 9. 22:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem februárban lett szobatiszta a lányom, áprilisban töltötte be a 3-at. Levettem róla a pelust, mondtam neki, hogy mostantól bilibe végezze a dolgát. Azóta sem volt egy baleset sem. Ne erőltesd, főleg úgy, hogy ott a kistesó.
2014. dec. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

22honapos a lanyom, 1 honapja szobatiszta. En is egyik reggel levettem a pelust esultettem a bilire. Ugyanez volt, rogton felallt. De 2 percenkent tettem ra. Elso nap sokszor bepisilt. De azert sikerult beletalalni a bilibe. Tartani mar tudta, es tudta is h mi az h pisi, kaka. Csak nem jott ra elso nap arra h ez jo. 3 nap alatt teljesen szobatiszta lett, ugy h mai napig szol h anya pisi, kaka!

Mar elott sokat jatszottunk a babajaval is h o is bilibe pisil, termeszetesen engem is mindig kovet a wc-re kicsi kora ota igy mindig meseltem h most anya pisil. Mar csak a napkozbeni es esti alvashoz van pelus. Azt nem tudom majd ahhoz h fogjunk hozza. :-)

Probalgasd es legy hatarozott, ha becsurog nem megszidni kell de en enyhen azert ereztettem vele h ez azert ciki, es hat milyen mar. Nem pont ilyen szavakkal de a lenyege ez volt. :-)

2014. dec. 10. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Esténként bilire ültettem, és közben mesét olvastam neki. Amikor belepisilt, nagy örömujjongás, és kapott utána bugyit. Utána már volt kedve ráülni, de volt hogy sikerült, volt hogy nem. De legalább tudtam, miért is van az egész. Ha nem akarta, nem erőltettem, féltem, csak az ellenkezőjét érem el vele. 2év8hósan lett szobatiszta, egyik hétről a másikra, de akkor már stabilan, nem voltak balestek. Egy hónapra rá ágytiszta is. Elkésve egyáltalán nem vagytok még.
2014. dec. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

2,5 évesen az enyém sem volt szobatiszta, 2 év 7 hónaposan pedig már igen. Praktika nincs, meg kell várni, amíg képes a dologra és hajlandó is rá, ennyi.

A családi pótlék pedig több mint a duplája két gyerekre, mint egyre, kétlem, hogy ne jönne ki belőle a pelenka.

2014. dec. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Irigykedni azt tudnak nehanyan azt latom. :-)
2014. dec. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%
Ne haragudj, de arra kérdésre, hogy mit tegyen, ha a 2,5 éves kislánya nem szobatiszta, nem megfelelő válasz az, hogy "Bibí, az enyém már 22 hónaposan az volt." Nagyon ügyes kislányod van, de a válaszoddal az égvilágon semmit nem segítettél a kérdezőnek.
2014. dec. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Látom megöl az irigység. Látom nem érted. Elmeséltem nálunk milyen formában működött, értelmes, normális ember ebből azt szűri ki, hogy talán ezt megpróbálom hátha sikerül az enyémnél is! Az meg h bibí az enyém szobatiszta, nem tudom hol olvastad. De te tudod. Ne itt vezesd le a dühödet. :)
2014. dec. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%

Nem én voltam az egyetlen, akinek nem tetszett a válaszod, csak én voltam az egyetlen, aki vette a fáradtságot, hogy megpróbálja elmagyarázni, mi volt a baj vele. Mondjuk nem lepődöm meg azon, hogy nem sikerült, mert nem is akarod megérteni.

Itt egy anyuka, aki azon izgul (egyébként teljesen feleslegesen), hogy a gyereke le van maradva a szobatisztaság terén. Ilyenkor nagyon nem illik azzal dicsekedni, hogy a mi gyerekünk fél évvel fiatalabb, és már milyen jól megy neki a bilizés. Minimális empatikus készséggel be lehetne ezt látni. Ez ugyanolyan, mint amikor megkérdezik, baj-e, hogy az 1 éves gyerek még nem jár, vagy a 2 éves nem beszél, erre csomóan jönnek azzal, hogy az övék 10 hónaposan már szaladt vagy másfél évesen már mondókázott.

Nincs miért irigykednem, két egészséges, okos - és mellékesen szobatiszta - gyerekem van, csak próbáltam rávilágítani arra, miért nem tetszett többeknek amit írtál.

2014. dec. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Dehogy baj!!!

Az én lányom 2,5 nem volt az. Kialakulóban volt, de közel sem voltunk ahhoz, hogy azt mondjam szobatiszta. Sőt, 3 évesen sem volt 100%ig az. Ezért sem jár még oviba. Majd januártól.

Amúgy meg ki nem sz*rj_ le, hogy kinek mikor lett az a gyereke? Az érettségin biztos nem ez lesz a téma.

Sógornőm is feszt azzal jön, hogy mert a tesója kölyke már 1,5 éves, és szól, ha pisilnie kell. Ki a p5söt érdekli? Amúgy meg egy kis görcs, und0k kis valami.

2014. dec. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Pont 2,5 évesen lett a lányom szobatiszta. Előtte nem erőltettük, tudta mi az a bili, mire való a wc, de nem érdekelte. Aztán szólt a bölcsiben a gondozónő, hogy szerinte le kéne venni a pelenkát. Mondtam, hogy oké. Az első hetet én kudarcként fogtam fel, mert mindig szólni kellett neki, ha sokat ivott, akkor akár 10 percenként is, hogy menjen pisilni. Ha nem szóltam, simán bepisilt. Már épp szólni akartam a bölcsiben, hogy ez így nem jó, de a következő héten már szólt, ha pisilnie kellett. Aztán a 3. hét közepén mondta, hogy neki éjjelre sem kell pelenka. De előtte már pár napja száraz volt reggel a pelenka. De ezt ő döntötte el, hogy akkor már nem kell.

Ez után éjjel sosem volt baleset, és nappal is csak ritkán. Szerintem erre meg kell érnie egy gyereknek. Erőltetni nem szabad.

2014. dec. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!