Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Kisfiam 21 hónapos lesz...

Kisfiam 21 hónapos lesz februárban. Kb 3 hete kezdődött az, hogy jelzett amikor kaka volt a pelusban, egyfolytában le akarta magáról szedni a pelust. ---> Többi lent?

Figyelt kérdés

Most pár napja nem jelez.Próbáltam biliztetni is,de hiába ültetem ra vagy ül rá ő magától kb 10 mp után száll is róla lefelé,és még egyszer sem ment bele sem pisi,sem kaka.Ellentétben volt már földre pisilés és kakilás is :(

Mikor és hogyan érdemes elkezdenem a bilire szoktatást?Ezek szerint még mindig nem érett rá?Azt hittem az hogy jelez amikor van a pelusban kaki az már jelent valami érettséget :( Pisinél sosem jelez amikor e pelusba bele pisil,és mint írtam is pár napja már kakinál sem jelez,nem értem miért nem,amikor eddig szépen jelzett.


2015. jan. 12. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:

annak nem sok köze van a szobatisztasághoz, hogy csípi vagy zavarja a fenekét a kaka.

előtte kell felismernie az ingert, akkor lesz megérve rá. és pisi lesz az első, általában a kaki nehezebb

2015. jan. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2 éves, kaka előtt, közben vagy utána szól, de nem erőltetem még a bilit. Pisinél nem szól, véletlenül fürdés előtt már pisilt bilibe. Majd nyáron remélem leszokik a pelusról.
2015. jan. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna ki a kérdést.Az enyém is csak kaka után jelez, de néhány hete már akkor sem.

Zuhanyzóba mikor megyünk mondom neki,hogy pisiljen,akkor pisil, de egyébként nem szól.

Bilire ültetés után pár másodperc és feláll..

Szerintem még nem érett rá, és én nem is erőltetném, de a családban anyu is és anyósom is kb minden kéthétben megkérdezi,hogy miért nem szoktatom már bilire...

2015. jan. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Na kedves utolsó az utolsó mondatod meg rám igaz :) Az én anyukám is mondogatja,hogy jó lenne ha leszokna a pelusról meg az anyósom is mondogatja hogy 2 éves korára már szobatisztának kellene lennie,mert amikor az ő gyerekei voltak kicsik( jelzem 26 évvel ezelőtt)akkor az volt az ,,előírás,,.És az ő fiai már 2 éves korukra szobatiszták is voltak.Persze biztos azért fordult elő a párommal,hogy már ált. iskolába járt és még akkor is volt,hogy bepisilt..biztos erőltette az anyósom a páromnál is a szobatisztaságot és ,,visszaesett,,.Hát én nem fogom a gyerekeimnél erőltetni az tuti.Majd nyáron megpróbálkozunk vele,csak hát ugye 3 évesen már oviba kellene mennie a kisfiamnak,azaz jövő szeptembertől kezdenie kellene..hát remélem akkorra kialakul és magától jelezni fog amikor pisi meg kaki lesz.
2015. jan. 14. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!