Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mostani felnőttek, anyák! Van...

Mostani felnőttek, anyák! Van valami lelkibajotok azért, mert annak idején nem vártak 2,5-3 évet azzal, hogy szobatiszták legyetek?

Figyelt kérdés
2015. jan. 20. 15:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
20%
Mi van???
2015. jan. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%

Én korán lettem szobatiszta. Anyukám mindig elmeséli, már vagy ezerszer. :)

Állítólag 18 hónaposan már menekültem az akkor még régi, hagyományos pelus elől.

Nincs lelki bajon, köszönöm! :)

Nem is emlékszem rá.


A mostani gyerekeket sem fogja érdekelni, hogy 16, 20 hónaposan, vagy 4 évesen lettek szobatiszták. Ez csak az anyukáknak fontos, sőt úgy érzem néha verseny! Ez talán jobban árt mindenkinek, mint az, hogy ki mikor szokott le.


Ja, és baráti társaságban sem jött fel még témának, hogy ki meddig szopott, és mikor lett szobatiszta. :)

Úgyhogy csináld a saját gyerekeddel úgy, ahogy akarod és pont, és ne hirdesd mint az igét, akkor soha sem lesz gáz. :)

2015. jan. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
49%
Anyukám már másfél évesen bemutatta nekem a bilit! Nem erőltette, és egy idő után ügyesen használtam. Köszönöm, jól vagyok és semmiféle problémám nincs, nem is volt! :) Kisfiam most 16 hós, nyár elején előveszem a bilit.
2015. jan. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
47%
Nem lett. Ennek ellenére a 2,5 éves fiamnál, aki még nem szobatiszta, nem erőltetem a dolgot. Majd ha megérik rá, az lesz. Soha semmit nem erőltettem nála, és mindent szépen, időben, magától megtanult. Nem most fogom elkezdeni az erőszakoskodást. Ismeri természetesen a bilit és a wc-t is, de egyenlőre nem akarja használni.
2015. jan. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező neház összehasonlítani a mostani és a 30 évvel ezelőtti viszonyokat.


A mai pelenkák és digitális kijelzős mosó-szárítógépek, könnyű gőzállomások stb. idejében nem gond sem a pelenkázás, sem a mosás.


Anyáink idejében max. tárcsás mosógép vagy egy hasonló tudással bíró "automata" volt a divat és én még biztosan textilpelenkát hordtam, ami nehéz volt, pisisen hideg, gyorsan kicsíphette a bőrömet- persze, hogy mind a szülő, mind a gyerek motiváltabb volt :)


Nem kellene a mostani gyerekek szellemi vagy érzelmi képességeit emiatt degradálni vagy a 30-asokat piedesztálra emelni. A technológia lett más, az idegrendszeri érés és a hormontermelődés nagyot nem változott 30 év alatt sem és semmi rossz nincs abban, hogy ez egy EGYÉNI FOLYAMAT átlagban 3 éves kor körülre már le tudnak szokni a mai gyerekek is a pelenkáról (és ebben az átlagban benne van Juliska is, aki 2 évesen ágytiszta és Jancsika is, aki meg csak 5 éves korra).


nincs értelme az összehasonlítgatásoknak és természetesen nem ismerek olyan felnőtt ember, akinél az esetleges pszichés zavarokat egyértelműen a szobatisztasági szokásaira vezették volna vissza.


5-10-20 év távlatában (de már a feladatot megugrott ovis számára is) ez csupán egy megtett feladat, egy megugrott fejlődési szakasz- nem érdemes ilyen szinten rágörcsölni, nem gondolod ?:)

2015. jan. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%
Nincs. De néhány más dologgal, ami ugyanígy akkor volt divat, már van bajom.
2015. jan. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Természetes nincs, de régen - én 38 éves leszek - más volt. A textiloelenka nem túl kényelmes, részben ezért is lettünk hamarabb szobatiszták, én másfél évesen. Kislányom 2,5 évesen lett, de nem eröltettem.
2015. jan. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
35%
15 hónaposan lettem szobatiszta, de 40 éves fejjel még mindig probléma az idegen helyen való pisilés is, nemhogy a nagydolog.Már általános iskolában sem használtam az iskolai wc-t. Persze, az összefüggés nem bizonyítható.
2015. jan. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Nincs, én is másfél évesen lettem szobatiszta.

De nem lehet összehasonlítani a két dolgot.

Akkor nem voltak olyan kényelmes pelenkák, amik fél napokat bírtak és szárazon tarották a bőrt.

A mai gyerekekkel sincs semmi baj. Az a környezet ami minket vett körbe 30-40éve, lehetővé tette, hogy másfél évesen már sok gyerek szobatiszta legyen. A mostani ingerdús, szines, vibráló környezetben a kicsiet számos dolog érdekli- nem felétetlenül a szobatisztaság - a száraz bőr érzését keltő pelenkákkal a fenekük alatt meg méginkább.

Az én fiam 2évesen 60db-os kirakót kirakta, emberkét és számos más doldog tudott rajzolni. Nagyon okos, de mégsem ért meg a szobatisztaságra csak 3évesen. Annyi mindent csinált- és ez nagyon jellemző a mai kicsikre, hogy nagyon kis értelmesek okosak- egyszerűen nem érnek rá a sok dolguk közepette még erre is figyelni - a kényelmes pelenkákban. :)

2015. jan. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
49%

Szerintem régen se volt szigorúbb a szobatisztaságra szoktatás, egyszerűen a gyerekek hamarabb érezték meg a pisilés/kakilás következményeit a textilpelusban.


Valahol olvastam, hogy a 60-as, 50-es évek előtt nem is igazán volt szobatisztaságra szoktatás, főleg vidéken, a kisgyerekek ha jó idő volt egész nap pucéran voltak kint és nyár végére megtanulták maguktól.

2015. jan. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!