Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Márciusban lesz 4 eves a...

Márciusban lesz 4 eves a kislányom. Reggelre a pelenka mindig totál tele lesz. Hogyan tudok neki segíteni az ágytisztasagban?

Figyelt kérdés
Nap közben teljesen szobatiszta. De az éjszaka jelenleg teljesen esélytelennek tűnik.... Mult heten kísérleteztem egy kicsit . Délután 5 kor ivott utoljára 2 dl vizet. Lefekvés elott 3x volt pisilni este 8 ig. Reggelre teljesen megtelt a pelenka pisivel. De honnan jön ennyi pisi????
2015. febr. 22. 15:49
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
A megtelt pelenkat ugy értem, hogy súlyos. Nem csak reggel egy kicsit becsurran ébredés utáni állapotra gondolok. Tudom, h elvileg 7 eves korig belefér a bepisilés. Csak az zavar, hogy minden éjjel teljesen tele pisili. Eleg reménytelen jelenleg...
2015. febr. 22. 15:55
 2/17 anonim ***** válasza:
28%
"Délután 5 kor ivott utoljára 2 dl vizet. Lefekvés előtt 3x volt pisilni este 8 ig." - ezek nem függnek össze az éjszakai ágytisztasággal, mert ha valóban az már, felébred és kimegy. Teljesen szálljatok le a témáról, hamarosan megoldódik.
2015. febr. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
En annak ellenere levettem a pelust rola este hogy tele volt reggel. Volt egy ket baleset de 3 evesen szepen agytiszta is lett.
2015. febr. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%

sehogy... egy hormon felel azért, nem tanítható. a hormon alváskor lelassítja a vese működését, így nem telítődik a húgyhólyag. ez a hormon 3-5 éves kor körül kezd beindulni, addig max azt tudod csinálni, hogy nem adsz neki inni így nincs ugye mit kipisilni ami nálatok nem működik. vagy felkelted éjjel 1x és kiviszed. én ezt csináltam, na ezzel csak épp azt nem tanulta meg, hogy kelljen fel ha pisilnie kell, így mikor 5 évesen nem vittem ki már, akkor 2x bepisilt, azóta nem volt baleset.

kicsit még várj, aztán nyáron majd próbálgasd 1-1 hétre levenni a pelust

2015. febr. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
Az éjszakai ágytisztaságot egy agyalapi hormon termelődése is befolyásolja. Ennek hatására éjszaka kevesebb vizelet termelődik. Hiába veszed le róla a pelust, csak stresszeled. Ebben az esetben ez nem szoktatás kérdése. Várni kell még.
2015. febr. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Elsőnek mondom: azert írtam , hogy mikor ivott es mennyit mert szoktak mondani, hogy legalább. 2 órával a lefekvés elott ne adjunk inni a gyereknek vagy max 1-2 kortyot
2015. febr. 22. 17:00
 7/17 anonim ***** válasza:
Hat akkor az enyem lehet meg mindig pelusba aludna. Nyilvan erett volt ra mert 1-2 balesetet leszamitva nem volt gond. A pelenkaja megis tele volt mielott levettul rola vegleg.
2015. febr. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Másodiknak: annak ellenére vegyem le a pelenkat, hogy mindig bepisil? Mert azt olvastam ez akkor jo megoldás ha azert már annak olyan sikerek, hogy néha azert száraz pelenkával ébred a gyerek. De nálunk ez nincs.
2015. febr. 22. 17:02
 9/17 A kérdező kommentje:
Ahogy látom elég ellentétes válaszokat kapok. Valaki azt mondja vegyem le a pelenkat a bepisilés ellenére is valaki meg azt, hogy varjak mert úgyis a hormon felel érte... Szerintem nyáron teszek pár nap próbát addig meg várok. Köszönök minden választ. Tényleg
2015. febr. 22. 17:06
 10/17 anonim ***** válasza:
En nwm akarom megmondani neked hogy mit csinalj. En csak azt irom le hogy nalunk hogy volt. Soha nem volt szaraz a pelusa elotte. Ugy voltam vele h megprobalom. Sikerult.
2015. febr. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!