Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Pelenkagondok ennyi idősen?

Pelenkagondok ennyi idősen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kisfiam májusban lesz 4 éves. Bilibe pisil, azzal már jó ideje nincs gond, viszont a kaki pelusba megy. Hiába kérem, hogy próbálja meg a bilibe, nem megy. Visszatartja és órákkal később már lebiggyesztett szájjal jön oda, hogy fáj a pocakja. Ilyenkor mindig megesik rajta a szívem. 3 évesen már háromszor sikerült, és azóta semmi. Pedig nem történt olyasmi, amit traumaként élhetett volna meg.

Kérlek benneteket, csak az válaszoljon, aki volt hasonló helyzetben, és tud tanácsot adni. A degradáló véleményeket mellőzzétek. Köszönöm szépen!


2015. febr. 23. 18:13
 1/6 Ditta323 ***** válasza:
100%
Még elég messze vagyunk a bilitől, de öcsém pl nem volt hajlandó még pisilni sem bilibe. Anyu megúnta és vett wc szűkítőt arra ráült és azóta wc-t használja :) Egy próbát megér hátha
2015. febr. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ! Van már szűkítőnk, de az sem segít. :(
2015. febr. 23. 18:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Rokonságban is van ilyen kislány, pont ez a gond, tanácsot nem tudok, de nem egyedi eset.
2015. febr. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nàlunk is ez volt. Már odàig jutottam hogy azt mondtam neki, hogy nem adok rà pelust akkor menjen a bugyiba. Én is megsajnáltam, mert inkább visszatartotta. Szóltam anyumnak hogy jöjjön, s adjon rà pelust, mert sajnáltam, viszont a szavamat sem akartam megszegni. Aztàn az unokatesójàt a wc-n, s onnantòl sikerült.
2015. febr. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Hogy őszinte legyek, azért megnyugtató, hogy nem vagyunk egyedi eset. :)
2015. febr. 23. 19:36
 6/6 LadyLoss ***** válasza:
Az én kislányom ég csak 2,5 fél, de ugyan ez. A kaki csak a pelusba. Én úgy tanultam (gondozónő vagyok), meg sok helyen olvastam, hogy a kakilás egy "bizalmi" dolog. Először is a gyereknek az egy darab az ő testéből, amitől aztán ugye meg kell "válni". Ez lehet nekünk semmiség, nekik nagyon ijesztő tud lenni. Aztán ha szorong a gyerek valamiért, akkor ez az első jel, hogy visszatartja a kakit. Ez lehet bagatel dolog is, például a teljesítmény kényszer, hogy mindenki elvárja hogy most már a wc-be menjen, és természetesen lehet összetettebb szorongás is. És a legvégső ajánlás, amit még a 4 éveseknél sem szabad elfelejteni, akármilyen fárasztó és bosszantó a dolog, hogy nem szabad erőltetni, megszidni. Ellenkező hatást érjük el. Kitartás!
2015. febr. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!