Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megéhezhet hirtelen, ennyi...

Megéhezhet hirtelen, ennyi idősen hajnalban?

Figyelt kérdés

9 hónapos, 4-5 hete volt az első eset, hogy hajnali 5 körül felébredt.

6 hetes kora óta 11-12 órát alszik egyhuzamban. Akkor a szüleim voltak itt, ők rögtön éhségre gondoltak és megetették.


Szerintem, ha eddig nem jelentkezett éhség éjjel, ennyi idősen már nem jöhet elő. Következő alkalommal én ébredtem rá, nem etettem meg. Egy kicsit kézbe vettem, megnyugtattam, aztán vissza is aludt a szokásos időpontig.


3-4 ilyen felébredős eset volt, a férjem szerint is éhes és ha ő reagál gyorsabban, akkor megeteti.Tartok tőle, hogy ezzel csak egy új szokást alakítunk ki (4-5 között felkel enni).


Este 240 ml tápszert eszik, napközben átlagos táplálékigényű, néha nem is eszi meg a teljes adagot. A reggeli és az esti étkezésen kívül minden más ki van váltva, egyszerre kb. 200 g ételt eszik meg.

Én inkább a fogzásra, mozgásfejlődésre gyanakszom, hogy az ébreszti fel, ezért se gondolom, hogy az etetés lenne a megoldás.

Tehát a kérdés: ilyenkor etessük vagy ne etessük?


2015. febr. 23. 07:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a szüleid jól gondolták, éhes.
2015. febr. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is éhes.
2015. febr. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekünk ennyi idősen már nem volt elég a tápszer este. Adj neki mást is mellé. Ne arra szoktasd rá, hogy éjjel egyen, hanem este próbálj neki többet adni.
2015. febr. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én fiam 10 hónapos 2 hónapos korától átalussza az éjszakát, de ő is, 2-3 hete felébred éjjel és igen, éhes... kap kaját fürdés előtt is, és fürdés után a tápszer még, de attól függ mennyire volt este éhes, vagy átalussza az éjszakát, vagy megébred még egyszer enni, én is abban bízom, hogy erről hamar leszokik majd :) addig meg etetjük :)
2015. febr. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az ellentmondásosnak tűnik, hogy néha nem annyira éhes és a 240-nek kicsit több, mint a fele fogy el, mégsem kel fel éjjel.

Ennek ellenére is éhes lenne olyankor, amikor a teljes adagot megeszi?

2015. febr. 23. 07:36
 6/9 anonim ***** válasza:
próbáld ki ha megébred, hogy csinálsz neki kaját és megeteted... ha nem éhes akkor gondolom úgysem fogja megenni :) (nálunk is volt úgy hogy azt hittem, most tuti nem lesz éhes, mert úgy bekajált, mégis megébredt enni, máskor meg kevesebbet evett és mégis átaludta, lehet azzal is összefügg napközben mennyire laktató kajákat evett?)
2015. febr. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ugyanolyan mértékben laktató ételeket kap minden nap, ebben nincs különbség.


Furcsa, hogy napközben nincs annyira nagy étvágya, és pont hajnalban jön ki.


Egyébként, ha újonnan kínálok neki ételt (legalább egy órája nem evett), akkor elfogadja, kérdés az, hogy mennyit eszik belőle. Napközben 3-4-5 órát kibír két étkezés között, az idő hossza egyértelműen attól függ, hogy mennyire laktató ételt kapott. Húsos étel után akár 5 óra is eltelik, míg gyümölcs után már szűk két órával éhes.


Viszont, ha éhes, akkor miért alszik vissza pár perc nyugtatás után is? Amikor igazán éhes, akkor csillapíthatatlanul sír, amíg ételt nem kap. Emiatt vagyok tanácstalan, ezért nem vagyok teljesen biztos benne, hogy éhség miatt ébred.

2015. febr. 23. 08:36
 8/9 anonim ***** válasza:
Előfordul, hogy egyszer csak már nem elég neki az esti táplálék, és felébred az éhségre éjjel. De szerintem sem lehet akkor simán visszaaltatni, legalábbis tartósan nem. Ha könnyen visszaalszik, és utána sem ébred újra fél óra múlva, szerintem nem éhes. Minden gyermekemnél volt olyan időszak, hogy egyszer csak, egy növekedési ugrásnál nem aludták át az éjszakát (6-7 hónaposan), de akkor óránként ébredtek. Én biztos nem iktatnék már be egy plusz éjszakai evést 9 hónapos gyereknél, mert egyszer felébred 5 percre.
2015. febr. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nem egy robot. én pl. tegnap 2x ebédeltem és 2x vacsiztam :D egész nap csipegettem... pénteken összesen 2 kiflit ettem mert nem voltam éhes. igen, az étvágy nem egy állandó dolog, sok minden befolyásolja, mikor mennyit kíván. van, hogy elég neki 100ml tápszer de simán lehet, hogy másnap meg a duplája se elég
2015. febr. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!