Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 19 hónaposan van miért aggódnom?

Lencsibaba0121 kérdése:

19 hónaposan van miért aggódnom?

Figyelt kérdés
Kislányom 19 hónapos. Mostmár minden nap délutánonként pelus nélkül van, bilibe végzi a dolgát. Napközben a bölcsiben legalább háromszor bilizik, mindig sikerül bele végezni a dolgát. Tegnap délután egy ismerős nekem esett, hogy mennyire le van maradva a gyerek, mert még nem szobatiszta.... én eddig úgy tudtam, hogy ennyi idősen még nem baj, többen mondták, hogy ez is szép eredmény, amit produkál. Megmondom őszintén, hogy én nem erőltetem a dolgot, ha akar pelusban lenni, akkor ráadom, ha nem akarja, akkor kap bugyit. Tényleg le van maradva a kicsim, vagy csak ez az ismerős akart fontosnak tűnni? Azt javasolt, hogy vigyem el neurológushoz a gyereket, mert ez valami agyi rendellenességre utal!
2015. márc. 6. 13:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Enyém is ennyi idős, mondjuk nem bölcsis, hanem itthon vagyok vele.

Én még nem kezdtem el szobatisztaságra nevelni, eszembe se jutott még igazából. Nyáron fogjuk szerintem először megpróbálni.

2015. márc. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nála sem ránevelésről, vagy rászoktatásról beszélnék, egyszerűen látja szerintem a többieket, hogy biliznek és Ő is akar! Köszönöm a választ, megy a zöld kéz! :)
2015. márc. 6. 13:49
 3/11 anonim válasza:
Ugyan miért kéne neurológus? 19 hónaposan szerintem még ritkán szobatiszta a gyerek. Az enyém majdnem 2,5 éves volt, amikor az lett, az unokaöcsém meg majdnem már óvodás volt, mire elhagyta a pelenkát. Semmi baja nincs a babádnak. Viszont az "ismerősödnek" javasolt az agyi rendellenesség vizsgálat...
2015. márc. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az ismerősöd nem teljesen komplett! De komolyan!


Az én lányom 19 hónaposan hallani se akart a biliről, mégis kialakult nála időben a dolog, majdnem három éves korára lett szobatiszta, de az lett. Ehhez képeset a te 19 hónapos lányod csodálatosan halad a témával. Gratulálok neki!


A neurológus körbe is röhögne, ha egy 19 hónapost ezért elvinnél. Hazaküldene, hogy menj vissza két év múlva, ha még akkor is pelenkáznod kell.


Nézz bele a gyermek-egészségügyi könyvbe, hogy mi van megadva, hogy mikor mit "kell" tudnia egy gyereknek?


Pl. HÁROM ÉVES életkorban: " nappali szobatisztaság kialakulóban"


NÉGY ÉVES életkorban: "szobatisztasága nappalra kialakult"

2015. márc. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Lányom 20 hónaposan lett szobatiszta nappalra, és mindenki megdicsérte milyen ügyes. :)

Tiszta dili, hogy valaki egy 19 hónapost neurológushoz akar küldeni, mert le van maradva, miközben meg már szobatiszta jóformán.

Jaj, valakik annyira szeretnek a másik ember életébe és gyereknevelésébe beleszólni! Szerintem inkább őt küldd el neurológushoz, hogy vajon rendben vannak-e az idegei, ha másokat így megszól?

2015. márc. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Na, mit szólna hozzánk az ismerősöd? A fiam júniusban lesz 3 éves és a közelében sem vagyunk a szobatisztaságnak.

Amúgy cseppet elmebeteg ez az ismerős. Neurológia??? Agyi rendellenesség???

2015. márc. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Dehogy van. 2 éves elmúlt a lányom, mire napközben szobatiszta lett, most 2,5 évesen alváshoz pelenkát kap, az esetek felében szárazon veszem le. Teljesen ráértek még. A nagyobbiknál sem erőlettük a dolgot, 3,5 éves elmúlt mire éjszakára szobatiszta lett, de azóta baleset is max 3 volt 1,5 év alatt.
2015. márc. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Alap helyzetben én is tudom, hogy nincs gond ezzel, csak mégis beleültette a bogarat a fülembe... a kicsim 34. hétre született, kellett emiatt vinni elég sok vizsgálatra, többek között neurológiára is. És akkor én annyira be voltam f...va, hogy baja van a kicsimnek, hogy szerintem ez jött vissza tudat alatt, amikor ezt kimondta! Ment a zöld kéz mindenkinek!
2015. márc. 6. 14:04
 9/11 anonim ***** válasza:
Kedves 6-os! Nyugi, a te gyereked is időben szobatiszta lesz. 4-es vagyok, és mint írtam, az én lányom is majdnem három éves volt, amikor szobatiszta lett. Ez azt jelenti, hogy szeptemberben lett három, és augusztusban, egyik napról a másikra úgy döntött, hogy nem kell pelenka. Augusztus elején már azt hittem, hogy ő nem lesz ovis, mert a szobatisztaság környékén sem volt. És mégis! Pár nap alatt megtörtént a váltás! Nálatok is minden rendben lesz!
2015. márc. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Kedves 9-es, köszi a megnyugtatást, én azért már néha el vagyok keseredve sajnos. Érdekes, hogy a papáéknál hajlandó a wc-be pisilni, de itthon nem igazán. Még október körül volt egy hete, amikor annyira örültem, mert magától elkezdte kérni a bilit és mindig bele is pisilt, sőt egyszer kakilt is, aztán, mint amit elvágtak, többet már nem volt hajlandó és nem tudom az okát. A nyárban azért bízom.
2015. márc. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!