Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Adjam vissza rá a pelust?

Adjam vissza rá a pelust?

Figyelt kérdés
3 éves lett a lányom, és most kezdte el mondogatni, hogy szeretne wcbe pisilni, gyakran szárazak voltak a pelusok, ezért levettem róla a pelust, csak alváshoz kapja meg! Ez pár napja történt, azóta bepisil, bekakil! Szól, hogy jön a pisi, de már csurog is! Problémám, hogy a gondozó szerint a bölcsiben, vissza kéne még adni a pelust.... Szerintem viszont ki kéne tartani, a korára való tekintettel is, meg jön a jó idő...Ti mit tennétek?
2015. ápr. 17. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem adnám rá vissza. A gondozó is partner lehetne, az elején előfordulna balesetek.
2015. ápr. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy csak akkor szól, amikor már csurog, hiszen ő is akkor veszi észre. Kell neki egy kis idő, hogy rájöjjön, melyik az az inger, amire oda kell figyelnie. Mindig el kell mondani neki, hogy legközelebb próbáljon meg egy kicsit hamarabb szólni. De persze mindig nagyon dicsérd is meg, hogy ügyes volt, hogy szólt.
2015. ápr. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Igen, sokat dicsérjük, olvasunk neki ilyesmi meséket stb...nem gondolnám, hogy egyből az a megoldás, hogy feladni, és vissza adni rá a pelust....persze lehet nekik ott bent ez egyszerűbb...nem rosszindulatból, de tény!
2015. ápr. 17. 22:39
 4/8 anonim ***** válasza:
3 évesen már egy csomó gyerek használja a wc-t, nem tudom, mit akar az a bölcsődei gondozó. Akiket ismerek kisgyerekes családokat, ott kb. mindenki 2-3 éves kor között kezdett átszokni. Azért mondja, mert neki az kényelmesebb, ha csak a pelust kell cserélni rajta, és nem kell takarítani utána.
2015. ápr. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ha nem hagyják neki megtanulni felismerni az ingert, akkor 5 évesen is pelust hordhat. jól írod, már csak a kora miatt sem szabadna, így is jól elhúztátok, most már tartsatok ki. általában 2 hét szokott lenni ez, mire felismeri az ingert is, szóval nincs sok már hátra :)
2015. ápr. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3 éves, oviba fog menni, az oviban pedig már nem pelenkáznak. Nem igazán értem a dadusokat. Lehet, hogy ők úgy gondolják, könnyebb nekik pelenkát ráadni, mint figyelni, hogy nehogy bepisiljen. Szerintem is tarts ki a véleményed mellett, nyáron otthon leszel vele, akkor már biztos menni fog.
2015. ápr. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz :) 2 éves volt , mikor vissza mentem dolgozni, sajnos mivel a gondozóktól sosem kaptam támogatást, mi meg este értünk haza, mindig kudarcba fulladt a dolog! Mikor hosszabb szünet volt, akkor próbálkoztunk,de nem sikerült a gondozók megint csak a pelust javasolták! De, most meg fogadom a tanácsaitokat, és ki fogunk tartani, mert én is így gondolom, ahogyan leírtátok :)
2015. ápr. 18. 14:27
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne engedd visszaadni rá. 2 évesen ment a lányom bölcsibe, szobatiszta volt nappalra, még a déli alvásnál sem kellett már rá pelus. Semmit nem erőltettünk, két hét alatt az lett azon a nyáron. Ő volt az egyetlen a csoportba, télre már újra pelus volt rajta az alvásnál és még az udvaron is. Sajnos hagytam magam, a gondozónénik amúgy nagyon kedvesek voltak, nekem első gyerek, mindig megmagyarázták, hogy miért kell. Utána még az oviba is szívtunk, mert bizony alvásnál bepisilt, még szerencse hogy az óvónők nagyon rendesek.
2015. ápr. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!