Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 15 hónapos fiam, ha bekakil,...

15 hónapos fiam, ha bekakil, jön hozzám, húzogatja a nadrágját és mondja, hogy "tata". Mikor érdemes szerintetek elkezdeni biliztetni?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 26. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Ismerkedés céljából megmutathatod neki a bilit, hátha még lesz is kedve beletermelni. Hagyd elöl, valószínűleg egy ideig csak játszani fog vele, de legyen benne a tudatában, hogy mi is az a bili és mire való.
2015. ápr. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

sajnos a szobatisztasághoz nincs sok köze ahhoz, hogy zavarja a kakis feneke.

majd 2 éves kora után vagy ha lőtte szól, akkor. addig ismerkedjetek csak a bilivel és mondogasd neki mire való

2015. ápr. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy cipőben járunk. Csak az én fiam tata alatt értett minden pelenkával kapcsolatos kényelnetlenséget. Most 17 hónaposan véletlenül vettem észre a kádban, monda hogy tata, és 1-2 perc múlva pisilt.

Ma fogom megkínálni bilivel, csak nem tudom, hogy ültessem rá, mert a husos combik miatt a fütykös felül marad, de akkor meg az ölébe pisil...

Valami tanácsnak én is örülnék!


Bocs az offért. Szóval nálatok még korai a bili. De erősítsd benne a tata szót, amikor látod, hogy nyom, mondd te is, hogy tata. Egy idő után azonosítani fogja a szót jobban az érzéssel. Pár hónap múlva te is észreveszed hogy előre bejelenti. Na akkor kezdd el a bilit!

Ha túl korán kezded, játéknak fogja tekinteni, és azzal csak hátráltatod. Türelem! Másfél éves kora körül érdemes elkezdeni.

Fiúknál az sem ritka, hogy kevéssel 3 év előtt lesz csak szobatiszta.

2015. máj. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne haragudjatok már meg, de ha egy gyerek szól, hogy bekakilt akkor mi a fészkes fenéért lenne korai a szobatisztasággal foglalkozni???? Mégis, mikor kellene elkezdeni? Amikor összetett mondatban közli, hogy "édesanyám, valószínűleg bekakiltam, kérlek cseréld le rólam a pelenkát"?

Miért menő manapság tabunak tekinteni a bilit 2-2,5 éves kor előtt?


Kérdező, a kisfiad szól. Zavarja. Érdemes lenne megfigyelned a napi ritmusát, a jelzéseit, és amikor kaki várható, biliztetni. Megkérdezni tőle, kell-e kakilni. ha bekakilt, megmutatni a bilit, megmondani, hogy ebbe is kakilhat, a nagy gyerekek így csinálják, és akkor nem lesz kakis a feneke. Stb...

2015. máj. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!