Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 1 éves kislányom van. Az...

1 éves kislányom van. Az anyja lelépett egyedül nevelem. Hogy tudnám a szobatisztaságra szoktatni?

Figyelt kérdés

2014. okt. 18. 20:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Egy év múlva tedd fel ezt a kérdést, akkor beszéljünk róla.
2014. okt. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
első válaszolóval teljesen egyet értek... :) pici még... 2-3 éves kor között szokás szobatisztaságra nevelni a gyermeket :)
2014. okt. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ok.Köszönöm.
2014. okt. 18. 20:42
 4/18 anonim ***** válasza:
80%
Még korai, majd jövő nyáron ..... Minden elismerésem, hogy egyedül nevelsz egy gyereket.
2014. okt. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
66%

A szobatisztaságra egy gyereket sem lehet szoktatni. Ez nem úgy alakul ki, hogy a szülő elkezdi mutogatni a bilit, meg hogy mire való és szobatiszta lesz a gyerek.

A gyerek csak akkor lesz szobatiszta, ha idegrendszerileg megérik rá, vagyis felismeri az ingert, hogy kell neki, azt időben jelezni vagy mondani tudja és ez az inger alapján használja a bilit-wc-t és ha úgy van, akkor vissza is tudja tartani, vagyis az egész tudatos és képes szabályozni. És mindezt egy 1 éves gyerek akármilyen hihetetlen, de nem tudja!

A legtöbb gyerek 2 éves kora körül vagy még utána lesz szobatiszta.

Szóval várhat vele bőven még 1 évet, de akár másfelet is.

És ha majd ezeknek az érettségnek a jeleit felfedezni véled, akkor majd el lehet kezdeni elmondani neki, hogy mire való a bili.

És le a kalappal előtted!

2014. okt. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ahogy leirtak elottem is, 2-3 eves kora kozott tudod csak elkezdeni.

Azert nem osszeszorult a szivem mikor olvastam, h anya lelepett. Remelem a kislany jol van a korulmenyekhez kepest. Nagyon sajnalom, le a kalappal elotted!

2014. okt. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
* nekem
2014. okt. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Kb. 2,5...3 éves orára lesz. Addig sajnos kell a pelus.
2014. okt. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal.Két gyerekem van, mind a kettő 3 éves korára lett szobatiszta.Ez nem intelligencia kérdése. Már verset mondott, énekelt mind a kettő, de elbújt, amikor ingere volt, aztán jött, és kérte, h "tegyél

tisztába."

2014. okt. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 hege13 válasza:
7%

Ennyi butaságot rég hallottam. Egy-másfél éves korban nyugodtan kezd el. Melósabb, de régen is ment csak nem kell megijedni ha néha a szobában történik "baleset".


Ami fontos, hogy minden étkezés után 5-10 percig (attól függ mennyire van mehetnékje) tedd rá a bilire. Idővel tudja mutatni, hogy vidd oda. Az 1 éves már mutatja Ha szomjas, éhes.

De még amúgy is többnyire evés után csinálják a nagy dolgukat.

Ha kertes házban laksz az még jobb. Nyáron kiteszed és nem baj ha nem ér oda... :-)

De éjszakára még valóban fog kelleni legalább 1 évig. Az más tészta.

2014. okt. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!