Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 2,5 éves gyerekem pár napja...

2,5 éves gyerekem pár napja bugyi nélkül bilizik. Van pár bugyija, mégis milyen bugyit praktikus neki vásárolni? Ilyenkor hogyan csináljam, ha elmegyek vele valahova? Mit vigyek magammal, és hol pisiltessem, stb?

Figyelt kérdés
Van neki ilyen vastagabb gumisabb leszoktató bugyija, de azt nehezebben tudja levenni,jóllehet több vizeltet felszív,de szerintem azt jobban pelenkának érzi ,és van egészen vékony is.

2015. júl. 8. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Én az elején sok bugyit vettem, biztos ami biztos :) Leszoktató bugyit nem használtunk, hosszabb útnál/utazásnál adtam rá bugyipelust a biztonság kedvéért, de ha csak a környéken mentünk akkor bugyi, nadrág, és vittem 2-3 garnitúra csere ruhát. Szerencsére nem nagyon volt gond. Lehet venni papírbilit, használat után ellehet dobni, de a legelején a kocsiba be volt készítve a rendes bilije, törlőkendő, üveg víz...
2015. júl. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Áruházba wc-be vitték, vagy hogyan? Játszótéren esetleg mehet a gugolásos módszer fűbe?
2015. júl. 8. 12:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyiknek lányomnak sem volt leszoktató bugyija, örültek hogy "nagylányos" bugyijuk lehet. (2 éves korukra szobatiszták voltak.) Nyáron kezdtük a leszoktatást, szerintem ekkor a legegyszerűbb. Mindig volt nálunk 2-3 váltóbugyi és nadrág, zokni, cipő (!), törlőkendő és neylonzacskó. Pisilés bolt előtt és után, így ált. kibírták. Persze előfordult 2-3-szor, hogy futva hagytuk el a boltot, és nem értünk oda időben a wc-re. Játszótéri bokorba, fa mellé sosem pisiltünk, mindig kimentünk a kerítésen túli világba. (Sajnos nem mindenki teszi meg...) Neylon zacskóból érdemes többet is tartani, mivel van hogy a nagydolgot nem bírják ki hazáig, viszont otthagyni nem szeretem... :)
2015. júl. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Normál gumis vékony bugyit vettem, pont, hogy le tudja venni egyedül is. Az elején bedobtam én is a táskámba egy váltó bugyit meg kis zacsit, popsitörlőt. Nálunk a játszótér mellett van wc, ráadásul van gyerek wc is, tiszta és kezet is lehet mosni. Fiam van, így a pisilés talán egyszerűbb. Múltkor elmentünk pizzázni, közölte, hogy "kaka van", gond nélkül elintéztük a normál wc-be, idegen helyen, pedig először megrémültem kicsit. Ha helyzet van, úgyis megoldod! :)
2015. júl. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,sokat segítettetek.
2015. júl. 8. 13:47
 6/7 A kérdező kommentje:
Máég annyi.hogy wcre mikor szoktattàtok àt és éjszaka mitől nem kell neki pelus és ezeket hogy oldottâtok meg?
2015. júl. 8. 16:03
 7/7 anonim ***** válasza:
3. vagyok. A nagylányomnak kb. 2,5 éves korában jött meg igazán a kedve wc szűkítőzni, ikeás nagy fellépővel. A kisebb látva a jó példát maga előtt, szinte alig bilizett, kezdettől fogva szűkítőn ül. Mindig mondtam neki hogy milyen jó wc-be pisilni/kakilni, a víziló is várja. (A wc szűkítőn ilyen minta van.) Meg utána együtt lehúztuk a wc-t. Nagyon tetszett neki. Egyébként lehet kapni szuper kis létrás wc szűkítőket is. A kisebb most 2,5 éves, és 1 hete kezdtük az éjszakai ágytisztaságot. Megbeszéljük mindig elalvás előtt, hogy ő már nagylány és nem kell pelenka. Dicsérgetjük hogy milyen okos és ügyes lesz éjszaka. :)Úgy emlékszem a nagyot is kb. ekkor szoktattuk rá. Mi úgy csináljuk, hogy mivel a mélyalvási fázisból nem biztos h felébred (a nagy nem ébredt anno), eleinte úgy 2 órával elalvás után kikísérjük a wc-re. Utána már kibírja az éjszakát, illetve felébred ha kell neki. De sok ismerősömnél, főleg akik egy szobában alszanak a gyerekkel, nem kellett ébreszteni sosem. Ha nekiáll álmában nyűglődni, forgolódni, akkor esetleg megkérdezheted tőle hogy kell-e pisilnie, szinte mindig igen a válasz.
2015. júl. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!