Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miért mondják, hogy egy 6...

Miért mondják, hogy egy 6 éves éjszaka bepisilős gyerekre nem szabad pelenkát adni?

Figyelt kérdés

Az oviba, a pszichiáter meg a háziorvos is ellenzi a pelenkát.

De miért is?

1. Sok 3-4 éves pelenkás gyerek is úgy lesz szobatiszta, hogy pelenka van rajta eset.

2. Nálunk is többször van, hogy nem pisil be, pedig van rajta pelenka. Nem azon múlik.



2015. júl. 13. 08:17
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
89%
Ajjaj.Kedves anyuka,elég súlyos nevelési hibák csúsztak be nálatok.És a legnagyobb baj,hogy te most is a pelenkát tartod a fő kérdésnek.Pedig inkább a gyerek gyógyulására kellene hangsúlyt fektetni?Mi történt egy éve,ami kiváltotta ezt?3 éves koráig a gyerekek 90%-a szobatiszta lesz,a maradék kicsit lassabban ér,de max.4 évig így is sikerül.De a ti esetetek egyáltalán nem normális.Azonnal pszichológus!
2015. júl. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
86%

Nem mindegy h soha nem bolt ágytiszta vagy visszaesett valamitől.

elusban nem fogja érezni a nedvességet,nem zavarja ha bepisil,ha a bugyija lesz pisis,az zavarja,és ösztönzi h majd késöbb kimenjen és a wc-be pisiljen.

De ennyi idősen rég kértem volna kivizsgűlásokat,szakemberektől,nem csak pszichologus meg ovoda...

2015. júl. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
98%
Szegény gyerek. 1 éve pisil be minden éjjel? Előtte ágytiszta volt? Mert ha így van, akkor sürgős orvos, pszichiáter, mert szervi v. lelki okai vannak. Ha szervi okot nem találtak, akkor lelki oka van. Minél hamarabb vidd gyerekpszichológushoz. Pelenkát ne adj rá, mert megszokja, 6 évesen tudja, hogy minek menjek ki a vécére, ha van rajtam pelenka. Ez nem normális. 6 éves gyereket na hasonlíts 3 éveshez. 5 éves korra kell teljesen ágytisztának lenni. Ha ez nem történik meg, akkor meg kell keresni az okát. Meg persze kérdés, hogy hányszor pisil be? Minden nap v. heti egyszer, kétszer v. kéthetente, havonta párszor?
2015. júl. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
86%
Ha nincs pénzed gyerekpszichológusra, akkor TB által támogatott is van, v. nevelési tanácsadóban is van gyerekpszichológus, csak ezekhez nagyon sokat kell várni, mire időpontot kapsz. Én a helyedben elvinném magánúton.
2015. júl. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
91%
Azért nem adunk 6 évesre pelenkát, mert megalázó.
2015. júl. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
90%
Ja és NEM növi ki mindenki a bepisilést.
2015. júl. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Bizalmatlanságnak érzi, frusztrálja a dolog, és annál nagyobb eséllyel pisil be. Én is sokáig bepisiltem, és tudom, milyen megalázó volt a pelenka. Kolléganőm ugyanezt mesélte a bepisilős gyerekéről. Egy világ dőlt össze a gyerekben, mert az anyja nem bízott benne, és pelust adott rá, mint a babákra.
2015. júl. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Mindig bepisilt, de volt egy pár hónap, amikor volt 2-3 nap is egy héten, hogy nem. Aztán mikor visszaköltöztek fél év után a közös lakásunkba az anyukkal újra minden nap bepisilt. Én az elvált apa vagyok. Sokat küzdöttem a kizárólagos gondviselő anyával, de ő arra, mikor megkérdeztem, hogy miért nem tesz valamit és hogy nem zavarja, hogy minden nap ágyneműt kell mosni azt válaszolta, hogy szeret mosni. :( A gyerekeket meg ilyenért nem lehet elvenni az anyától, mert nem teszi oda magát. Ezt tudjuk. A háttérből és hétvégi apukaként nehezebb dolgom van. Én intéztem a háziorvost is és a pszichiátert is, beleértve a vizeletminták leadását, stb... Pár hónapja elköltöztem, de a bepisilés nem változott. Vettem drága pénzen cseppcsengőt is, de nekünk nem vált be. Olyan mélyen alszik, hogy hosszas csipogás után sem ébredt fel rá. Odafigyelek, hogy ne igyon vizet este és napközben mennyen wc-re, de ehhez az édesanyának is partnernek kellene lennie.
2015. júl. 13. 11:09
 19/29 A kérdező kommentje:

Mellesleg:

Az éjszakai bepisilés egy teljesen normális hólyagürítési folyamat, csak „nem kellő“ helyen és időben. Fontos tehát tudni, hogy nem egy betegségről, hanem egy teljesen normális fejlődési folyamatról van szó, melyet mindenki saját egyéni tempójában jár végig. Az pedig, hogy egy képességünket a többiekhez képest korábban vagy később bontakoztatjuk ki, nem jelenti azt, hogy összeségében is gyorsak vagy lassúak, ügyesebbek vagy csökkent képességűek vagyunk.


[link]

2015. júl. 13. 11:11
 20/29 anonim ***** válasza:
97%

kérdező, ezt nagyon rosszul tudod.


egy hormon felel azért, hogy ne pisiljünk be éjjel. ez a hormon konkrétan lelassítja a vese működését, így nem telítődik éjjel a hólyagunk avagy lassabban.

ennek a hormonnak 5 éves korig be kéne indulnia! a legtöbb gyereknél 3-4 éves kor között kezd el termelődni ez a hormon.

tehát 6 évesnél már nem beszélhetünk normális dologról, 5 éves korban el kell vinni orvoshoz!

egyébként az sem lehet mindegy, hogy mikor pisil be. mert ha elalvás után 2-3-4 órával, akkor szervi oka lehet. ha hajnalban, akkor pedig lelki.

mondjuk ahogy leírod annak a szegény kicsinek a családi hátterét, nem lepődnék meg ha lelki oka lenne. és ezt igencsak súlyosbíthatja ha még megalázod azzal, hogy pelenkát raksz rá!

2015. júl. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!